65.Eiropas rallija čempionāts ar latviešu piedalīšanos startē 30.martā (+ foto)

Foto: Publicitātes attēls

RA Events | 29.marts 2017 10:04

Šonedēļ sāksies FIA Eiropas rallija čempionāta 2017. gada sezona, kurā plaši izskanēs arī Latvijas vārds.

Čempionātā piedalīsies gan latviešu ekipāžas, gan latviešu rallija komandas, savukārt sezonas noslēdzošais posms būs Rally Liepāja, kas Eiropas čempionāta dalībniekus uzņems no 6. līdz 8. oktobrim.

ERC1 un R5 automašīnas
Dalību FIA Eiropas rallija čempionātā (FIA ERČ) apstiprinājušas 2016. gada trīs ātrākās ekipāžas – čempioni Kajetans Kajetanovičs / Jaroslavs Barans (Ford Fiesta R5), otrās vietas ieguvējs, krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks (Ford Fiesta R5) un latviešu ekipāža Ralfs Sirmacis / Artūrs Šimins (Škoda Fabia R5), kuriem konkurentu loks šogad būs īpaši plašs.

Starpsezonu pārtraukumā krietni pastiprinājies FIA ERČ jaudīgākās pilnpiedziņas klases ERC1 dalībnieku sastāvs. FIA ERČ atgriezusies Peugeot Rally Academy, kuras sastāvā ar Peugeot 208 T16 R5 automašīnām šogad startēs Hose Antonio Suares un Hose Marija Lopes. 2016. gada FIA ERČ Junioru čempions Marijans Grībels apvienojis nepieciešamos resursus un startēs ar Škoda Fabia R5 automašīnu. Tāpat ar Škoda Fabia R5 automašīnu brauks arī vairākkārtējais Čehijas čempions (2WD grupa) Jans Černijs, kurš uzrādīja ātrāko laiku 2013. gada Rally Liepāja-Ventspils vienā ātrumposmā. Pieteikusies arī Castrol Ford Team Turkiye, kuras sastāvā ar Ford Fiesta R5 brauks divkārtējais Turcijas čempions Murats Bostanci.

ERC1 ieskaites klases dalībnieku sarakstā šogad atrodami arī vairāku poļu rallija piloti – Tomašs Kasperčiks (Ford Fiesta R5), Jaroslavs Koltuns (Ford Fiesta R5) un Lukašs Habajs (Ford Fiesta R5). Tāpat Eiropas čempionātā šogad redzēsim arī Vācijas bijušās grāfistes Thurn und Taxis prinča Alberta (Škoda Fabia R5), īra Džoša Mofeta (Ford Fiesta R5) un ungāra Dāvida Botkas (Citroen DS3 R5) vadītās ekipāžas. Par papildu intrigu un notikumiem bagātu jaunās sezonas startu parūpēsies arī vairākas portugāļu ekipāžas, kas Azores Airlines Rallye kopējo R5 klases automašīnu skaitu papildinājušas līdz 28!

Latviešu rallija komandas
FIA ERČ šogad redzēsim arī četras latviešu rallija komandas, kas apkalpos ne tikai latviešu, bet arī ārvalstu autosportistus. Tā Sports Racing Technologies sastāvā startēs trīs ekipāžas – Sirmacis / Šimins, Nikolajs Grjazins / Jaroslavs Fedorovs (priekšpiedziņas auto šogad nomainījuši uz pilnpiedziņas Škoda Fabia R5), kā arī igauņi Rauls Jēts / Andruss Toms (Škoda Fabia R5). Neiksans Rally Sport sacensībās rūpēsies par Artūra Muradiana / Pāvela Čelebajeva sekmēm. PROSPEED paspārnē FIA ERČ piedalīsies 2016. gada Krievijas rallija čempioni (N4 grupa) Sergejs Remeņņiks / Marks Rozins, bet ASRT apkalpos itāļus Zelindo Melegari / Mauricio Barone.
FIA ERČ Junioru čempionāts

Nozīmīgas pārmaiņas pieredzējis FIA ERČ Junioru čempionāts, kas turpmāk tiks dalīts divos atsevišķos čempionātos, atkarībā no braucēju vecuma un izmantotās automašīnas klases.

ERC Junior U27, kurā notiks seši posmi, paredzēts braucējiem, kuri dzimuši ne agrāk kā 1990. gada 1. janvārī un brauc ar Pirelli riepām aprīkotām R2 klases automašīnām. Sezonas izskaņā tiks skaitīti četri labākie rezultāti, kopvērtējuma uzvarētājam saņemot 100 000 EUR stipendiju dalībai 2018. gada ERC Junior U28 čempionātā. Starp čempionāta dalībniekiem šogad redzēsim 2015. un 2016. gada ERC Junioru čempionāta uzvarētājus Opel Rally Junior Team, Čehijas Autosporta federācijas izveidoto komandu ACCR Czech Team, kā arī Sainteloc Junior Team – pirmajā posmā startēs kopumā desmit ERC Junior U27 ekipāžas.

ERC Junior U28 piedāvā nākamo rallija attīstības soli braucējiem, kuri dzimuši ne agrāk kā 1989. gada 1. janvārī. Arī šeit notiks seši posmi no kuriem ieskaitē tiks iekļauti četri labākie rezultāti, taču braucējiem būs jāizmanto R5 klases automašīnas (bez riepu ražotāja ierobežojuma). Šīs klases čempions saņems iespēju ar 2016. gada specifikācijas WRC klases auto piedalīties vienā no Eiropā notiekošajiem 2018. gada FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmiem (ar P1 braucēja prioritāti). Par uzvaru ERC Junior U28 šogad cīnīsies arī divas Sports Racing Technologies ekipāžas Sirmacis / Šimins un Grjazins / Fedorovs, kuriem sezonas pirmajās sacensībās konkurenci veidos vēl septiņi dalībnieki.

FIA ERČ Junior Experience
Jau otro gadu pēc kārtas, jaunajiem rallija braucējiem būs iespēja iesaistīties ERC Junior Experience programmā un apgūt svarīgākās prasmes, lai nodrošinātu ilgtermiņa karjeru rallijā. Apmācības radījis FIA Eiropas rallija čempionāta organizators Eurosport Events un tās vada All In Motion. ERC Junior Experience dalībnieki apgūs stenogrammas sagatavošanu, pareizas ēdienkartes izveidošanu, fiziskos treniņus, sociālo mediju apmācības, automašīnas regulējumus, pirmās palīdzības apmācību, riepu maiņu, sponsoru piesaistīšanu, kā arī braukšanas tehniku uz asfalta un grants seguma. ERC Junior Experience Šogad paredzētas četras apmācības, tajā skaitā pirmo reizi arī Latvijā, Rally Liepāja laikā no 6. līdz 8. oktobrim.

FIA ERČ Komandu ieskaite
Būtiskas pārmaiņas šogad arī FIA ERČ komandu ieskaitē, kur visas komandas nu sacentīsies par vienu titulu. Katra komanda varēs pieteikt trīs FIA ERČ reģistrētus pilotus, neatkarīgi no to automašīnas piedziņas veida, kuri katrā posmā cīnīsies par punktiem. Komanda saņems punktus par divu labāko ekipāžu rezultātiem katrā posmā, punktiem tiekot sadalītiem attiecīgi pēc iegūtās vietas vienas ass piedziņas vai pilnpiedziņas ieskaitē. Tādējādi katra komanda vienā posmā varēs izcīnīt līdz 50 punktiem – 25 par uzvaru 4WD un 25 par uzvaru 2WD ieskaitē. Sezonas kopvērtējumā tiks summēti labākie seši no astoņiem posmiem.

Raidījumi televīzijā
Līdzīgi kā iepriekšējās sezonas, arī šogad FIA Eiropas rallija čempionāta norises varēs vērot gan Eurosport mediju grupas kanālos, gan ar komentāriem latviešu valodā MTG mediju grupas kanālā TV6.

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.
FIA Eiropas rallija čempionāta posma Rally Liepāja sarīkošana iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoriem Neste un Optibet Sporta Bārs. Oficiālā auto piegādātājam Autobrava un atbalstītājiem Canon IB Serviss Rīga, Liepājas Olimpiskais Centrs un SweCon.

Informatīvo atbalstu nodrošināja oficiālais ziņu medijs DELFI, kā arī mediju partneris Zebra. Paldies par nozīmīgu ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Dardedze, Holography, Jānis Pūce, N&J, Ramirent, Red Bull un Törley. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu federācijai.

2017. gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārs:
30. marts - 1. aprīlis Azores Airlines Rallye (Portugāle, grunts)
4. - 6. maijs Rally Islas Canarias El Corte Inglés (Spānija, asfalts)
2. - 4. jūnijs Acropolis Rally (Grieķija, grunts)
16. - 18. jūnijs Cyprus Rally (Kipra, asfalts/grunts)
3. - 5. augusts Rally Rzeszow (Polija, asfalts)
25. - 27. augusts Barum Czech Rally Zlín (Čehija, asfalts)
15. - 17. septembris Rally di Roma Capitale (Itālija, asfalts)
6. - 8. oktobris Rally Liepāja (Latvija, grunts)

2017. gada FIA ERČ Junioru čempionāta kalendārs:
30. marts - 1. aprīlis Azores Airlines Rallye (Portugāle, grunts)
4. - 6. maijs Rally Islas Canarias El Corte Inglés (Spānija, asfalts)
3. - 5. augusts Rally Rzeszow (Polija, asfalts)
25. - 27. augusts Barum Czech Rally Zlín (Čehija, asfalts)
15. - 17. septembris Rally di Roma Capitale (Itālija, asfalts)
6. - 8. oktobris Rally Liepāja (Latvija, grunts)

2017. gada FIA ERC Junior Experience kalendārs:
30. marts - 1. aprīlis Azores Airlines Rallye (Portugāle, grunts)
25. - 27. augusts Barum Czech Rally Zlín (Čehija, asfalts)
15. - 17. septembris Rally di Roma Capitale (Itālija, asfalts)
6. - 8. oktobris Rally Liepāja (Latvija, grunts)

Azores Airlines Rallye norises grafiks:
Ceturtdiena, 30. marts 13:00* Kvalifikācija
Ceturtdiena, 30. marts 15:30 Prioritātes dalībnieku starta pozīciju izvēle
Ceturtdiena, 30. marts 17:30 Rallija atklāšana
Ceturtdiena, 30. marts 18:21 SS1-SS4
Piektdiena, 31. marts 13:43 SS5-SS10
Sestdiena, 1. aprīlis 13:08 SS11-SS16
Sestdiena, 1. aprīlis 21:56 Apbalvošanas ceremonija
*pēc Latvijas laika; norādītie laiki ir provizoriski un var mainīties.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Apdzīšana un lēna domāšana - divkārt bīstama kombinācija (+ VIDEO) 1

Video autoram ir pietiekami daudz laika, lai atgrieztos savā joslā pēc neveiksmīga apdzīšanas manevra, taču tas netiek izmantots. Lasīt vairāk

 

Pauls Timrots izsaka viedokli par ceļu būvdarbu projektēšanas kvalitāti un realitāti Latvijā (+ VIDEO) 53

Satiksmes eksperts Pauls Timrots raida skarbus vārdus Latvijas Valsts ceļu virzienā. "Jārada dienests, kas pārbaudīs vai ceļa infrastruktūra izplānota pareizi". Lasīt vairāk

 

Pārdos super ekonomisko Volkswagen ar 1 litra patēriņu (+ FOTO)

Pārdošanā nonācis viens no tikai 250 saražotajiem Volkswagen XL1 hibrīdiem. Automašīna, kas uz 100 km patērē 1 litru degvielas, iekļauta izsolē, kas 10.novembrī notiks Birmingemā. Lasīt vairāk

 

Vadītāji ignorē neredzīgos gājējus - policija Liepāja pusstundas laikā sastāda septiņus protokolus 14

Liepājā pusstundas laikā septiņiem šoferiem noformēti protokoli un katram uzlikts 15 eiro naudas sods par neredzīgu gājēju nepalaišanu pāri ielai, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti