Satiksmes drošības uzlabošanai rosina lemt par riskanto gājēju pāreju slēgšanu un mobilo telefonu ierobežošanu 7

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 11.aprīlis 2019 16:32

Amatpersonas, kas 10.aprīlī bija pulcējušās Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, rosināja satiksmes drošības uzlabošanai lemt arī par nedrošo gājēju pāreju, kuras maz izmanto, slēgšanu un mobilo telefonu izmantošanas ierobežošanu autovadītājiem.

Komisijas sēde bija veltīta Ceļu satiksmes drošības plāna 2017. – 2020. gadam īstenošanas rezultātiem. Valsts kontroles (VK) pārstāve Inese Kalvāne norādīja, ka ir ieviests VK ieteikums mērķtiecīgāk rīkot satiksmes drošības kampaņas, veicot rezultātu novērtēšanu. Kalvāne arī vērsa uzmanību, ka ir jāievieš sistēma, kur uzkrātu datus par negadījumiem, kas nodrošinātu informāciju negadījumu novēršanai nākotnē. Viņa norādīja, ka varētu netikt sasniegts plānā nospraustais mērķis - 2020.gadā bojāgājušo skaitu samazināt uz pusi salīdzinājumā ar 2010.gadu.

Satiksmes ministrijas pārstāvis Talivaldis Vectirāns norādīja, ka mērķis ir samazināt bojāgājušo skaitu par 50% - no 218 līdz 109. Savukārt pērn bojā gāja 148 cilvēki. Kā vienu no avāriju iemesliem viņš minēja to, ka siltajā laikā, tajā skaitā vasarā atsevišķi autovadītāji nenovērtē situācijas bīstamību, tāpēc notiek daudz dažādas frontālas sadursmes.

Vectirāns atzina, ka atbilstoši nesamazinās smagi ievainoto skaits, tāpēc ir jāstrādā pie risinājuma rašanas arī šajā jautājumā. Smagi ievainoto skaits 2018.gadā bija 542, 2017.gadā - 496, bet 2016.gadā - 520.

Arī viņš norādīja, ka nepieciešams padziļināti pētīt ceļu satiksmes negadījumu (CSN) iemeslus, kas arī ticis darīts, izpētot 84 smagos CSN 2016.gadā Rīgas reģionā. Šajā pētījumā no 21 CSN uz gājēju pārejām tika secināts, ka deviņas gājēju pārejas neatbilst nosacījumiem, piemēram, to novietojums vai arī tas, ka pirms tām ir izvietotas pārāk daudz citu ceļa zīmju, kas var novērst autovadītāju uzmanību, skaidroja SM pārstāvis.

"Latvijas Valsts ceļu" (LVC) pārstāvis Māris Zaļaiskalns cita starpā norādīja, ka satiksmes drošības veicināšanai būs jālemj arī par atsevišķu gājēju pāreju likvidēšanu, kuras izmanto tik neliels gājēju skaits, ka šī vieta neatbilst gājēju pārejas statusam.

Zaļaiskalns norādīja, ka šādas nepamatoti iekārtotas gājēju pārejas apdraud gājēju drošību, jo to mazās izmantošanas dēļ autovadītāji nerēķinās, ka kāds gājējs šo pāreju patiešām izmantos. Savukārt gājējam šī pāreja rada maldīgu sajūtu, ka visi autovadītāji sagaida, ka viņš izmantos šo šķērsojuma vietu, izrietēja no LVC pārstāvja teiktā.

Vectirāns norādīja, ka iemesli CSN ir arī gājēji bez atstarojošiem elementiem, kā arī gājēji, kas pārvietojas alkohola reibumā. Tāpat nogurums ir satiksmes negadījumus veicinošs faktors. Šo domu papildināja Ceļu satiksmes drošības direkcijas vadītājs Andris Lukstiņš, norādot, ka noguruma dēļ veidojas "sekundes miegs", kas ir pat bīstamāks par lielu daļu no gadījumiem, kad tiek braukts alkohola reibumā.

Lukstiņš arī norādīja uz problēmu ar mobilo telefonu lietošanu, piemēram, īsziņu rakstīšanu. Tāpēc vispār būtu jāaizliedz lietot attiecīgās ierīces, piemēram, ar mobilo sakaru operatoriem vienojoties, ka, pārvietojoties ar automašīnu ātrāk par 30 kilometriem stundā, attiecīgās ierīces tiek atslēgtas, pauda CSDD vadītājs.

SM pārstāvis norādīja, ka problēma ir arī tas, ka automašīnas aizmugurē sēdošie nelieto drošības jostu. Tāpat būtu nepieciešams uzstādīt nepieciešamās zīmes, kā arī ņemt vērā drošības auditā paustos ieteikumus, kas ne vienmēr ir ieviesti, pauda Vectirāns. Tas gan skaidrojums ar to, ka atbildīgo darbinieku rīcībā nav nepieciešamie miljoni izmaiņu veikšanai. Tāpat secināts, ka Valsts policija CSN nefiksē visu informāciju - par atstarojošo elementu, atstarojošo vestu un drošības jostu lietošanu, kā arī riepu stāvokli.

Viņš arī skaidroja, ka ir gadījumi, kad kāds automašīnas vadītājs nomirst vēl pirms ceļu satiksmes negadījuma, tāpēc ģimenes ārstiem jāpievērš uzmanība, piemēram, sirds veselības riskiem. Attiecīgos gadījumos vai nu jāliedz braukšana vai jāveic veselības kontroles, pauda Vectirāns.

Šogad plānots arī ieviest tehniskos līdzekļus autoceļu malā vietās, kur savvaļas dzīvnieki šķērso autoceļu. Ar šiem līdzekļiem paredzēts atbaidīt dzīvniekus no ceļa šķērsošanas brīdī, kamēr pa to brauc kāda automašīna.

Valsts policijas priekšnieka vietnieks Artis Velšs cita starpā norādīja, ka nepieciešami ceļu infrastruktūras uzlabojumi, lai samazinātu transportlīdzekļu frontālās sadursmes.

Komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP) no savas puses pauda bažas par atsevišķu pārvietojamo ātruma noteikšanas ierīču iegādi, ņemot vērā, ka Valsts policijas automašīnās ir aprīkojums, ko izmantot šādām vajadzībām.

Papildināts: Ja nu gadījumā Latvijas ierēdņi nemāk, tad iAuto.lv pārāda piemēru no Šveices, kādai būtu jābūt pareizi izbūvētai gājēju pārejai (+ FOTO)

 
7 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Pļurkt 11.aprīlis 2019 19:36
3 0 Atbildēt

Pārāk augstu esi uzlēcis!!!

Skaties elementārāk - vajag jaunu nišu kur varētu izzagt nodokļu maksātāju samesto naudu!

BET tā vienkārši paņemt nevar - nav vairs 90-tie, vajag smuki sakarināt makaronus tautai uz ausīm, lai vēlāk varētu NETRAUCĒTI zagt!!!

iJuris 11.aprīlis 2019 21:25
3 0 Atbildēt

Tātad telefonu nevar, bet mašīnās salikt vadības paneļus, kur pat radio klusāk nevar pagriest neskatoties, to lūdzu, kaut 5 gab.

Man nekādi netraucē runāt pa telefonu, smuki turas turetājā, skaļais režīms. Tiem kuri nemāk braukt tie arī pļavas vidū atradīs kur ieskriet.

SMS jā, tās nevar, vienīgi tagad ir balss vadība telefoniem.

Būtu labāk domājuši kā uzlabot auto vaditprasmes, tas atrisinātu vairāk problēmas.

JoJo 11.aprīlis 2019 18:36
1 0 Atbildēt

Par to gājēju pāreju likvidēšanu - vecs, slims cilvēciņš (un tādu nav maz), kurš knapī pārvieto kājas un kura vienīgais mērķis ir lēnām tikt pa īsāko(uzsvars) un drošāko(uzsvars) ceļu līdz pārtikas veikalam, būs tagad spiests(spējīgs?) vilkties līdz tuvākajam luksoforam, kas, pēc viņa sajūtām - atrodas pasaules malā? Jā, vai jūs(ar mazo burtu) tur pa ceļam, līdz luksoforam, beņķīšus esat salikuši? (Un ziemā, kad kruķis slīd katrs uz savu pusi..., kā tad līdz jūsu, noteikti uzliktajam, beņķītim lai tiek pasēdēt un atgūties? Bet no veikala ir jānes smagums, kas vismaz trīskārt pārsniedz ārsta atļauto). Cienījamie sapulčsēdētājeksperti, jūsu pieņemtie lēmumi norāda uz to, ka jūs esast vai nu: a) jauni un zaļi (t.i., reālo Latvijas sociālo kopainu neuztveroši, tas ir piedodams, bet ne attaisnojams jūsu amatos), vai arī: b) Latvijas nodokļu maksātāju (tostarp, ielu šķērsojošo slimo pensionāru un invalīdu) līdzekļi jums jau ir lāvuši īstenot sapni rozā brillēs lidināties eirosavienības diždimensijā (kas, dimežēl, LV ir diagnoze un traģisnms).

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Apdzīšana un lēna domāšana - divkārt bīstama kombinācija (+ VIDEO)

Video autoram ir pietiekami daudz laika, lai atgrieztos savā joslā pēc neveiksmīga apdzīšanas manevra, taču tas netiek izmantots. Lasīt vairāk

 

Pauls Timrots izsaka viedokli par ceļu būvdarbu projektēšanas kvalitāti un realitāti Latvijā (+ VIDEO) 53

Satiksmes eksperts Pauls Timrots raida skarbus vārdus Latvijas Valsts ceļu virzienā. "Jārada dienests, kas pārbaudīs vai ceļa infrastruktūra izplānota pareizi". Lasīt vairāk

 

Pārdos super ekonomisko Volkswagen ar 1 litra patēriņu (+ FOTO)

Pārdošanā nonācis viens no tikai 250 saražotajiem Volkswagen XL1 hibrīdiem. Automašīna, kas uz 100 km patērē 1 litru degvielas, iekļauta izsolē, kas 10.novembrī notiks Birmingemā. Lasīt vairāk

 

Vadītāji ignorē neredzīgos gājējus - policija Liepāja pusstundas laikā sastāda septiņus protokolus 14

Liepājā pusstundas laikā septiņiem šoferiem noformēti protokoli un katram uzlikts 15 eiro naudas sods par neredzīgu gājēju nepalaišanu pāri ielai, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti