Akciju un naftas cenām pasaules biržās straujš kritums - iAuto

Akciju un naftas cenām pasaules biržās straujš kritums 5

 

Foto: Pexels.com

Nozare.lv | 7.aprīlis 2025 15:25

Akciju un naftas cenas pasaules biržās pirmdien būtiski samazinās, ņemot vērā bažas par ASV prezidenta Donalda Trampa noteikto muitas tarifu negatīvo ietekmi.

Honkongas akciju biržas indekss nokrities par vairāk nekā 13%, kas ir straujākais kritums kopš 1997.gada Āzijas finanšu krīzes, bet Tokijas biržas indekss "Nikkei" sarucis par 7,8%.

Tikmēr Eiropā Frankfurtes akciju biržā rīta tirdzniecības sesijā bijis 10% kritums, Parīzes biržā fiksēta lejupslīde par vairāk nekā 6%, bet Londonā akciju cenas nokritušās par gandrīz 6%.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pirmo reizi kopš 2021.gada aprīļa sarukusi zem 60 dolāriem par barelu saistībā ar bažām par globālās ekonomikas recesiju.

Sestdien stājušies spēkā Trampa izsludinātie 10% muitas tarifi importam no visām ārvalstīm, izņemot Kanādu un Meksiku.

Plānots, ka 9.aprīlī aptuveni 60 Savienoto Valstu tirdzniecības partneriem, tai skaitā Eiropas Savienībai (ES), Japānai un Ķīnai, tiks piemērotas vēl augstākas likmes. Ķīnai tiks piemērots 34% tarifs un ES 20% tarifs.

Šis ir līdz šim agresīvākais solis Trampa kareivīgajā tirdzniecības politikā.

Atbildot uz Vašingtonas noteiktajiem jaunajiem muitas tarifiem, Ķīna piektdien paziņoja, ka no 10.aprīļa piemēros papildu 34% muitas tarifu visu ASV preču importam.
 

 
5 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Urļiks 7.aprīlis 2025 21:17
1 0 Atbildēt

Un tā sākās PSRS 2.0 sabrukums…..

 
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

iAuto testē jauno Dacia Bigster par 32 400 EUR, bet ir arī no 22 890 EUR (+ VIDEO) 5

Šī ir pati pirmā Dacia ar elektroniski atveramu bagāžnieku un elektroniski regulējamiem sēdekļiem. Pirmā Dacia ar panorāmas jumta logu un adaptīvo kruīzkontroli. Līdz ar to Bigster ir arī visdārgākā Dacia. Lasīt vairāk

 

ROADPOL akcijas laikā 19 autovadītājiem piemērots tiesību izmantošanas aizliegums (+ VIDEO) 7

Šogad jau 12. reizi norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL akcija “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa”, kuras laikā papildu ikdienas ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrolei, Valsts policija visā Latvijas teritorijā pievērsa pastiprinātu uzmanību tieši atļautā braukšanas ātruma ievērošanai. Lasīt vairāk

 

“Outdoor Riga 2025” izstādes Ķīpsalā BT1- apskats! Ko var redzēt? Cenas? (+ FOTO) 6

iAuto.lv izstaigā Outdoor 2025 izstādi, kas no 11. līdz 13. aprīlim notiek izstāžu centrā Ķīpsalā: motocikli, kvadricikli, laivas, piederumi, aksesuāri un aprīkojums visam, kas saistīts ar sportu, tūrismu, atpūtu un adrenalīna ķeršanu. Lasīt vairāk

 

BMW un Kia sadursmē gandrīz cieš cilvēks (+ VIDEO) 4

BMW veic kreiso pagriezienu un saduras ar Kia, kas pēc inerces turpina ceļu, gandrīz notriec gājēju un beidz savu skrējienu sagāžot ielas malā novietotās tehniskās konstrukcijas. Tiek ziņots, ka viens cilvēks guva traumas un tika nogādāts slimnīcā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti