Vispirms dīzeļi, tad jaudīgie V8 - Jeep atteiksies no iekšdedzes motoriem 3

Foto: Ekrānbilde no twitter.com/LivChryslerJeep

iAuto | 19.jūlijs 2021 5:44

Jeep pakāpeniski atteiksies no iekšdedzes dzinējiem, vispirms upurējot dīzeļus, tad jaudīgos astoņu cilindru motorus.

Jeep vadītājs Kristiāns Menjē sarunā ar žurnālistiem atklājis līdz šīs desmitgades beigām uzņēmums atteiksies no dīzeļdzinējiem, turklāt ne tikai ASV, bet arī citos pasaules tirgos. Komentējot šo ziņu Menjē uzsvēris, ka pēc viņa domām dīzeļdzinēji Eiropā pakāpeniski izzudīs, lai gan to saknes nāk tieši no turienes.

 “Un ir pilnīgi skaidrs, ka dīzeļdegvielas motoru īpatsvars tiks ievērojami samazināts. Vai tas nozīmē, ka kādu dienu mēs pārtrauksim piedāvāt dīzeļus? Nē, es domāju, ka starp šodienu un 2030. gadu būs pārejas periods, bet tā garums būs atkarīgs no tirgus, ”sacīja Menjē.

Jeep vadītājs uzskata, ka arī V8 dienas ir skaitītas. Vides standartu prasības abās Atlantijas okeāna pusēs turpina pieaugt, tāpēc astoņu cilindru motorus galu galā aizstās ar elektrificētiem četru un sešu cilindru spēka agregātiem.

“Dažos tirgos joprojām būs astoņu un sešu cilindru dzinēji, kā arī dīzeļi. Vidējā termiņā mēs centīsimies saglabāt V8 tik ilgi, cik vien iespējams”, uzsvēris Menjē.

Populārākie komentāri

3 Lasīt visus komentārus →
2 0 Atbildēt

Drīz pirksim lietotos auto no Āfrikas, kur tie joprojām būs ar dzinējiem

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Eiropā labi, Ķīnā slikti: elektrisko BMW pārdošanai kritums

BMW 2026. gada pirmajā pusgadā pārdevis 204 295 pilnībā elektriskos automobiļus, kas ir par 7,4 % mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Lasīt vairāk

Tiguan 20 gadi – Volkswagen laiž klajā jubilejas modeli “20 Edition” (+ FOTO) 5

Godinot vienu no saviem veiksmīgākajiem modeļiem, Volkswagen laiž klajā īpašu jubilejas versiju Tiguan Edition 20. Lasīt vairāk

Elektroauto bizness nesokas - Volkswagen koncerns piedzīvo pārdošanas kritumu 11

2026. gada pirmajā pusgadā Volkswagen Group piedzīvojis elektroauto pārdošanas kritumu, salīdzinājumā ar 2025. gada līdzīgu laika periodu fiksējot mīnusus 5,8 procentu apmērā. Lasīt vairāk

Pirmais brauciens ar jauno Toyota Hilux. Būs arī 100 % elektrisks (+ VIDEO) 4

Toyota Hilux ir leģendārs pikaps, un ar tā jaunāko izlaidumu TV Autoziņas iepazinās Bulgārijā. Turpmāk pikaps izskatīsies citādi un būs pieejams arī kā 48V hibrīds vai pilnībā elektrisks auto. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti