Francija atcels elektrisko automašīnu atbrīvojumu no reģistrācijas maksas 18

Foto: iAuto.lv

iAuto.lv | 28.aprīlis 2025 10:17

Francija no 1. maija atcels likumu, kas elektriskās automašīnas atbrīvoja reģistrācijas nodevām.

Francija atcels šo normatīvo regulējumu, kas tika pieņemts 2020. gadā lai mudinātu automašīnu pircējus investēt bezizmešu transportlīdzekļos. Atbalsta pasākumam noteica laika limitu līdz pieciem gadiem, un tagad tā termiņš beidzas.

Kā vēsta portāls Connexion, elektromobiļa reģistrācijas maksas atšķiras atkarībā no reģiona un modeļa un var sasniegt pat 750 eiro. Sistēma ir diezgan komplicēta, katram reģionam ieviešot savu specifiku, turklāt tiek ņemta vērā arī automobiļa veiktspēja. Kā skaidro minētais portāls izmantojot piemēru ar Renault Twingo E-Tech, Bretaņā īpašniekam par tā piereģistrēšanu nāktos izdot 180 eiro, kamēr Korsikā tikai 129 eiro.

Atjauninātais 2025. gada likumprojekts, kas tika pieņemts februāra vidū, reģionālajām iestādēm deva iespēju līdz 30. aprīlim izlemt, vai saglabāt pašreizējo nulles likmi videi draudzīgiem transportlīdzekļiem vai piemērot pilnu likmi, kas ir līdzvērtīga benzīna un dīzeļdegvielas automašīnu reģistrācijas apliecību izmaksām.

Līdz šim spēkā atbrīvojumu no reģistrācijas maksas nolēmis paturēt spēkā tikai Hauts-de-France reģions.

 

Populārākie komentāri

18 Lasīt visus komentārus →
6 1 Atbildēt

Oppapā. Tūlīt jau sāksies čīkstēšana, bet es taču zaļais, es gaisu nemaitāju, man pienākas labumi, kā tad lai paļaujas uz valsti, vaīīīī.

5 0 Atbildēt

Kāda tiesiskā paļāvība? Uz ko tu šajā pasaulē vari paļauties, ja vakardienas sabiedrotais rīt var pateikt, ka tu esi viņam parādā un vispār zemes pleķis, uz kura tu dzīvo, vēsturiski ir bijis citu apdzīvots, bet savu zemesgrāmatu vai starptautiski atzītās robežas vari parādīt pingvīniem.

2 0 Atbildēt

Tiesiskā paļāvība, bet tas jau vairs nevienu nerūp. Te vismaz skaidri pateikts, ka uz 5 gadi. Latvijā ej nu sazin, kā vējš papūš tā domas mainās.

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Ford "apdedzinās" ar mākslīgo intelektu 1

Ford aizstāj 350 darbiniekus ar mākslīgo intelektu, taču rezultāts liek vilties un cilvēki jāaicina atpakaļ. Lasīt vairāk

Ķīnas Volkswagen arī Eiropai? 4

Volkswagen apsver iespēju automobiļus, kas sākotnēji izstrādāti Ķīnai ieviest arī Eiropas tirgū. Lasīt vairāk

Smart atklāj informāciju par jauno Smart #2 (+ FOTO) 3

Smart Eiropas tirgum gatavo divvietīgu elektriskās piedziņas modeli, ko piedāvās par cenu, kas mazāka par 22 500 eiro. Lasīt vairāk

Ugunsgrēks izposta noliktavu Rīgā 3500 kvadrātmetru platībā (+ VIDEO) 1

Rīgā otrdien noliktavas ēkā bija izcēlies augstākās bīstamības pakāpes ugunsgrēks, gaisā izplatoties spēcīgiem un melniem dūmiem. Ugunsdzēsēji darbu noslēguši ap plkst. 4.00 trešdienas rītā, raidījumā “Rīta Panorāma” pavēstīja VUGD Prevencijas pārvaldes pārstāve Viktorija Gribuste. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti