Rallijkrosa pilots Baumanis Francijā prognozē spraigu cīņu - iAuto

Rallijkrosa pilots Baumanis Francijā prognozē spraigu cīņu 2

 

Foto: Publicitātes foto

Dzintars Hmieļevskis | 4.septembris 2014 9:00

Gatavojoties FIA pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posmam Francijā, Bretaņā, kas notiks šajā nedēļas nogalē, 6. un 7. septembrī, Latvijas sportists Jānis Baumanis, kurš startē Eiropas čempionāta "Super 1600" klasē aizvadījis testus un prognozē spraigas sacensības šīs nedēļas nogalē Loeā (Lohéac) trasē.

“Kopvērtējumā patlaban atrodos trešajā pozīcijā savā klasē, un mans mērķis ir rezultātu uzlabot, lai varētu cīnīties arī par augstākām vietām. Nenoliedzami, papildus spriedzi rada sezonas noslēguma tuvums, jo atlikuši vairs tikai trīs sacensību posmi, tādēļ katrs izcīnītais punkts šobrīd ir zelta vērtē − atbildība ir ļoti liela, jo arī konkurenti ir nopietni gatavojušies Francijas posmam," stāsta J. Baumanis.

Francijā notiekošā FIA pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posma trasi J. Baumanis raksturo kā viltīgu un ātru. Trases kopējais garums ir 1088 metri, no tiem 67% ir grants segums.

"Rallycross of France" ir viens no populārākajiem FIA pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posmiem, un pulcē lielu sacensību dalībnieku un skatītāju skaitu. Pērn šo posmu klātienē apmeklēja 70 000 skatītāju. Trase tiek saukta arī par Rallijkrosa templi, jo aplis veidots arēnas formā un skatītājiem ir lieliska redzamība no apkārt esošajiem pauguriem.

Trīs posmus pirms 2014. gada sezonas beigām J. Baumanis ar 113 izcīnītiem punktiem atrodas kopvērtējuma trešajā pozīcijā. Čempionāta līderis ar 145 punktiem ir krievu braucējs Sergejs Zagumenovs, kuram ar 120 punktiem seko viņa tautietis Ņikita Misuļa. 4. un 5. vietu kopvērtējumā ar 100 punktiem ieņem dāņu braucējs Ulriks Linnemans un čehs Ondrejs Smetana.

Maksimālais punktu skaits, ko iespējams izcīnīt vienā posmā ir 30 punkti.

Neraugoties uz lielo konkurenci šogad sportistiem no Latvijas ir izredzes izcīnīt godalgotās vietas gan "Super 1600", gan "Super Car" klasēs, kur Reinis Nitišs pēc aizvadītiem septiņiem no 12 posmiem atrodas 3. vietā.

 
Visi komentāri
 
xx89 5.septembris 2014 9:14
0 0 Atbildēt

Pamatā visas rallijkrosa trases ir pārskatāmas no viena skatu punkta. Francijas trase ir gan interesanta, gan prasīga braucējiem, tomēr labākās trases atrodas vairāk uz ziemeļaustrumiem(skandināvu trases tīri objektīvi tiek uzskatītas par visīstākajām, jo to izveidē izmantoti visi iespējamie elementi). Skandināvu trasēs liela loma tiek atvēlēta reljefa izmaiņām un tramplīniem. Dalībnieku sastāvs šogad pagaidām fiksēts Zviedrijā.

Crankshaft 6.septembris 2014 8:15
0 0 Atbildēt

Dārgie iAuto, ja pieturamies pie likumiem svešvārdu atainošanā latviski, tad tā apdzīvotā vietiņa saucas

"Loeaka", ja gribas, var noklausīties

www.forvo.com/word/seigneur_de_loh%C3%A9ac/

Loeakas trase vispār ir gabaliņš bez kauliem, ļoti ātra un saldēdiens ir tramplīns "dzokeraplī" kurš arī tā nav dāvana,

ir ātrs un garākais visā Eiropas rallijkrosā. Liela problēma varētu būt tās franču braucēju masas - kad paskatās uzvārdus vien, jau tā jocīgi paliek... :-( Jācer, ka mūsu

puikas nepievils! Veiksmi abiem!

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

iAuto.lv janvārī ierindojas starp TOP 20 apmeklētākajiem Latvijas interneta medijiem 5

Saskaņā ar “Gemius” datiem par interneta vietņu apmeklējuma portālu iAuto.lv janvārī apmeklēja 103 472 unikālie lietotāji. Kopumā portāls tika apmeklēts 221 590 reižu, bet raksti un forums skatīti gandrīz 400 tūkstošus reižu. Lasīt vairāk

 

Baltijas valstīs vienīgais tramvaja sliežu sniega tīrītājs jau 72 gadus darbojas Liepājā (+ VIDEO) 3

Liepājā jau 72 gadus darbojas Baltijas valstīs vienīgais tramvaja sliežu sniega tīrītājs, kura pirmsākumi meklējami 127 gadu vēsturē. Vācijā tas tika būvēts kā pasažieru transports, bet vēlāk izmantots arī kūdras ražotnes vajadzībām Latvijā. Tagad "Sniegbaltīte" – kā to dēvē vietējie – šoziem ir labs palīgs Liepājā. Lasīt vairāk

 

Autobrava Motors serviss uzņem arvien vairāk Volkswagen klientu (+ VIDEO) 2

Cupra automašīnu īpašnieki uzreiz atpazīst Autobava Motors servisa centru, kas atrodas Ulmaņa gatvē, jo tur taču atrodas viņu oficiālais autoserviss. Bet vai zināt, ka gandrīz gadu Autobrava Motors ir arī Volkswagen oficiālais serviss? Lasīt vairāk

 

Volkswagen piemin vēl stingrākus taupības pasākumus, tostarp rūpnīcu slēgšanu 6

Viens no lielākajiem autobūves uzņēmumiem pasaulē turpina saskarties ar izaicinājumiem un meklēt tiem risinājumu. Jaunākās ziņas liecina, ka būs nepieciešami “masīvi” taupīšanas pasākumi, neizslēdzot rūpnīcu slēgšanu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti