Ne ātrāk par 180 km/h - Renault ierobežos savu mašīnu maksimālo ātrumu 23

Foto: Publicitātes attēls

iAuto | 25.aprīlis 2021 13:17

Līdzīgi kā Volvo, kas šādu nosacījumu ieviesa 2020.gadā, arī Renault vēlas ierobežot savu jauno modeļu maksimālo ātrumu.

Par šādu nodomu uzņēmuma kopsapulcē piektdien, 23.aprīlī paziņoja Renault šefs Luka de Meo, piebilstot, ka pārmērīgs ātrums ir iemesls trešdaļai letālu autoavāriju.

Saskaņā ar Luka De Meo teikto, Renault tik un tā vēlas aprīkot visus savus transportlīdzekļus ar automātisku ātruma kontroles sistēmu Safety Coach, kas ne tikai ierobežo maksimālo ātrumu, bet  ņem vērā ceļa līkumus, profilu, laika apstākļus, vadītāja uzmanību un citus apstākļus.

Šādu sistēmu iegūs gandrīz visi Renault un Dacia markas jaunie automobiļi, tomēr būs arī izņēmumi, piemēram uz sportisko marku Alpine ierobežojums neattieksies, bet jaunais Renault Megane nespēs sasniegt vairāk par 160 km/h. Renault Group sastāvā ietilpst arī AvtoVAZ, taču attiecībā par Safety Coach un šo marku de Meo neizteicās.

Renault savu jauno modeļu maksimālā ātruma ierobežošanu sāks 2022.gadā.

Populārākie komentāri

23 Lasīt visus komentārus →
7 1 Atbildēt

Tas vienlaicīgi varētu būt labs veids kā noslēpt savu elektrokastu sūdīgumu, a to tā jocīgi sanāk - super duper sportiskais jaunais nežēlīgi agresīvais elektromobīlis, bet vmax tāds ka kaut kāds dīzelis šo izpuļķē...

7 5 Atbildēt

Kuru interesē kaut kāda sūda rs megane? Tas auto jau būtībā ir mēsls, kāda atšķirība cik ātribtas kustās, vienīgi mazāk smirdēs, varbū..

6 1 Atbildēt

Tad jau Megane RS vispār vairs nebūs? Un kāpēc Meganei 160? Tāpēc, ka jaunie dzinēji būs tādi mēsli, ka ātrāk nemaz neiet?

A par Dacia rēcīgi. Vai kāda Dacia vispār spēj sasniegt 180 km/h?

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Ieguldīts 1 miljards eiro: Mercedes sāk C-klases ražošanu Ungārijā (+ FOTO)

Mercedes-Benz paplašinājis savu rūpnīcu Ungārijas pilsētā Kečkemētā, kas pēc rekonstrukcijas kļuvusi par uzņēmuma lielāko ražotni Eiropā. Tagad tā sākusi C-klases modeļa ražošanu. Lasīt vairāk

American Beauty Summer Meet 2026 Igaunijā, Hāpsalu (+ FOTO; PAPILDINĀTS) 1

Hāpsalu Igaunijā notiek American Beauty Car Show / American Beauty Summer Meet — viens no pazīstamākajiem amerikāņu auto pasākumiem Baltijā. Jaudīgo amerikāņu auto cienītājiem šis pilnīgi noteikti ir pasākums, ko nedrīkst palaist garām. Lasīt vairāk

Tiguan 20 gadi – Volkswagen laiž klajā jubilejas modeli “20 Edition” (+ FOTO) 6

Godinot vienu no saviem veiksmīgākajiem modeļiem, Volkswagen laiž klajā īpašu jubilejas versiju Tiguan Edition 20. Lasīt vairāk

Traģiskā diennaktī ceļu satiksmes negadījumos gājuši bojā seši cilvēki 5

Sestdienas rītā Salacgrīvas pagastā uz Tallinas šosejas pie Oltūžiem avārijā gājuši bojā četri cilvēki, līdz ar to kopumā aizvadītajā diennaktī negadījumos dzīvību zaudējuši seši cilvēki, noskaidroja aģentūra LETA. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti