Ko darīt? Kā dzīvot tālāk?

Sviestnesis Reģ.: 26.01.2004

Labvakar. Lieta sekojoša,pirms nedēļas pāreģistrēju vienu auto uz sevi,nolēmu apdrošināt,iegāju ban (baltijas apdrošināšanas nams) mājas lapā, savadīju visus datus lai i-netā apdrošinātu,a šami saka,ka auto līdz aprīļa vidum ir apdrošināts un ātrāk kā 30 dienas pirms iepriekšējās OCTA termiņa beigām,to pagarināt nevar. Pamēģināju balvā un vēl baltā,tur ziņoja to pašu. Iegāju statjikā,šami saka to pašu,auto ir apdrošināts līdz 12.04. Nu ko,likās nedaudz dīvaini ka vecā apdrošināšana turpinās,bet nu ja tā,tad ko darīt,tak pat gribot neļauj tak drošināt. A šorīt mani aptur policija,gāja uz savu auto noskaidrot vai man OCTA ir. Atnāk un saka,tur kaut kas īsti nav skaidrs,bet centrālā datu bāze ziņo ka octas nav. Un man protokolu izsniedza,ka sods 60 ls un ja kas nepatīk,lai eju uz gaujas ielu skaidroties. Nupat mēģināju atkal caur i-netu vairākos apdrošinātājos pārliecināties vai varu to audi apdrošināt,visi ziņo,ka OCTA man līdz 12.04.2010 jau IR, un ka pašlaik to apdrošināt nevar. Nu ko darīt? Vai gaujas ielā kāds to gribēs un varēs pārbaudīt,un vai tas vispār var būt kā arguments lai man jau uzlikto sodu atceltu?

 
1 2
Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Sviestnesis rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Sviestnesis rakstīja: Nu ko,aizbraucu pie iepriekšējā apdrošinātāja,skaidroju kas par lietu,šami saka,ka iepriekšējam saimniekam,auto pārdodot,vajadzēja atnākt un pārtraukt apdrošināšanas līgumu tad tā infa no tīkla pazustu.kad prasīju,a napig visi apdrošinātāji redz ka auto ir octa,a policija redz,ka naf? Izrādās ka poliči skatās caur saimnieka datiem,a pārējie caur autosa nummuru un to,ka teh. pase un arī saimnieks ir cits nemaz uzreiz datu bāzē neredz.nu vopšem kaut kāds bardaks sanāk. Cik saprotu,tad to infu būtu jākārto LTAB,balstoties uz csdd jaunākiem datiem,a šamiem tas viss,kā izskatās,ir pie vienas vietas.

Nu uzrakstīja man tas apdrošinātājs izziņu par to,kāpēc tīklā bija infa par derīgu octu. Novāca to infu no tīkla. Gaujas ielā uzrakstīju paskaidrojumu-iesniegumu,kurā norādīju ka neesmu ļaunprātigs ne-apdrošinātājs un lūdzu nesodīt,pievienoju to izziņas kopiju,pievienoju izdrukas no vairāku apdrošinātāju mājas lapām,kur man stāsta,ka octa ir spēkā un lai mēģinu drošināt vēlāk,piebildu iesniegumā ka dziļi cienu ceļu satiksmes noteikumus un katru cp inspektoru personīgi un dziļi,kā arī ka aprošināšu auto jau rīt, un to visu atstāju izskatīšanai sekretariātā. 30 dienu laikā man atsūtīšot atbildi pa pastu.

es lieku 5ls, ka sods būs

likme ir pieņemta. Solu pretīm tik pat. Ka nebūs. Kādas vēl būs likmes?

paga, a kā es zināšu ir vai nav sods piespriests?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

nu kad sviests tev piestādīs rēķinu, tad arī zināsi

riebeklis Reģ.: 02.08.2006
0 0 Atbildēt

Pirms cheko apdroshinaataaju ineta kalkulatorus, ir veerts apmekleet csdd elektronisko pakalpojumu - tas tomeer droshaaks, uzticamaaks informaacijas avots...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

smaidiigais rakstīja:

recluse rakstīja: Ja atzīs par apzinātu pārkāpēju, raksti eiropai par cilvēktiesību pārkāpumiem, var pa vietējo TV paraudāt, zaudēt tāpt neko nevar.

Jēga protams nekāda, bet varbūt tomēr paveicas.

ļoti liela jēga paraudāt skaļi un pie lielā zvana

varbūt un cerams lielbiezie apdirsināšanas kungi sapratīs ka viņu slavas apdziedātā octa sistēma nemaz tik superpareiza naff...

octas sistēma nav viņu, viņi tikai tajā strādā kā izpildītāji, ja kas...

jā, un tīri netīšām ši ne-viņu sistēma izrādījās ekonomiski ļooooooooti izdevīga apdirsināšanas kompānijām, vai ne?

windy Reģ.: 13.07.2001
0 0 Atbildēt

riebeklis rakstīja: Pirms cheko apdroshinaataaju ineta kalkulatorus, ir veerts apmekleet csdd elektronisko pakalpojumu - tas tomeer droshaaks, uzticamaaks informaacijas avots...

Muļķības. Mēnesi pirms iepriekšējās polises beigām (re kāds es apzinīgs ) nopirku jaunu polisi. Nākamajā dienā iegāju CSDD e-pakalpojumos un ieraudzīju, ka manam autiņam polise uzrādās, bet tikai jaunā. Respektīvi pēc datubāzes parādās, ka es mēnesi braukāšu bez polises un tikai tad būšu apdrošināts Vienīgā vieta netā kur parādijās mana vēl esošā polise bija LTAB datubāze, bet arī tur viņa bija tikai meklējot pēc polises nummura...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

kad es beidzot dabuju savu pepelacu paarakstiit (kaadu laiku braukaaju ar nepaarrakstiitu auto un svešu octu), tad gjensidiiges beibe jau iepriekšējā vakaraa zinaaja ka es braucu paarrakstiit auto. tikliidz no Bauskas ielas bijaam tikuši aaraa, taa momentaa šamaa nospieda sarkano pogu un autoss bija apdrošinaats uz mana vaarda...

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

Shiirs rakstīja: nebrinieties.

man bija ljoti liidziigi. parrakstiju uz sevis vienu auto. aizgaju apdirsinaat. dzheks man izprinte polisi, es visu samaksaju. aizbraucu maajaas. paskatos polisi, a tur kaa apdirsinaataajs staav vecais iipashnieks, kautgan auto jau uz manu vaardu. vot taa.

Ar tevi jau sen ir viss skaidrs. Apdirsinātājs noteikti padomāja, ka tu esi īpašnieka mazdēls, tāpēc noslēdza līgumu uz vecā īpāsnieka vārda.

p.s. tu svešus rēķinus arī paraksti?

ko tieshi parakstit, pamulkji? sen jau nekas vairs nav jaapraksta. tiek izprinteeta parasta A4 lapa ar parastu printeri, kur ir apdirsinashanas dati.

skatos bomzi esi palicis kajamgajejos ja jau neesi up to date.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

jugasvilli rakstīja:

Sviestnesis rakstīja: lai gan fakts,ka ticība man ir maza,ka kāds tur centīsies ko īpaši iedziļināties un izprast...,jo domāju ka esmu tāds ne pirmais,ne pēdējais ar līdzīgu "auzu", un ja tā octa-s sistēma būtu sakārtota līdz ar jauno likumu,ka pārakstot tā nav jāuzrāda uz jauno īpašnieku, tad jau šādu "ņepoņatku" nebūtu.

Gribēji gan, vecajam īpašniekam 17. BM klase, tev 3., un na haļavu uz pirmo gadu vēl nepārrakstītam auto nopirkt OCTu uz gadu par tricānu trīs simtu vietā. Katru gadu varētu uz savu opi pārrakstīt mašīnu tikai uz OCTAs pirkšanas brīdi.

Es kādu laiku braukāju uz iepriekšējā īpašnieka (loha) octas rēķina. Tikai reizi mēnesī bija jāiebrauc csdd un jāpagarina noņemšana no uzskaites.

drisējs tu esi

ja tu kaut reizi būtu šo pasākumu reāli dabā izveicis, tad zinātu, ka pagarināt var tikai vienu reizi....

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Kaksis rakstīja:

jugasvilli rakstīja:

Sviestnesis rakstīja: lai gan fakts,ka ticība man ir maza,ka kāds tur centīsies ko īpaši iedziļināties un izprast...,jo domāju ka esmu tāds ne pirmais,ne pēdējais ar līdzīgu "auzu", un ja tā octa-s sistēma būtu sakārtota līdz ar jauno likumu,ka pārakstot tā nav jāuzrāda uz jauno īpašnieku, tad jau šādu "ņepoņatku" nebūtu.

Gribēji gan, vecajam īpašniekam 17. BM klase, tev 3., un na haļavu uz pirmo gadu vēl nepārrakstītam auto nopirkt OCTu uz gadu par tricānu trīs simtu vietā. Katru gadu varētu uz savu opi pārrakstīt mašīnu tikai uz OCTAs pirkšanas brīdi.

Es kādu laiku braukāju uz iepriekšējā īpašnieka (loha) octas rēķina. Tikai reizi mēnesī bija jāiebrauc csdd un jāpagarina noņemšana no uzskaites.

drisējs tu esi

ja tu kaut reizi būtu šo pasākumu reāli dabā izveicis, tad zinātu, ka pagarināt var tikai vienu reizi....

tagad atceros, ka pagarināju tikai vienu reizi

vieplis Reģ.: 09.02.2006
0 0 Atbildēt

riebeklis rakstīja: ...ir veerts apmekleet csdd elektronisko pakalpojumu - tas tomeer droshaaks, uzticamaaks informaacijas avots...

windy rakstīja: Muļķības. Mēnesi pirms iepriekšējās polises beigām (re kāds es apzinīgs ) nopirku jaunu polisi. Nākamajā dienā iegāju CSDD e-pakalpojumos un ieraudzīju, ka manam autiņam polise uzrādās, bet tikai jaunā. Respektīvi pēc datubāzes parādās, ka es mēnesi braukāšu bez polises un tikai tad būšu apdrošināts Vienīgā vieta netā kur parādijās mana vēl esošā polise bija LTAB datubāze, bet arī tur viņa bija tikai meklējot pēc polises nummura...

Nezinu, vai CSDD e-pakalpojumu datu bāze ir klons tai, ko lieto CSDD nodaļās, bet stāsts līdzīgs.

TA beidzas 2009.12.

OCTA iegādāta 2008.gada decembra vidū, darbības temiņš no 2009.01. līdz 2010.01.

2009.gada decembra beigās CSDD nodaļā pirms TA paziņo, ka nav spēkā esošas OCTAs. Kājas aukstas, vaidziņi bāli, tomēr apņēmīgi bīdu pār leti OCTA polises izdruku, kur "līguma darbības beigu datums" ir 2010.01. CSDD atbild tā - pie kājas tā izdruka, mums te datu bāzē stāv, ka polise beidzās decembra vidū. Tavs apdrošinātājs - lohs, lamā viņu. Vot.

Būdams neizglītots, pieņēmu kā pašsaprotamu, ka CSDD lietotā datubāze ir LTAB datu bāzes klons (jeb otrādi). Tādēļ pieņēmu, ka apdrošinātājs polises iegādes datumu savulaik iebliezis datu bāzē (lai kura tā arī nebūtu) kā polises darbības sākuma datumu.

Zvans apdrošinātājam. Apdrošinātājs saka - termiņi ir kārtībā. Tad konsultējas ar priekšniecību/kolēģiem un saka tā: CSDD - lohi, nav pirmā reize. Saki CSDD lohiem, lai viņi novāc no ekrāna to savu līko datu bāzi un ieskatās autentiskajā LTAB bāzē internetā. Ja atsakās, pieprasi vārdu uz zvani mums, rīkosimies tālāk.

CSDD lete. Viebšanās, tomēr CSDD iekšējās datu bāzes logs tiek novākts un tiek atvērta LTAB datu bāze internetā, kas parāda, ka OCTA ir spēkā. Zvans priekšniecībai/kolēģim. Pēc laiciņa tiek izsniegta TA lapa.

Žēl, ka tobrīd nezināju par apdrošināšanas datu klātbūtni CSDD e-pakalpojumos, tādēļ neapskatījos. Tagad tur ir iekšā nākamās OCTAs dati - dati ir pareizi, neskatoties uz polises iegādi 2 nedēļas pirms stāšanās spēkā.

Intereses pēc gan CSDD, gan apdrošinātājam pārprasīju, kāpēc CSDD iekšējā datu bāze neatspoguļo LTAB datu bāzes informāciju, kurš patiesībā ir lohs, un vai tas var atkārtoties nākotnē. Abas puses rādīja ar pirkstiem viena uz otru.

CSDD saka, ka līdz "pagājušā gada beigām" (laikam domātas 2008.gada beigas) apdrošinātājiem esot bijis jāsūta dati "pa tiešo uz" CSDD un apdrošinātājs esot lohs, proti, sūtījis nepareizus datus.

Apdrošinātājs pastāsta aptuveni to pašu par datu sūtīšanu, bet lohi patiesība esot CSDD, jo nepareizi ievadot datus savā bāzē, neesot pirmā reize.

Abas puses zvēr, ka nākotnē tas vairs nedraud, jo datus "pa tiešo" vairs nesūtot.

recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

LTAB datu bāzes, tak smiekli nāk, man ~1/2 gada pēc tās datu bāzes rādija ka auto ir cits numurs, lai gan dzīvē jau ir tehniskā ar citu numuru un ir arī octa atbilstoši jaunajai tehniskajai pasei.

Man nev nekādas ticības tām pidaru datu bāzēm.

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti