Rallijs Latvija - pēc pirmās dienas līderis Rovanpere (foto; video)

Foto: Ekrānšāviņš no youtube.com

RA Events | 23.oktobris 2016 7:50

Sestdien Jūrmalā, Biķernieku trasē un Sporta kompleksā 333, sākās Latvijas rallija čempionāta finālposms – Rallijs Latvija.

Asfalta seguma ātrumposmos labāko sniegumu sestdien demonstrēja jaunais somu talants Kalle Rovanpere, no kura tikai 2,11 sekundes atpalika krievu autosportists Nikolajs Grjazins, savukārt trešajā vietā pēc rallija pirmās dienas ierindojas latviešu rallija meistars Jānis Vorobjovs, +31,39 sekundes aiz līdera. Rallijs Latvija noslēgsies svētdien, kad Tukumā, Jūrmalā un Biķernieku trasē notiks vēl pieci ātrumposmi.

Spītējot rudenīgi dzestrajiem laika apstākļiem, gan Jūrmalā, gan Biķernieku trasē un Sporta kompleksā 333, sestdien bija ieradies prāvs skaits skatītāji, lai vērotu Latvijas rallija čempionāta izšķirošās cīņas čempiontitulu noskaidrošanā. Atgādināsim, ka Rallijs Latvija laikā iespējams iegūt paaugstinātu punktu skaitu, un sacensību finišā jānoskaidro čempiona kausa ieguvējs divās pilnpiedziņas ieskaites klasēs - LRČ1 un LRČ2.

Jaudīgākajā pilnpiedziņas automašīnu ieskaites klasē LRČ1 šodien izvērtās aizrautīga spēkošanās starp talantīgā soma Kalles Rovanperes ekipāžu (Škoda Fabia R5, stūrmanis Risto Pietileinens), asfalta ceļu speciālistu Nikolaju Grjazinu (Škoda Fabia R5, stūrmanis Jaroslavs Fedorovs) un pieredzes bagāto latviešu rallija meistaru Jāni Vorobjovu (Mitsubishi Mirage, stūrmanis Artūrs Žeibe). Dienas laikā katra no ekipāžām spēja uzradīt ātrāko laiku kādā no ātrumposmiem, un, ieskaites klases līderim mainoties trīs reizes, rezultātu tabulas galvgalī pēc deviņiem ātrumposmiem ierindojas Rovanpere. Tikai 2,11 sekundes no viņa atpaliek Nikolajs Grjazins, savukārt trešajā vietā atrodas Vorobjovs, kurš rallija pirmās dienas izskaņā līderim zaudēja 31,39 sekundes.

“Ar pirmajiem veiktajiem ātrumposmiem esmu ļoti apmierināts. Biķernieku trasē gāja jautri, un arī 333 cīnījāmies ar automašīnas izslīdēšanu, bet kopumā rezultāts ir labs! Esmu pārliecināts, ka šodien vēl nekas nav izšķirts, un rīt skatītājus gaida ļoti spraigas sacensības!” pirmās dienas finišā pauda Kalle Rovanpere.

“Dienas pirmajā pusē saskārāmies ar dažādām tehniskām ķibelēm, tamdēļ Biķernieku trases ātrumposmus centāmies veikt piesardzīgi, diemžēl arī šāda braukšana neglāba mūsu riepas – tās bija pamatīgi nodilušas un pēdējos ātrumposmos zaudējām daudz laika. Kopumā rallijs ir ļoti interesants – pirmajā dienā jābrauc tikai pa asfalta ceļiem, kamēr rīt klāt nāks arī grants ātrumposmi,” pirmo rallija dienu vērtē Jānis Vorobjovs.

LRČ2 ieskaites klasē šobrīd līderpozīcijā izvirzījusies Mārtiņa Sviļa ekipāža (Mitsubishi Evo X, stūrmanis Ivo Pūķis), kuriem, nosargājot šādu pozīciju arī pēc svētdienas ātrumposmiem, izdotos ne vien izcīnīt uzvaru Rallijs Latvija, bet arī Latvijas rallija čempionāta kopvērtējumā. Otrajā pozīcijā šobrīd Sergejs Remeņņiks (Mitsubishi Evo X, stūrmanis Marks Rozins, +32,29 sekundes), bet trešajā vietā – Aleksandrs Gorelovs (Mitsubishi Evo X, stūrmanis Igors Skuridins, +1 minūte 13,01 sekundes).

“Sākumā gāja grūti! Ķemeru ātrumposmi bija ļoti šauri un sarežģīti, līdz ar ko katra kļūda varēja maksāt ļoti dārgi. Mūsu mašīna ir sagatavota priekš grants ātrumposmiem, tādēļ Biķernieku asfaltētie līkloči mums bija patiess izaicinājums! Prieks, ka 333 trasē auto bija laba saķere un izdevās izbraukt precīzi, bet īstais rallijs sāksies rītdien!” noskaņots cīnīties par goda pjedestālu Rallijs Latvija absolūtajā ieskaitē ir Mārtiņš Svilis.

LRČ3 ieskaites klasē čempionu cienīgu sniegumu šodien demonstrēja Mārtiņa Seska ekipāža (Peugeot 208 R2, stūrmanis Reinis Vilsons), kas rallija pirmās dienas laikā uzrādīja ātrāko laiku septiņos ātrumposmos un iekrāja pamatīgu, teju divas minūtes lielu, pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem lietuviešiem Jonu Pipiru (Škoda Fabia R2, stūrmanis Ričards Baubins, +1 minūte 53,19 sekundes) un Daņilu Belokoņu (Ford Fiesta R2T, stūrmanis Toms Freibergs, +2 minūtes 1,09 sekundes).

“Sākumā braucām prātīgi, jo ar rallija mašīnu nebiju braucis vairākas nedēļas un man vajadzēja atgūt ritmu. Katrā ziņā ar savu sniegumu šodien esmu apmierināts, arī rallijs izveidots ļoti interesants. Sporta kompleksā 333 riepu dēļ gan ”slīdējām” ārā līkumos, bet labi, ka bažas par putekļiem vai žilbinošām gaismām tumsas ātrumposmos izrādījās pilnīgi liekas – mums nekas netraucēja!” dienas finišā atzina Mārtiņš Sesks.

Tikmēr RK1 klases līderpozīcijā dienas izskaņā ierindojās krievu autosportistu Petra Turkina / Vasilija Mirkotana (Citroen DS3 R3T Racing) ekipāža, bet RK2 vadībā – Andris Kulbergs / Andis Veinbergs (Mitsubishi Evo VI).
Norādām, ka tehnisku iemeslu dēļ Rallijs Latvija ātrumposmos SS7 un SS8 visām ekipāžām piešķirts vienāds laiks.

Dinamiska notikumu attīstība un pavērsieniem piepildīta bija Historic Rally Latvija sporta režīmā startējošajām ekipāžu pirmā sacensību diena. Pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem līderpozīcijā bija izvirzījies Ivars Velme (stūrmanis Andris Velme), kas rallijā startē ar leģendāro Audi Quattro A2. Diemžēl auto tehniska defekta dēļ ekipāžai nācās izstāties no turpmākās dalības rallijā. Sekojoši, līderpozīcijā izvirzījās Ivo Ķilpis (VAZ 2105, stūrmanis Artis Ceriņš), bet arī tas ekipāžai izdevās tikai uz vienu ātrumposmu, jo tā drīz vien saņēma trīs minūšu sodu par pāragru ierašanos uz laika kontroli. Tādējādi vēsturisko automašīnu rallijā vadību pārņēma Aināra Igaveņa ekipāža (Fiat 124 B, stūrmanis Uldis Znotiņš). Tomēr astotā ātrumposma laikā tehnisks defekts piemeklēja arī šīs ekipāžas auto (sekojoša izstāšanās no rallija), kas uz pirmo vietu ļāva pakāpties Aldim Vilcānam (VAZ 2107, stūrmanis Zigmunds Zuševics). Bet arī šis vēl nebija pēdējais notikumu pavērsiens, jo tieši dienas noslēdzošajā ātrumposmā ātrāko laiku uzrādīja igauņu ekipāža Alari Sillaste (AZLK 2140, stūrmanis Arvo Līmanns), kas tai ļāva pakāpties arī uz kopvērtējuma augstāko pozīciju.

Dienas sākumā Biķernieku trasē šodien notika jaunākā Seat Ateca modeļa prezentācija Latvijā, kam sekoja arī “Autobrava uzvarētāju sacensības”, kurās piedalījās vairāki Rallijs Latvija piloti, stūrmaņi, un komandu vadītāji! Lai uzvarētu sacensībās, šoreiz nepietika tikai ar precizitāti trasē, jo papildu bonusu, 5 sekunžu apmērā, varēja iegūt arī uzminot, kurš bija Autobrava “slepenais” pilots. Vislabāk ar uzdevumu tika galā Rallijs Latvija favorīta Kalles Rovanperes tēvs Harri Rovanpere, kurš ne tikai bija ātrs trasē, bet atminēja, ka slepenais braucējs bija latviešu rallijkrosa pilots Reinis Nitišs. “Neskatoties uz manu plašo autovadīšanas pieredzi, kas gūta visdažādākajos apstākļos, šis uzdevums – braukt pa trasi, vadoties vien pēc automašīnā iebūvētajām videokamerām, man bija kas pilnīgi jauns. Ļoti patīkami apgūt jaunas prasmes un turklāt vēl uzvarēt – lielisks dienas sākums!” pēc sacensībām atzina bijušais pasaules rallija čempionāta pilots Harri Rovanpere!

AUTOBRAVA UZVARĒTĀJU SACENSĪBAS rezultāti:
Vieta Dalībnieks Rezultāts (sekundes)
1. Harri Rovanperä 16,58
2. Alexey Lukyanuk 19,40
3. Māris Neikšāns 24,12
4. Mārtiņš Sesks 27,44
5. Mārtiņš Svilis 28,05
6. Stanislav Travnikov 31,39
7. Ģirts Krūzmanis 33,81
8. Aivis Egle 34,64

Bez jau pieminētajām sacensībām šodien norisinājās arī rallijsprinta sacensības, kurās dalībnieki veica tos pašus deviņus ātrumposmus, ko Rallijs Latvija dalībnieki. Kopumā 19 ekipāžas sestdienas laikā noskaidroja uzvarētājus piecās ieskaites klasēs pilnpiedziņas, priekšpiedziņas, kā arī klasikas – aizmugurējās tilta piedziņas automašīnām.

Ieskaites klase Uzvarētājs Automašīna

RWD Open Ronalds Baldiņš / Ingars Sakne Mitsubishi Lancer Evo

4WD Vigo Rubenis / Kristaps Eglīte Subaru Impreza

2WD Open Ruairi Marcus Bell / Edgars Svencis Ford Fiesta
1600 - -
Classic Andris Vovers / Uldis Augulis BMW 325

Tāpat šodien notika rallija supersprinta sacensību piektais posms, kur teju 50 dalībnieki sacentās kopumā septiņās ieskaites klasēs. Rallija supersprinta 2,50 km garais ātrumposms bija izveidots Jūrmalā, Ķemeros, un dalībniekiem tas bija jāveic trīs reizes, uzvarētāju nosakot, summējot divus labākos rezultātus.

Ieskaites klase Uzvarētājs Automašīna
4WD Plus Valts Zvaigzne Subaru Impreza
4WD Lauris Ozerovs Subaru Impreza
2WD Open Edgars Poriņš Volkswagen Golf
2WD Modris Žentiņš Honda Civic
FWD 16000 Jānis Aleksējevs Honda Civic
RWD Voldemārs Kalve BMW 323
VAZ Historic Open Andris Radziņš VAZ 2105

Visi sacensību rezultāti pieejami Latvijas rallija čempionāta oficiālajā interneta vietnē http://autorally.lv/.
Latvijas rallija čempionāta posms Rallijs Latvija noslēgsies svētdien, kad Tukuma apkārtnē, Jūrmalā (Kauguros) un Biķernieku trasē notiks kopumā pieci ātrumposmi. Skatītājiem atgādināsim, ka pirms rallija automašīnām sacensību ātrumposmos dosies arī Historic Rally Latvija sporta režīmā startējošās ekipāžas. Tāpat svētdien startēs arī Minirallijs Latvija dalībnieki, kuriem četri ātrumposmi paredzēti Biķernieku trasē, bet noslēdzošais ātrumposms – Jūrmalā.

Starts* SS Nosaukums Distance Vieta
SVĒTDIENA, 23. OKTOBRIS
10:30 SS10 Latauto 5,87 km Tukums
11:00 SS11 Strabag 22,81 km Tukums
12:45 SS12 DMACK.lv – Power Stage 22,81 km Tukums
14:05 SSS13 Jurmala 3,67 km Kauguri, Jūrmala
16:30 SSS14 20th Rally Latvija – Parallel Stage 3,70 km Biķernieki, Rīga

Foto: Ekrānšāviņš no youtube.com

Foto: Ekrānšāviņš no youtube.com

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Tavs Auto TV tests - jaunais Peugeot 308 (+ VIDEO) 2

Lai gan jaunais Peugeot 308 jau paguvis pagozēties pasaules auto mediju prožektoru gaismā un gūt nepārprotamu uzmanību dažāda ranga auto konkursos, tā ceļš līdz Latvijai bijis visnotaļ ilgs. Mūsmājās plašākai publikai šis auto pirmo reizi bija apskatāms izstādē „Auto 2022” Ķīpsalā, bet nu ir pienākusi kārta šīs kompaktās franču lauvas debijai TAVS AUTO TV! Lasīt vairāk

 

Rīgā palielinās Pašvaldības policijas velopatruļu skaitu 20

Rīgā no šodienas tiks palielināts Pašvaldības policijas velopatruļu skaits, aģentūru LETA informēja pašvaldības policijas (RPP) galvenais sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis. Lasīt vairāk

 

iAuto ir klāt Citroen elektroauto e-C4 X pasaules pirmizrādē Kopenhāgenā; cena netiek atklāta (+ VIDEO)

Citroen papildina elektroautomobiļu piedāvājumu ar e-C4 X, vienlaicīgi ar bezemisiju modeli debitē arī modelis C4 X fastback ar benzīna un dīzeļdzinēju. Lasīt vairāk

 

No 2035.gada ES tikai nulles emisiju mašīnas 39

Eiropas Savienības (ES) valstu vides ministri trešdienas rītā vienojās, ka ES līdz 2035.gadam tiks izbeigta jaunu automobiļu ar iekšdedzes dzinējiem tirdzniecība, lai samazinātu līdz nullei oglekļa dioksīda izmešu apjomu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti