Vai stikls pats var sasprāgt?

Uggga Reģ.: 04.01.2006

Šodien aizdzinu mašīnu uz servisu, pēc kāda laika (~1h) šie zvana, ka aizmugurējais stikls PATS esot sasprādzis sīkos gabaliņos. Zinu, ka stikla apsilde jau kādu laiku bija izslēgta un diez vai viņiem vajadzēja to ieslēgt (pēc aizdedzes izslēgšanas pats viņs neieslēdzas ).

Liekas, ka paši kaut ko būs sastrādājuši un tagad mēģina batonus spraust

Vai kaut kas tāds ir iespējams? Zinu, ka priekšējais stikls mēdz plaisāt, bet aizmugurējais

Mērens spams atbalstīts

 
1 2 3 4
markelis Reģ.: 13.08.2001
0 0 Atbildēt

ljoti retos gadiijumos var. ja autinsh ir bijis sists un gjeometrija nav pilniigi atjaunota slodzes virsbuuvee koncentreejas kautkaa savaadaak un ja piemeeram braucot viss ir kaartiibaa, tad piemeeram celjot mashiinu uz paceelaaja slodzes uz virsbuuvi ir savaadaakas un virsbuuve biki staigaa, ka rezultaataa var to stiklu saspiest. cerams var saprast ko es domaaju.

bet nu servisa vechus es gan suutiitu na - kad atbraucu stikls bij vesels, tagad sapleests, neko nezinu, stikli pashi nepliist. nu kautkaa taa.

TDI Reģ.: 29.01.2002
0 0 Atbildēt

ja vinjam uzkriit roratsleega , tad sapliist vinjsh PATS

vienreiz redzeeju kaa dusmiigs bembelaats , ar duuri uzsitot , izblieza pak. stiklu 'sliktajam' kursh shamam celju 'nogrieza' pirms krustafoora

hmnc Reģ.: 10.11.2003
0 0 Atbildēt

šitādu lo4atronu sen nebiju dzirdējis no servisa

kā jau kolēģis minēja - ar roratslēgu ne tikai aizmugurējais stikls pats saplīst, bet var gadīties, ka švīkas parādās uz mašīnas.. nu tas ir gaisa, putekļu un gaismas iedarbības rezultātā rodas berze....

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Ok, par pacēlāju teorija skaidra, tikai tik tālu viņi neaizdomājās teica, ka sasprādzis īsi pēc iedarbināšanas

kvatra Reģ.: 13.02.2002
0 0 Atbildēt

Ir taadi gadiijumi, bet paarsvaraa braucot izspraagst!

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

ibio rakstīja: domāju, ka ir gluži vienalga ko viņi saka. auto tu viņiem nodevi ar veselu stiklu, un atpakļ arī jāsaņem ar tādu pašu.

laikam toč visos servisos ir jāraksta pieņemšanas-nodošanas akts

Piekritīšu

Labi vēl, ka stikls ir tāda labi pamanāma lieta, a to sīkās švīkas - ej nu pierādi, ka nebija tā...

Eye Reģ.: 31.10.2005
0 0 Atbildēt

Daniels_Reebuss rakstīja: Var saplīst pats...bet nu baigi jau reti un tad tur būs vairākas sakritības.

Lai tik līmē to stiklu par savu piķi. Ja sūta uz locekļa, zvani uz PTAC.

Parasti pietiek, ja pabaida ka zvanīs...

DeaDMoroZZZ Reģ.: 12.02.2003
0 0 Atbildēt

lai atbildeet uz tavu jautaajumu, buutu jaazin:

1) kas tev par auto

2) kas tas par servisu

P.s. teoreetiski, 0.001% gadiijumu stikls var "tipa pats" saplaisāt - jautājums tikai par cēloni - vai temperatūru svārstības, vai virsbūves deformācija, vai tomēr mehāniska iedarbība

GunchaSh Reģ.: 13.04.2005
0 0 Atbildēt

Ja apsilde atslēgta, tad iespējams kautkur kondensāts pamatīgi sakrājies, tagad pamatīgajos mīnusos tas ūdens spraugās izpleties un stiklu nospriegojis, kamēr prātīgi brauca vēl nekas, bet kā veči servī stiprāk durvis aizcirta tā logs ārā. Saku no pieredzes, divas reizes šitā ziemā pie -padsmit grādiem kā aizcērtu durvis tā logs sabirst un tieši aizmugurējais, kur vislielākais kondensāts krājās....

Gasjs Reģ.: 21.10.2002
0 0 Atbildēt

Man pagāšziem Mazda6 pēc straujām temperatūras svārstībām un siltā gaisa pūšanas uz stikliem no iekšpuses priekšējais vēlstikls ieplaisāja nedaudz. Neilgi pēc tam plaisa aizgāja tālāk pāri visam stiklam. Garantija, protams, bija beigusies. Toties KASKO līdzēja. Kaut arī nekādas sadursmes, akmeņu metieni nebija gadījušies.

Nezinu par aizmugurējo stiklu, bet priekšējais jauns nemaz nebija pārmērīgi dārgs - biku virs Ls100.

KasparsF Reģ.: 16.08.2001
0 0 Atbildēt

Man kādereiz bija jauns Reno kangoo ar veramām durvīm aizmugurē.

Autiņš vēl nebija gadu vecs kad atnākot uz kantori pamanīju ka izbiris pakaļējais stikls (tas kurš apsildās) sargs teica ka esot stāvējis blakus un stikls pats no sevis izbiris! Patiesībā bija vienalga, mašīnai kasko un tiku pie jauna staikla. Pēc pāris mēnešiem stikls izbira otro reizi, īsi pēc mašīnas piedarbināšanas, tad kasko jau sāka kautko spamot par brāķi bet nu samaksāja par jauna stikla ielikšanu. Trešā reize bija vēl pēc pāris mēnešiem, arī īsu brīdi pēc piedarbināšanas. kasko mani protams pasūtīja, euro auto arīmani pasūtīja, firma samaksāja par stiklu un darbu bet tas stikls arī vairāk nav biris!

Tākā es 100% apgalvoju ka tā var būt bet nesaku ka šajā situācijā tā arī bija!

KasparsF Reģ.: 16.08.2001
0 0 Atbildēt

DeaDMoroZZZ rakstīja:

P.s. teoreetiski, 0.001% gadiijumu stikls var "tipa pats" saplaisāt - jautājums tikai par cēloni - vai temperatūru svārstības, vai virsbūves deformācija, vai tomēr mehāniska iedarbība

tad Tu gribi teikt ka mans Kangoo trīs reizes pēc kārtas iekļāvās kategorijā 0,001%

Viss ir atkarīgs no mašīnas, tādai miskastei kā kangoo viss var gadīties pats no sevis bet normālam auto jau nu nevajadzētu tā būt!

elf Reģ.: 15.06.2004
0 0 Atbildēt

Var sasprāgt pats no sevis.

TDI Reģ.: 29.01.2002
0 0 Atbildēt

KasparsF rakstīja:

DeaDMoroZZZ rakstīja:

P.s. teoreetiski, 0.001% gadiijumu stikls var "tipa pats" saplaisāt - jautājums tikai par cēloni - vai temperatūru svārstības, vai virsbūves deformācija, vai tomēr mehāniska iedarbība

tad Tu gribi teikt ka mans Kangoo trīs reizes pēc kārtas iekļāvās kategorijā 0,001%

Viss ir atkarīgs no mašīnas, tādai miskastei kā kangoo viss var gadīties pats no sevis bet normālam auto jau nu nevajadzētu tā būt!

Manai Kangoo miskastei stikls nau biris itnekad , miskaste nestaav siltaa garaazjaa un paklajuta visaam atmosfeeras ietekmeem

Badjo Reģ.: 02.08.2006
0 0 Atbildēt

Izbirt var. Pašam izbira, žigulim aizmugurējais un Golfam 2 priekšējo durvju. Izbira sīkos, sīkos gabaliņos.

Žigulim izbira pa nakti, bet stāvēja iestēdes slēgtā pagalmā, kur tiešām neviens netika klāt un iemest neko nevarēja.

Bet golfam izbira ziemā. Sildīju mašīnu, notīriju sniegu un kāpu iekšā, tipam braukt. Kā taisīju durvis ciet tā, babāc stikls sabira.

Bet tavā gadījumā, ja pats to neredzēji, lai liek vien iekšā. Lai gan viņi visādi centīsies atkratīties.

hmnc Reģ.: 10.11.2003
0 0 Atbildēt

es nesapratu GunchaSh - kā mīnusos ūdens spraugās var izplesties?

1) aukstumā ūdens sasalst

2) aukstumā viss kļūst mazāks

bet nu pat ja sasprāga pats - servisam jāmaina šā vai tā.

protams Reģ.: 29.10.2004
0 0 Atbildēt

Man kādreiz MB190.cērtot vad durvis arī izbira.Tākā var būt bet to servisu gan piežmiedz.

Kamikadze Reģ.: 21.11.2003
0 0 Atbildēt

ja auto ir FORDS, tad var taa gadiities

R99 Reģ.: 09.02.2005
1 0 Atbildēt

a kāda starpība, pats vai ne pats... atdevi ar veselu stiklu, ar veselu arī jāsaņem atpakaļ

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

hmnc rakstīja: es nesapratu GunchaSh - kā mīnusos ūdens spraugās var izplesties?

1) aukstumā ūdens sasalst

2) aukstumā viss kļūst mazāks

Nu zin ko!!! Ja tik elementāras lietas nezini, tad nevirini...

Pielej pudeli ar ūdeni un ieliec saldētavā, pēc tam paskaties, kā ir sarāvies!

GunchaSh Reģ.: 13.04.2005
0 1 Atbildēt

Daniels_Reebuss rakstīja:

GunchaSh rakstīja: Ja apsilde atslēgta, tad iespējams kautkur kondensāts pamatīgi sakrājies, tagad pamatīgajos mīnusos tas ūdens spraugās izpleties un stiklu nospriegojis, kamēr prātīgi brauca vēl nekas, bet kā veči servī stiprāk durvis aizcirta tā logs ārā. Saku no pieredzes, divas reizes šitā ziemā pie -padsmit grādiem kā aizcērtu durvis tā logs sabirst un tieši aizmugurējais, kur vislielākais kondensāts krājās....

Un kur tad tas kondensāts pamatīgi sakrājas? Kurā vietā?

Nu kā, starp metāla korpusu un stiklu. Vecajam P205 (tas kas vienu brīdi pie Reda bija) stikls bija līmētais un viņam iekšpusē uzreiz veidojās tāds kā grāvītis, kurā krāties visam iespējamajam, nu un ja vēl līmēts pavirši ar kādu dziļāku rievu līmē, tad domāju, ka daudz neko nevajag...

markelis Reģ.: 13.08.2001
0 0 Atbildēt

hmnc rakstīja: es nesapratu GunchaSh - kā mīnusos ūdens spraugās var izplesties?

1) aukstumā ūdens sasalst

2) aukstumā viss kļūst mazāks

bet nu pat ja sasprāga pats - servisam jāmaina šā vai tā.

muusdienu izgliitiiba. tev skolaa fizika arri bija vai nee? uuzdens saraujas liidz -4, peec tam izpleshas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

hmnc rakstīja: es nesapratu GunchaSh - kā mīnusos ūdens spraugās var izplesties?

1) aukstumā ūdens sasalst

2) aukstumā viss kļūst mazāks

bet nu pat ja sasprāga pats - servisam jāmaina šā vai tā.

Kaads te nav maaciijies elemntaaro fiziku/kjiimiju, uudens ir viena no taam lietaam, kas sasalstot t.i. paarvershoties leduu izpleshas. Uuudeni bliivums ir ~1000, kameer ledus tikai ~900 vieniibas.

gonzalless Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

hmnc rakstīja: es nesapratu GunchaSh - kā mīnusos ūdens spraugās var izplesties?

1) aukstumā ūdens sasalst

2) aukstumā viss kļūst mazāks

bet nu pat ja sasprāga pats - servisam jāmaina šā vai tā.

##########################################

1) Aukstumaa paliek mazaaks, pats zini kas

2) H2O toch aukstumaa (paarejot kristaliskajaa formaa) izpleshas

Kamikadze Reģ.: 21.11.2003
0 0 Atbildēt

kad atkusnis, tad uudens sarodaas no kuustoshaa sniega un ja tas sakraajaas, ta pa nakti sasalstot ar izpleshaas un psec iestaajas

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti