Kārtot: Augošā secībā
1 2
imzz 18.01.2021 10:30

Te ir vizuālas bildes, kā kaķis redzot pasauli. Izrādās , labāk, nekā biju domājis.

www.businessinsider.com/pictures-of-how-cats-see-the-world-2013-10

Par dzīvnieku redzes asumu varam būt diezgan pārliecināti, nav tak problēmu preparētai acij saskaitīt "sensora pikseļus", mazāk par spektru.

imzz 17.01.2021 17:37

tas ir pilnīgi iespējams.

imzz 17.01.2021 17:03

Pēc dedukcijas no "saraksta", tie varētu būt "jumta" pakalpojumi un skaidras naudas aizdošana pret procentiem.

imzz 17.01.2021 16:06

Nu, cik ilgi tad būs tā īstā ziema ? Pēc prognozes nākošo trešdien vēl -9 un sniegs, bet ceturtdien jau lietus un +2. Liela daļa cilvēku ar auto ziemā maisās tikai pa dižpilsētu un apkaimi, un reāla vajadzība pēc "krutajām ziemas riepām" ir tikai kādas 3 nedēlas gadā.

imzz 17.01.2021 15:34

" b. Neviena no 5-6 mašīnām kas ir uz mana vārda ; d. Man nav neviena personu apliecinoša dokumenta"

Hm. Kā var reģistrēt auto uz sava vārda bez personu apliecinošiem dokumentiem ?

"pie vēlēšanu urnas mani nesastapt." , jādomā, ka lidostā arī ne, nav tak dokumentu.

imzz 17.01.2021 10:51

Limuzīns bija žigulis, būs grūti atrast labā kondīcijā. Kad mans paziņa kādreiz pirka 7. Žiguli, tad pārdevējam jautājis, kur īsti tam auto iebāzt kurbuli. Pārdevējs atbildējis: Nu, kāds tev kurbulis, tas tak LIMUZĪNS ;)

imzz 17.01.2021 10:46

Par kaķu glābšanu: youtube bija video, kur kāds kaķis , nocelts no koka, jo tur žēli ņaudējis, pēc īsa brīža uzlīdis tajā pašā kokā atpakaļ ;)

imzz 17.01.2021 10:38

Tikai nevajag pirkt lielākās. Ne viens vien ir izbeidzis šīs zemes gaitas, pārpūlējoties šķūrējot sniegu.

imzz 16.01.2021 14:18

Kaķi diezvai vispār var redzēt, kas uz ceļa notiek. Kaķiem ir laba periferiālā redze: 200 grādu, lai pamanītu grauzējus, bet redzes asums kaķiem ir tikai kādi 6 metri tālu. Tātad, visticamāk, tā kaķene skatās, kā tu grozi stūri ;)

imzz 16.01.2021 13:25

Nu, man ir tēze: "medicīna mūsdienās daudz var, un vēl vairāk nevar." Daudziem ir nepamatots optimisms, ka, ja tieši neķers trieka vai nepiemetīsies vēzis 4.stadijā, tad no pārējā dakteri viņu izglābs.

Manu uzmanību, piemēram, piesaistīja fakts, ka nesen ASV nomira sieviete, un no kā vēl nomira - no urīnceļu infekcijas. Ja reiz viņa tika pieminēta ziņās, tātad, slavenība, un nauda vai kredīts viņai bija un ASV jaudīgā veselības aizsardzības sistēma pieejama.

imzz 16.01.2021 12:19

Pēc banāla teiciena, emocijas sit augstu vilni ;) Manuprāt medicīniska jēga vakcinēties ir ap 2% apmērā, bet birokrātiska un politiska jēga par visiem 100% , ( tu neesi nekas , masas ir viss - no Romma Parastā Fašisma ;) tāpēc vakcinēties vajag, bet īpašas steigas nav.

Lai taču paliek siltāks laiks un savakcinējas vispirms tie, kuriem "vairāk vajag".

Es pats vakcinēšos, daļēji medicīniska eksperimenta dēļ, lai pārbaudītu vakcīnas ietekmi uz savu autoimūno slimību, tā varētu būt labvēlīga, kā jebkas, kas novērš "pārmērīgi stipras" imūnsistēmas kaitīgās izdarības.

imzz 15.01.2021 14:13

Problēmas būtība ir cilvēka tendencē pārvērtēt savu nozīmīgumu ;) Nu, kāpēc lai Dievs ( kurš radījis 10^16 ) zvaigžņu sistēmu vai "Pasaules valdnieki" pievērstu uzmanību katras nenozīmīgas personas gaitām un grūtībām :-/ Tādā pakāpē, ka interesētos , ko kurš pērk Maksimā vai cik reizes nedēļā iznes miskasti ? Nu, labi, Maksimas mārketinga kadri interesējas, bet tie taču nav Pasaules Valdnieki.

imzz 15.01.2021 12:34

"daļa no sezonas iesnām un nekaitīgajiem klepiem. Ir ticami, ka mutācijas, kas ir mazāk agresīvas, būs dzīvotspējīgākas. Tāpēc mutēšana ir virziens uz agresijas mazināšanu."

Tātad iesnas tagad esot mazāk agresīvas ? Nedomāju vis. Un pret iesnām nav vakcīnu.

Scientists have been trying to develop one without success since the 1950s, partly because colds aren't caused by one singular virus.

Tātad, cilvēces pieredze ar koronavīrusiem līdz šim ir negatīva, varbūt tāpēc, ka farmācijas firmas nebija pietiekami ieinteresētas, kā tas ir tagad.

Uz pudeles, manuprāt, nav nekāda indikatora. Uz lielā konteinera , saprotams, ir viss: plomba, datums un laiks, temperatūra. ( indikatori, vai konteiners nav apgāzts un temperatūra pārsniegta )

imzz 15.01.2021 11:59

Potēties vajag, bet lielāko daļu birokrātisku apsvērumu dēļ. Ja saslimsiet ar Covid, varēsiet vicināt potēšanās pasi, sak, esmu veicis pilsoņa pienākumu, ļoti iespējams būs arī citas priekšrocības.

skeptiskie apsvērumi:

1.Kāda garantija, ka jums neiepotēs pārturētu vakcīnu, kura zaudējusi efektivitāti, jo pēc izņemšanas no ultrazemās temperatūras konteinera Pfizer vakcīnu parastā ledusskapī var glabāt tikai 5 dienas ?

- Refrigeration units that are commonly available in hospitals. The vaccine can be stored for five days at refrigerated 2-8°C conditions

www.pfizer.com/news/hot-topics/covid_19_vaccine_u_s_distribution_fact_sheet

2.Cik ilgi vakcīna dod imunitāti ? To neviens vēl nevar pateikt. Pēc slimošanas antivielas esot dažas nedēļas, 3 mēnešus, pusgadu ( dažādi avoti, dažādi cipari ) Kāds pamats apgalvot , ka vakcīna dos ilgāku imunitāti ? Tātad, pēc 3 vai 4 mēnešiem jūsu potes efekts var izgaist, bet potēts jūs skaitīsieties, un tas tak būs galvenais.

3. Mutācijas. Tie paši vīrusa pīķu proteīni esot skaitā 10, pēc cita avota 17 un vīruss nepārtraukti mainās. Pastāv apgalvojumi, ka vakcīnas darbojoties arī pret mutējošu vīrusus, bet ir pagājis pārāk īss laiks, lai ko tādu būtu pamats apgalvot.

imzz 15.01.2021 11:19

Dīvaini, ka potēšanās entuziasti neievēro, ka lielākā daļa no problēmas noliedzējem ir gados.

Nav tā. Tieši jaunieši uzskata, ka viņiem tas vīruss bijis nebijis, un tas, ka daļa veco ļaužu pansionātos nomirs, nav nekas pieminēšanas vērts. Kas tad pulcējas uz "reiva partijām" un futbola mačiem ? Pensionāri ?

imzz 14.01.2021 21:21

Nesen tak bija diskusija ar tendenci: kas negrib automātu, tas ir stulbs, manuālā kārba pieder vēsturei :-/

imzz 14.01.2021 18:09

Domas ir par atrautu bamperi, nobraucot no apmales :-/

imzz 13.01.2021 14:33

a ko cilvēkam darīt?

Ir tādi verķi ( pa vidu starp gāzes baloniņu un pistoli ) kas šauj gāzi no t.s. ampulām ( vairāki mililitri šķidruma patronā, ko izšauj ar kapsulu vairākus metrus tālu ), krievu ražojums saucās UDAR, esot arī ārzemju mazāk jaudīgi analogi. Varētu būt piemēroti.

imzz 13.01.2021 14:11

Jelgavas šosejas ir vesels lērums ar privātmājām, starp Jaunolaini un Olaini. No katras mājas viens cilvēks grib šķērsot ceļu uz pretējo pusi. --

Ja "vesels lērums" , tad vajag papildceļus šosejai katrā pusē, pa kuriem kursē atsevišķa maršruta autobuss, kurš savāc/izlaiž visus gribētājus, bet pats izlien uz šosejas tikai vienā vietā, tur, kur ir satiksmes pārvads.

imzz 13.01.2021 9:59

Te gan runa ir par dzīvnieka iekļaušanos cilvēka sabiedrībā. Un jautājums ir par metodēm, ar kādām paklausība tiek panākta. Piemēram, pastāv elektrošoka kakla siksnas.

"Modern shock collars often have up to 100 different levels of shock (or stimulation) for your dog. These shocks range from quite mild to pretty serious...Generally, a punishment must be startling, annoying, uncomfortable, or painful."

journeydogtraining.com/do-shock-collars-hurt-dogs/

imzz 13.01.2021 9:37

Es vakcīnu sakarā uztrauktos nevis par blakusparādībām, bet par to, vai Pfizer vakcīna netiks pārturēta ledusskapjos pēc izņemšanos no konteinera, un tādējādi zaudēs efektivitāti.

Tad no tās būs tikpat daudz labuma, kā no fizioloģiskā šķīduma injekcijas.

Medicīnas iestādēm taču daudz vienkāršāk sapotēt to, kas nu ir, nevis norakstīt zaudējumos pārturētas vakcīnas un dabut pa galvu no VM.

imzz 12.01.2021 11:55

"bet skolojams un mācāms dzīvnieks."

Pastāv uzskats , ka suņa dresēšana un mācīšana iznīcina dzīvnieka personību, un rezultātā tiek iegūts tikai paklausīgs biorobots :-/

Reklāmas suņu skolām pietiek, piem: "Suņu Skola - Individuālas & Grupu Apmācības - Izvēlies grupu vai individuālās nodarbības savam četrkājainajam draugam! Pieredzējuši kinologi, droša vide, efektīvas apmācību metodes - piesakies jau tagad."

imzz 12.01.2021 11:11

"Tādējādi no šodienas ( 12.janvāra ) klātienē varēs nopirkt arī zeķbikses, zeķes, elastīgās zeķes, šalles, lakatus, kaklautus, cepures, cimdus, preces virsmu uzkopšanai, lāpstas un liekšķeres, elektroierīces telpu apsildīšanai un pergamenta papīru.

Tāpat turpmāk varēs iegādāties kurināmo, gāzes balonus, sveces, sērkociņus,ZĀRKUS, aploksnes, papīra iepakojumu, mājas uzkopšanas līdzekļus, krāsnis, slēdzenes, apkures katlus, sildītājus, telefona aparātus, spuldzes, ortopēdiskos piederumus, dzirdes aprātus un šķiltavas."

imzz 10.01.2021 22:07

"tramvaja vadītājs Alfrēds Dorriss tika arestēts, bet vēlāk tika atceltas apsūdzības par rupju nolaidību un slepkavību.

Oficiālajā ziņojumā par avāriju tika secināts, ka toreiz 42 gadus vecais kungs Dorriss, iespējams, iemiga pirms tramvaja noskriešanas no sliedēm."

Tātad, aizmigšana pie stūres nav rupja nolaidība, bet kas tad tā ir ?

imzz 10.01.2021 18:41

Ar lētticīgiem cilvēkiem pilna pasaule. Piemēram, krievu sievietes ar augstāko izglītību stāv 5 stundas rindā, lai pieskartos kaut kādai "brīnumdarītājas jaunavas Marijas jostai", nopietni tic "svētajiem pīšļiem" ( mošči ), "tēvu" Sergiju nesen OMON izvilka no sieviešu klostera, kur šis bija patvēries un vesels bars piekritēju mēģināja viņu aizstāvēt. ASV Kapitolija "ieņemšana" bija pārsteidzoša tikai ar to, ka policija vispār to pieļāva.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti