Latvijas rallija braucēji dodas uz „Shell Helix Rally Estonia”

 

Foto: Publicitātes attēls

LAF | 10.jūlijs 2018 15:58

Šajā nedēļas nogalē, 13., 14. un 15.jūlijā Tartu apkaimē risināsies sacensības „Shell Helix Rally Estonia”, kas pulcēs vairāk nekā 100 dalībnieku no 12 valstīm. Šis būs ne tikai Igaunijas, bet arī Latvijas čempionāta ieskaites posms. Starta sarakstā ir 18 ekipāžas, kas startēs ar Latvijas Automobiļu federācijas izdotām licencēm, attiecīgi pārstāvot Latviju.

Tā kā šis ir apvienotais Igaunijas un Latvijas čempionāta posms, tad tikai likumsakarīgi ir tas, ka šajās sacensībās piedalīsies labākie no labākajiem no visas Baltijas, taču viņiem pretī stāsies arī sportisti no Krievijas, Polijas, Ukrainas, Īrijas, Anglijas, Somijas, Spānijas, Zviedrijas un Austrālijas.

Ja ielūkojamies pieteikumu sarakstā, tas ir gana iespaidīgs – uz starta būs trīs WRC komandas un kopā 5 WRC automobiļi. Ar vienu no tiem startēs Ots Tanaks / Martins Jarveoja  no Toyota Gazoo Racing World Rally Team (Toyota Yaris WRC), Tanaks savā karjerā uzvarējis 3 WRC posmus un ir 2017.gada WRC trešās vietas īpašnieks. Redzēsim Haidens  Padons / Sebu Maršalu no Hyundai Motorsport (Hyundai i20 Coupe WRC) – viņš ir labākais Jaunzēlandes rallija braucējs un viņa kontā ir 1 WRC uzvara, Kreigs Brīns / Skots Martins ir ekipāža no Citroen Racing komandas (Citroen C3 WRC), kas, cita starpā, ir 2015.gada „Rally Liepāja” uzvarētāji.

Vēl redzēsim Georgu Grosu / Raigo Molderu (Ford Fiesta WRC) un Valeriju Gorbanu / Sergeju Larensu ar Mini Cooper WRC. Karls Krūda atgriezies ierindā ar Ford Fiesta Proto automašīnu un startēs kopā ar Igaunijas čempioni Anniku Arneku. R2 grupā startēs arī Latvijas čempions Olivers Solbergs, un nedrīkst aizmirst arī par kravas auto – Igaunija ir vienīgā valsts pasaulē, kur rallijos piedalās GAZ rallija kravas automašīnas un to ir vērts redzēt.

Starp mūsējiem ir tādi braucēji Jānis Berķis / Edgars Čeporjus, skatītāju iemīļotā Jāņa Vorobjova / Ivo Pūķa ekipāža, un arī Reinis Nitišs / Andris Mālnieks. Reinis Nitišs, kura panākumiem esam raduši sekot līdzi Eiropas rallijkrosa čempionātā, šoreiz sēdīsies pie rallija auto stūres, tomēr šī pieredze viņam nav sveša, jo viņš startējis vairākos rallijos un uzrādījis visnotaļ atzīstamus rezultātus, izcīnot uzvaru savā klasē 2017.gada „Rally Liepāja”.

Rallijā būs 16 ātrumposmi ar kopgarumu 146,04 km, taču jāpiemin, ka Latvijas čempionāta ieskaite būs vien sestdienas ātrumposmos, tātad, lai arī rallijs noslēgsies svētdien, rezultātus Latvijas ieskaitē varēsim uzzināt jau sestdienas vakarā.

Rallija atklāšana – piektdienas vakarā Tartu centrā Raekoja laukumā 20:45-21:00, pirms tam būs iespēja tikties ar saviem favorītiem autogrāfu sesijā 20:15-20:45. Sestdien dalībnieki veiks 11 ātrumposmus, savukārt svētdien – vēl 5. Ar ātrumposmu kartēm, aprakstiem, kā arī iepazīties ar sacensību programmu var rallija mājaslapā www.rallyestonia.com.

„Shell Helix Rally Estonia” skatītāju ieejas kartes, koncertu biļetes, programma, kā arī rallija fanu suvenīri pieejamas Circle K degvielas uzpildes stacijās (Latvijas līdzjutējiem ērti iegādāties rallija kartes ir Valgas Circle K) un arī Sportland veikalos Tartu. Oficiālais rallija radio ir Radio Kuku frekvencēs Tartu 102,4 Mhz un Otepää - 91,8 Mhz, visā pasaulē to var klausīties internetā ŠEIT.

Šis ir astotais „Rally Estonia”, 3 gadus šis rallijs bija FIA Eiropas rallija čempionāta posms un 2014.gadā saņēma apbalvojumu „Best Rally in ERC”. Oficiālā rallija mājaslapa: www.rallyestonia.com

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik maksā degviela Igaunijā un Latvijā šodien? (24.06.2026.) 3

Spriežot pēc aculiecinieka iesūtītajiem attēliem, ar degvielas cenām Igaunijā itin veiksmīgi var konkurēt pašmāju "Straujupīte". Lasīt vairāk

 

Nepilni 50 000 eiro: Peaq, Škoda lielākais elektroauto piedzīvo pasaules pirmizrādi (+ FOTO) 6

Čehijas autobūves uzņēmums Škoda iepazīstinājis ar jauno modeli Peaq, kas kļūst par elektriskās modeļu līnijas flagmani. Lasīt vairāk

 

Operatīvie dienesti aicina Jāņos nesēsties pie stūres reibumā un pieskatīt bērnus ūdens tuvumā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts policija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina Jāņu svinētājus ievērot drošību, nevadīt transportlīdzekli reibumā, piesardzīgi rīkoties ar uguni un īpaši pieskatīt bērnus ūdens tuvumā, liecina NMPD tīmekļvienē publicētā operatīvo dienestu informācija. Lasīt vairāk

 

Autovadītāji: Kāpēc mums jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai? (+ VIDEO) 25

Uz 318 ceļa norādēm Latvijā joprojām lasāms Maskavas, Vitebskas vai kādas citas Krievijas vai Baltkrievijas pilsētas vārds. Valdībā iesniegtā iniciatīva tos nomainīt pagaidām nav saņēmusi akceptu. Tikmēr daudzi autovadītāji ir neizpratnē – kāpēc kara piektajā gadā Latvijā joprojām jāzina, cik tālu ir līdz Maskavai. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti