Pārskatītas autoceļu ikdienas uzturēšanas prasības

Foto: iAuto.lv

MK | 11.janvāris 2021 9:21

7.janvārī, valdība apstiprināja noteikumus "Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli", kas nosaka autoceļu ikdienas uzturēšanas prasības, lai nodrošinātu satiksmes drošību un autoceļu infrastruktūras ilgmūžību.

Pārskatīto noteikumu mērķis ir noteikt prasības valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanai, kā arī precizēt un noteikt kārtību kā veicama šo darbu kontrole. Noteikumu projekts paredz iespējamību autoceļu pārvaldītājiem noteikt augstākas ikdienas uzturēšanas prasības nekā noteiktas noteikumu projektā, kā arī veikt dažādas preventīvas darbības satiksmes drošības uzlabošanai. Papildus iepriekš minētajam, noteikumos tiek noteikta prasība autoceļa pārvaldītājam veikt pārvaldāmā autoceļu tīkla un tā uzturēšanai nepieciešamā finansējuma izvērtējumu, tādā veidā nodrošinot, ka ceļa īpašnieks, tajā skaitā Satiksmes ministrija, ir regulāri informēts par aktuālo autoceļu tīkla stāvokli un tā uzturēšanai nepieciešamo finansējumu.

Noteikumi stāsies spēkā 2021.gada 16.aprīlī, kad beidzas ikgadējā autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu ziemas un sākas vasaras sezona.

"Noteikumi bija spēkā 10 gadus un bija morāli novecojuši. Tamdēļ noteikumi tika pārstrādāti, uzsvaru liekot nevis uz tehnoloģiju vai veidu, kā autoceļa uzturēšana tiek nodrošināta, bet gan uz gala rezultātu, kas jāsasniedz, lai būtu droši par autoceļiem pārvietoties. Papildus uzmanība vērsta uz autoceļu pārvaldītāja pienākumiem sekot līdzi autoceļu stāvoklim un informēt īpašnieku par uzturēšanai nepieciešamo finansējumu, kā arī izvērtēt to darbu veikšanu, kas nav paredzēti šajos noteikumos, bet ir sociāli nozīmīgi. Piemēram mazas intensitātes ceļa tīrīšanu pa, kuru brauc skolēnu autobuss. Šāda īpašnieka informētība mūsuprāt nodrošinās, ka autoceļu uzturēšana tiek veikta lietderīgi un nepieciešamajā apjomā. ", komentē Tālivaldis Vectirāns, Satiksmes ministrijas Autotransporta departamenta direktors.

Jaunajos noteikumos autoceļu ikdienas uzturēšanas prasības, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo regulējumu, netiek mainītas - autoceļu uzturēšana tiks nodrošināta tādā pat apmērā, kā līdz šim. Taču tā kā jaunā regulējuma izmaiņaspārsniedz vairāk nekā pusi no Ministru kabineta 2010. gada 9. marta Noteikumu Nr.224 "Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli" (Noteikumi Nr. 224) normām, atbilstoši Ministru kabineta 2009.gada 3.februāra noteikumu Nr. 108 "Normatīvo aktu projektu sagatavošanas noteikumi" 140.punktam ir sagatavots jauns noteikumu projekts, kā arī Noteikumi Nr.224 tiek atzīti par spēku zaudējušiem.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik tad ir un kuri ir tie elektro automobiļi Latvijā (+ FOTO) 14

Laiki, kad Latvijas elektroautomobiļu piedāvājums sastāvēja vien no pāris modeļiem un tikpat daudz ražotājiem, ir garām. Pārlūkojot dīleru piedāvājumu šodien, nākas secināt, ka izvēle ietver gan mazauto un pilsētas auto, gan krosoverus un komerctransportu. Lasīt vairāk

 

Groupe Renault un Faurecia sadarbosies, lai attīstītu ūdeņraža uzglabāšanas sistēmas

Faurecia un Groupe Renault informē par lēmumu nodibināt sadarbību ar mērķi attīstīt ūdeņraža uzglabāšanas sistēmas, kuras būs paredzētas ar ūdeņradi darbināmam vieglajam komerctransportam. Lasīt vairāk

 

Subaru Outback jaunā paaudze startēs 8.maijā (+ FOTO) 12

Maija sākumā Subaru uzsāks pilnpiedziņas universāla Outback sestās paaudzes modeļa tirdzniecību Eiropā. Lasīt vairāk

 

Allažu pagastā apgāžoties pasažieru autobusam, cietuši pieci pasažieri (papildināts 14:00) 4

Šorīt, Allažu pagastā apgāžoties pasažieru autobusam, cietuši pieci pasažieri, savā "Twitter" kontā paziņojis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti