Tiesa nosaka daļēju dīzeļdzinēju aizliegumu Berlīnē - iAuto

Tiesa nosaka daļēju dīzeļdzinēju aizliegumu Berlīnē 7

 

Foto: Ilustratīvs attēls

Nozare.lv | 10.oktobris 2018 8:07

Berlīnes tiesa otrdien uzdevusi Vācijas galvaspilsētai noteikt vecāku modeļu dīzeļdzinēju aizliegumu vairākās maģistrālajās ielās pilsētas centrā.

Aizliegums attiecas uz 11 galveno maģistrālo ielu posmiem, tostarp uz Frīdrihštrāses iepirkšanās jūdzi.

Tiesa noteikusi, ka aizliegums pilnībā ieviešams līdz 2019.gada jūnijam.

Tomēr tiesa tikai daļēji apmierinājusi prasību, kuru bija iesniegusi organizācija "Vācijas Vides Akcija" (DUH), kas vēlējās panākt pilnīgu dīzeļdzinēju aizliegumu Berlīnes centru ieskaujošā Ringbāna iekšienē.

Tomēr tiesa norādīja, ka arī daļējs aizliegums samazinās kaitīgo slāpekļa dioksīda (NO2) izmešu daudzumu.

Cenšoties izvairīties no dīzeļdzinēju aizlieguma, Berlīnes federālās zemes valdība, kuru veido sociāldemokrāti (SPD), "zaļie" un kreiso ekstrēmistu partija "Die Linke" ("Kreisie"), piedāvāja apgādāt autobusus ar jauniem izpūtēju filtriem, līdz 2030.gadam pāriet uz elektrobusiem un dotēt uzņēmumus, kas pāriet uz elektromobiļiem.

Berlīnes valdība piedāvāja arī jaunu velosipēdistu celiņu izveidi un noteikt jaunu ātruma ierobežojumu vairākos pilsētas rajonos, kur automašīnas turpmāk nedrīkstētu pārsniegt 30 kilometrus stundā.

Jau iepriekš Vācijas federālā administratīvā tiesa atzina, ka dīzeļdzinēju aizliegumi pilsētās ir pieļaujami, ja tie ir samērīgi.

Pēc šī sprieduma Hamburga jau noteikusi dīzeļdzinēju aizliegumu divās maģistrālajās ielās pilsētas centrā.

Savukārt Štutgarte plāno, sākot ar 1919.gadu, noteikt daudz plašāku dīzeļdzinēju aizliegumu pilsētas centrā.

Šim piemēram grasās sekot arī Frankfurte.

 
7 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
nordic 11.oktobris 2018 13:31
6 8 Atbildēt

vajadzētu pie mums arī kaut ko uzsākt,kamēr tie Vācijas dīzeļi

nav pārpludinājuši mūsu ielas...

wes 11.oktobris 2018 16:51
5 1 Atbildēt

Pirms 80 gadiem fašisti Vācijā jau sataisīja ziepes! Tagad to pašu dara zaļie fašisti...

kajs 11.oktobris 2018 21:30
1 2 Atbildēt

Cik vēl nesen dīzeļi bija ekoloģiski labāki par benzīnu

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Labas ziņas autovadītājiem Rīgā, Jūrmalas gatve tagad ir atvērta transporta kustībai abos virzienos (+ VIDEO) 7

Labas ziņas autovadītājiem – Jūrmalas gatve tagad ir pilnībā atvērta kustībai abos virzienos visam transportam. Lasīt vairāk

 

Būvniekam būs jānovērš atklātie trūkumi Rīgā, Mūkusalas ielas promenādē

Būvniekam būs jānovērš atklātie trūkumi Rīgā, Mūkusalas ielas promenādē, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē. Lasīt vairāk

 

Nafta no stratēģiskajām rezervēm Eiropā tiks laista tirgū marta beigās 2

Nafta un naftas produkti no stratēģiskajām rezervēm nekavējoties tiks laisti tirgū Āzijā un Okeānijā, bet Eiropā un Amerikā - marta beigās, svētdien paziņoja Starptautiskā enerģētikas aģentūra (IEA). Lasīt vairāk

 

Elektriskais BMW iX3 karsti pieprasīts 7

Augstā pieprasījuma dēļ BMW jau pārgājis uz divu maiņu darbu savā Debrecenas rūpnīcā Ungārijā, kur tiek ražots pilnībā elektriskais SUV BMW iX3. Par šo soli uzņēmums paziņoja, prezentējot 2025. gada finanšu rezultātus. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti