Dabasgāzes cena biržā piedzīvojusi strauju kāpumu

 

Foto: Pexels.com

Nozare.lv | 2.marts 2026 12:27

Dabasgāzes cena TTF (Title Transfer Facility) biržā pagājušajā nedēļā pieauga par 20,3% - līdz 37,9 eiro par megavatstundu (MWh), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publicētais apskats par energoresursu cenu tendencēm vairumtirdzniecībā.

Inčukalna pazemes dabasgāzes krātuves piepildījums svētdien, 1. martā, bija 29,7% (pirms nedēļas - 20,8%), bet Eiropā dabasgāzes krātuvju vidējais piepildījums pagājušās nedēļas noslēgumā bija 30% (pirms nedēļas - 30,9%) no kopējās ietilpības.

SPRK skaidro, ka turpmāku cenu kāpumu varētu veicināt spriedzes saasināšanās Tuvajos Austrumos un pieaugošie riski globālajām sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) piegādēm, īpaši saistībā ar satiksmes ierobežojumiem Hormuza šaurumā. Lai gan iespējamie traucējumi sākotnēji vairāk ietekmētu Āzijas tirgu, tie varētu pastiprināt konkurenci par LNG kravām un radīt augšupvērstu spiedienu arī Eiropā.

Papildu risku rada zemais dabasgāzes krājumu līmenis ES, kas reģionu padara jutīgāku pret piegādes satricinājumiem.

Jau ziņots, ka 2022. gadā pieņemtā ES Gāzes uzglabāšanas regula, kas liek ES dabasgāzes krātuves piepildīt 90% apmērā, paredz izņēmumu, nosakot Latvijai pienākumu līdz novembrim uzpildīt gāzes krātuvi līdz 35% no valsts patēriņa. Inčukalna krātuve ir būtiski ietilpīgāka, salīdzinot ar patēriņu.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kas padara “Latvijas Gada auto 2026” - “Cupra Terramar” par pieprasītu izvēli Latvijas auto tirgū? (+ VIDEO)

"Terramar" ir pārdotākais "Cupra" zīmola modelis un šī gada pirmajos mēnešos ar 78 pārdotiem automobiļiem ir apsteidzis tādus bestsellerus kā "Volkswagen Tayron" un "Toyota RAV4". Lasīt vairāk

 

Mazs, bet nepatīkams negadījums Dubultu prospektā pie kura vainojama ir arī nepietiekama infrastruktūra (+ VIDEO) 13

iAuto.lv sniedz savu skaidrojumu, kas, iespējams, varētu būt šīs sadursmes pamatā. Lasīt vairāk

 

Sāks darboties jauni vidējā ātruma kontroles posmi uz Liepājas šosejas un Rēzeknes šosejas 8

Šodien plkst. 8 sāks darboties jauni vidējā ātruma kontroles posmi uz Liepājas šosejas un Rēzeknes šosejas, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC). Lasīt vairāk

 

Nokritušajam dronam Ukrainas izcelsme; policija sākusi kriminālprocesu (+ FOTO) 3

Valsts policija (VP) par Latgalē nokritušo Ukrainas dronu sākusi kriminālprocesu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti