Rats nodega

lidvaavere Reģ.: 23.11.2009

Ir jautājums! Vai tas ir iespējams, ka riepa sakarst un pārdeg tapēc, ka nav notīrīts ledus, kas veidojas zem arkas? Jau uzsākot braukt jutu, ka kaut kas īsti nav kā vajag. Par cik ļoti steidzos, tad nebija laika kāpt ārā no mašīnas un gudroties, tapēc turpināju braukt. Pēc apm. 10 km riepa mīksta. Kāpju laukā, skatos, pati riepa karsta, bet disks auksts. Ņemot nost mīksto riepu pamanīju, ka zem arkas riktīgs ledus slānis līdz pašai riepai. Vai tas varētu būt manas nelaimes cēlonis? Es citus iespējamos iemeslus nesaskatu. Varbūt kādam arī gadījies kaut kas līdzīgs.

 
lidvaavere Reģ.: 23.11.2009
0 0 Atbildēt

Man līdz šim likās, ka tas tā nevar notikt, domāju, ka rats sev mierīgi izgrauž vietu un viss. Nekad agrāk neesmu pievērsis uzmanību tam ledum zem arkām. Vienmēr esmu ierēcis par kakliem, kas aizbrauc uz veikalu pēc piena, bet pēc tam pusstundu staigā mašīnai apkārt ar līsti un tīra arkas

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

tagad varam ierēkt par tevi

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Nezinu gan, manuprāt, braucot pa līdzenu ceļu nekas tāds nevar notikt - sliktākā gadījumā tas ledus no berzes siltuma pakusīs un viss. Bet, ja ir baigi sasalis un pabrauc pa bedrainu ceļu, tad varbūt kaut kādu skādi var dabūt triecienu brīžos.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

sniegs/ledus caurumu riepā neizēdīs, bet dzeloņdrāts, kas iesalusi tajā sniegā gan.... sevišķi riepas sānā grozot stūri

vai tu domā, ka ziemā naglas uz ceļa nespēj būt?

vai arī nav iespējams sadzīt kautko starp disku un riepu?

paskaties kāda ir bojājuma daba un tev pašam viss būs skaidrs....

p.n.

un pabraucot ar mīksto dabīgi, ka kalaša karsīs vairāk kā parasti

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Man škiet ka jāsāk ir ar to ka visupirms ir ar to ka reizi pa rizei paºbaudam spiedienu riepās. Tikpat labi tai tavai riepai varbūt nav absolūti nekādas vainas. Es ar te noslinkoju ziemas sākumā pārbaudīt un tad secināju ka no 2,3 vai 2,5 vēlamajiem man tur ir knapi 1,5 !!!

Arsmens Reģ.: 23.04.2003
0 0 Atbildēt

Varbūt tai ledus klucī bija dzeloņdrāts iesalusi

lidvaavere Reģ.: 23.11.2009
0 0 Atbildēt

Vizuāli riepa izskatījās vesela, nekādus bojājumus neredzēju. Jāpamēģina rīt uzpumpēt, moš vesela.

Riepas spiediena vaina tā nevarētu būt, apm. reizi divās nedēļās pārbaudu.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

jocīgs tu esi. spiedienu riepā pārbaudi ik pa 2 nedēļām, a sniegu ledu izklapēt no arkām laika nav.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

nav jau jābūt raimondsm-am lai parēķinātu bišķīt....

paķer klapeirona vienādojumu no vidusskolas fizikas kursa un piemet kuju k nosu....

man sanāk, ka ja pie +20 iepumpēs gaisu 2 atmosfēras, tad pie -20 tie būs aptuveni 1.7 atmosfēras (bišķi vairāk, bet 1.8 nebūs)...

tas nozīmē, ka atškirība būs bikuc virs 10%, ko hren kāds jutīs ar benzīntanka manometru

p.n.

meklē vien naglu riepā

azors Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

lidvaavere rakstīja: Man līdz šim likās, ka tas tā nevar notikt, domāju, ka rats sev mierīgi izgrauž vietu un viss. Nekad agrāk neesmu pievērsis uzmanību tam ledum zem arkām. Vienmēr esmu ierēcis par kakliem, kas aizbrauc uz veikalu pēc piena, bet pēc tam pusstundu staigā mašīnai apkārt ar līsti un tīra arkas

Taa ir ar taam vaavereem. Es pienjemsim arii vienmeer iztiiru visu zem arkaam, jo iebraucot garazhaa sniegs un ledus izkuust un visa garazha ir slapja. Taa, kaa pareizi vien tie kakli dara

sleepnis Reģ.: 02.05.2003
0 0 Atbildēt

Nu bet, kommon, tas nevar būt par iemeslu pārrīvēt ratu. Humoristi

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Hz,moš kāda plastmasa ar sniegu atspiesta,šitās pilnās arkas labi dzird.

BB Reģ.: 20.08.2003
0 0 Atbildēt

Stāsta, ka ziemā, ja nav sērkociņu, berzējot cigareti pret sniegu, var piepīpēt tikai jābūt baigi stiprai zālei, īpaši efektīvi, ja sniegā ir dzeloņdrātis

Veiga Reģ.: 25.09.2004
0 0 Atbildēt

Riskēju izsaukt uguni, bet apgalvošu, ka riepa var vismaz karstumā deformēties no ilgstošas berzes pret ledu. Atslēgas vārds šajā gadījumā ir "berze", nevis "degt ar liesmu".

Es ar šo gadījumu nelepojos, bet mans vecais, man klātesot automašīnā, pirms gadiem 25iem reiz ziemā šādi "sadedzināja" riepu, ilgstoši mēģinot izbraukt no graviņas pa apledojušu ceļu. Spolēja, kamēr pārdedzināja - tehniski riepa deformējās berzes radītā karstuma iespaidā. Vecajam gan tā bija pirmā reize pie auto stūres

azors Reģ.: 01.02.2006
0 0 Atbildēt

Nu nez. Savaa PSRS laikaa mochiiju uz Ljenjingradu tirgot kaapostus. Bija paarkrauta piekabe "Zubrjonok" ar kaapostiem. Izriiveeja rats pat arku un neviena riepa nenodega.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti