Lukjaņukam pēc avārijas rallijā Lietuvā problēmas ar automašīnu

 
Kurzeme 2013 | 31.augusts 2013 10:58

Rallija „Kurzeme” pirmās dienas otrajam ātrākajam braucējam Aleksejam Lukjaņukam pēc avārijas rallijā Lietuvā ir problēmas ar automašīnu, tādēļ šodien galvenais uzdevums ir nobraukt stabili.

„Knapi paguvām to sagatavot šīm sacensībām, un neatlika laika testiem,” stāsta A. Igaveņš, norādot, ka pirmie testi tika veikti jau rallija pirmajos ātrumposmos.

Pēc pirmās dienas A. Lukjaņuks sacensību galvenajam favorītam Georgam Grosam trasē zaudēja 4,82 sekundes, un A. Igaveņš to skaidro ar pareizu stenogrammu un uzticēšanos tai. „Pārējie šajos apstākļos varbūt brauc nedaudz piesardzīgāk. Mašīna nav konkurētspējīga,” uzsver komandas īpašnieks. „Šodienas pirmais ātrumposms parādīs, cik ātri viņš patiesībā var pabraukt. Uzdevums ir nobraukt stabili.”

Aleksejs Lukjaņuks Foto: Publicitātes foto

Igauņu sportista Ota Tanaka stūrmanis Eriks Lepiksons stāsta, ka ātrumposmi pirmajā rallija dienā bijuši ļoti interesanti, taču braukšanu traucējuši putekļi un migla.

„Braucot ar 160 km/h lielu ātrumu, neko nevar redzēt,” sacīja E. Lepiksons.

Pēc rallija pirmās dienas G. Gross no tuvākajiem sekotājiem atrāvies vien 8,68 sekundes, taču E. Lepiksons uzskata, ka normālos apstākļos ar WRC automašīnu braucošo G. Grosu nav iespējams noķert.

„Tas nav mūsu mērķis. Ļoti smaga cīņa gaidāma ar Otu Tanaku,” sacīja E. Lepiksons. „Darīsim visu iespējamo, lai noturētu viņu aiz sevis.”

Arī 3.vietā rallija kopvērtējumā esošā O. Tanaka stūrmanis Martins Jarveoja norāda, ka „G. Grosa noķeršana būtu par daudz prasīts”.

„Mērķis ir uzvarēt grupā,” sacīja E. Lepiksons. Viņš norāda, ka rallija otrajā dienā braukšana būs vieglāka, jo slapjā trasē nav tik daudz putekļu.

Pēc pirmās rallija dienas, kas tika aizvadīta ļoti smagos apstākļos, vadībā izvirzījies sacensību galvenais favorīts, ar „Ford Focus WRC” braucošais G. Gross, kurš izcīnīja uzvaras piecos ātrumposmos no septiņiem.

Ceturtajā ātrumposmā G. Gross kļūdījās un vienā no līkumiem aizbrauca taisni, zaudējot deviņas sekundes un atkrītot uz 2.vietu kopvērtējumā, taču nākamajos ātrumposmos atkal bija ātrākais un rallija līderpozīciju atkaroja.

2.vietā, atpaliekot 8,68 sekundes, ierindojās cits igauņu braucējs E. Kaurs. 3.vietu pēc pirmās dienas ieņēmis O. Tanaks, kurš līderim zaudē 10,35 sekundes.

Rallija „Kurzeme 2013” oficiālais sadarbības partneris iAuto.lv

Rallija pirmā diena aizritēja ļoti smagos apstākļos. Pirmajos trīs ātrumposmos sportisti cīnījās ar putekļu dēļ samazinātu redzamību. Rēķinoties ar gaidāmo tumsu un vēl arī miglu, kas sacensības padarītu ļoti bīstamas, tiesneši pieņēma lēmumu starta intervālu palielināt no vienas līdz divām minūtēm. Otrajā aplī atkārtotajos ātrumposmos trase bija nedaudz notīrījusies un putekļu bija nedaudz mazāk.

Ātruma Festivāla noslēdzošajā dienā skatītāji varēs vērot piecus rallija grants ātrumposmus: Nīcas un Rucavas novadā, kā arī Aizputes un Durbes novadā. Rallija noslēgumā sportisti vēl pēdējo reizi mērosies spēkiem pilsētas ātrumposmā Liepājas ostā.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Noskaidroti populārākie auto zīmoli Vācijā

2026. gada aptaujas rezultāti rāda, ka jaunieši iecienījuši Audi, bet vecākā paaudze dod priekšroku Mercedes un BMW. Lasīt vairāk

 

Zemo emisiju zonas projekta virzība Rīgā apturēta; “Pilsēta cilvēkiem” iebilst (+ VIDEO) 3

Rīgas dome apturējusi zemo emisiju zonas projekta tālāku virzību, jo tā rezultāti nav izmantojami. To pavēstījis Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Edgars Bergholcs (AS). Lasīt vairāk

 

Dacia Duster Hybrid-G apvieno visu iespējamo no autogāzes līdz pilnpiedziņai (+ VIDEO)

Katram zināms, ka Dacia Duster ir nedārgs ar dažādiem degvielu un piedziņas veidiem. Parasti gan kāda kombinācija iztrūkst, piemēram LPG gāze + “automāts” vai pilnpiedziņa un “automāts”. Bet jaunajā Duster Hybrid-G salikts viss - benzīns, gāze, pilnpiedziņa, hibrīds un “automāts”! Izklausās sarežģīti un dārgi. Lasīt vairāk

 

Aptauja: daudzi elektroauto īpašnieki ēd aiz garlaicības 24

Kamēr elektrisko automobiļu akumulatori lādējas, ceļotāji ļaujas neveselīgām izklaidēm. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti