Kārtot: Augošā secībā
1 2
topinamburs 05.12.2023 22:36

Bradypus rakstīja: Vari jau turpināt ar kārtējiem personiskajiem epitetiem, bet tas būtību nemaina. Kvalitatīvu motora vai kārbas kapremontu vajag pavisam retos gadījumos - lielākajai daļai auto tie nodzīvo diezgan garu mūžu. Bet tās baterijas degradējas 100% VISIEM auto. Un problēma, ko es minu ir globāla, nevis vietējo speciālistiņu trūkums. Pat vēl otrādi - bijušajā PSRS vēl būs meistari, kas to mācēs, bet tos "izpirks" ārzemnieki, kas savas baterijas ņems nost un sūtīs pie viņiem - tieši tā, kā tu to iedomājies. Rietumvalstīs kvalificēti elektriķi jau tagad ir daudz lielāka problēma, kā mums.

cik ir vidējais nobraukusm eiropā automobilim, pirms to utilizē?

pateikšu priekšā - mazāks par nobruakumu, kas bez problēmām iespējams elektroauto baterijai.

topinamburs 05.12.2023 3:34

Bradypus rakstīja: Tiešām? Gribētāju riskēt ar ģimenes ietaupījumu kremēšanas izdevumien būs tikpat daudz, kā visu citu remontētāju pa kaktiem? Un pat ja gribēs, vai tavuprāt tā "šūnu pieskaņošana" ir analogas kvalifikācijas darbs? 

Tu laikam neesi redzējis realitāti, kā parastās 220V rozetes nomaiņa iedzen bailes vareniem vīriem. Savas salīdzināmās izmaksas varēsi uzspraust uz nagliņas - to darbu vienkārši nebūs kas dara. Vecie nepārkvalificēsies un jaunie tik grūtus darbus darīt netaisās - elektroauto īstenie fani māk nevis tos remontēt, bet tikai sēdēt ceļa vidū ar plakātiem.

aiaiai, mr vissirslikti bradīpusis ir iradies ar Viedokli!

Zārks jau tukšā nevar palikt - būs pieprasījums, būs arī piedāvājums. Protams, katrā pagalmā katrs vasja arī nelodēs baterijas un neprogrammēs tās, bet arī katrā pagalmā kvalitatīvu motora vai automātiskās kārbas kapremontu neveic - tos agregātus ņemam nost, vedam / sūtam uz kaimiņpagastu - kāpēc ar baterijām lai nebūtu tāpat?

topinamburs 04.12.2023 17:55

bet ne jau širpotreba chevy volt tipa autiņam, vai ne?

Elektroauto notiks un notiek tāpatās, kā visiem citiem remontiem - bateriju nost, atrod beigtās šūnas, nomaina, pieskaņo uzlādes līmeni, un hey presto, brauc tālāk. 

PS. Zini, cik man izmaksāja 90. gadu Landrovera dīzeļmotora parastā remonts - pēc zobsiksnas plīsuma? 3000 eiro (un vēl + viskautkas). Pilnīgi salīdzināmas izmaksas ar baterijas remontu.

Tā ka šitos clickbyte video a la vissirslikti vari paturēt pie sevis.

topinamburs 04.12.2023 14:27

Tu 10 gadus vecam auto arī motoru mainītu pie oficiālā dīlera, pret jaunu, vai remontētu pie speciālista ?

topinamburs 02.12.2023 6:22

Pienācis laiks vienu no ģimenes vāģiem nomainīt. NOmainīt uz elektro auto. Pašlaik Rietumeiropā sāk nākt atpakaļ pirmo īpašnieku trīsgadīgie līzinga auto - pirmie, no jaunajām paaudzēm ar pieklājīga izmēra akumulatoriem. Tādu arī meklēju jau pāris mēnešus, un atradu - 2020. gada, ar 17 000 nobraukumu, Kia Soul, 64 kwh varsija.  Pasūtīts, gaidam, kad atvedīs. 

Izvēlē noteicošais bija, lai baterija ir vismaz 50 kwh. Un, lai baterija ir ar sildīšanas - dzesēšanas funkciju. Un lai cena nav lielāka par 22 tūkstoši. Iznāk, ka tajā nišā der KIA /Huyndai tehnodvīņi Soul/Kona, Stellantis plejāde, un arī pirmie VW ID3. Volksvāgens savu sākotnējo un vēsturisko problēmu un problē'miņu dēļ man netīk, Stellantis ir sačakarējis izvēli, ar nereālu daudzumu tās pašas platformas reinkarnāciju, bet visi tie ir izmērā pamazi, bet cenās - ne tik maz, un arī ražo tos tikai no kāda 20. vai 21. gada - tā ka izvēle uz trīsgadīgiem nemaz nav tik liela, kā gribētos. Huyndai/Kia šķietās būt vispieredzējušākais EV ražotājs savā segmentā (Kia Soul, piemēram, jau vairāk kā 10 gadus). Tātad, kad izvēle apstājās pie KIA/Huyndai, bija jāizšķiras par to, vai gribas Soul vai Kona. Izvēlējos Soul, jo tas ir drusciņ vairāk tāds auto, kāds man tīk - "praktisch, quadratisch, gut" . Kona izskatās tāds, kādu var pazaudēt autostāvvietā starp citiem, Soul tomēr drusciņ izcelsies. Un ir ar lielāku bagāžas ietilpību. 

Meklēju gan Vācijā, gan Zviedrijā, gan Norvēģijā. Zviedrijā bija pāris labu variantu, ar nobraukumiem līdz 80 tūkst km, bet, tā ka darba un laika dēļ man šoreiz jāizmanto starpniekpakalpojumi, tad tos izķēra kā karstus pīrādziņus pirms paspējām noreaģēt. Arī Vācijas sludinājumu portālus pārskatīju ik dienas, un bija vairāki eksemplāri, ko neizdevās pārķert. Bet, labs nāk ar gaidīšanu, jo uzpeldēja šis, ar tiešām tikai 17000 nobraukumu. (16856, laikam).

Tad nu gaidu, trešdien varētu būt saņemams, ja viss ies gludi. 

Turpmāk vēl.

topinamburs 02.12.2023 5:56

tagad jau nekas, risas mīkstas, un tās drīzumā nošķūrē, bet raibi sniegainajos deviņdesmito sākumgados gan ir bijis tā, ka no tām trīs risām reāli nevar tikt ārā ne viens, ne otrs auto. Visi draudzīgi kāpām ārā, un viglāko vāģi izšūpojām no risas, lai var izmainīties. Protams, arī riepas bija kādas nu varēja sagrabināt, un labi, ja ziemenes uz velkošās ass

topinamburs 01.12.2023 15:23

Divi āži satikušas uz šauras laipas.

topinamburs 01.12.2023 15:13

Mani paneļi novembrī saražoja trešdaļu no patēriņa. Decembris, janvāris, un februāris būs pilnīgi tukši, spriežot pēc pagājušā gada.

topinamburs 17.11.2023 14:10

prese šodien raksta, ka viņam būšot krūšu palielināšanas operācija, lai ir kur ordeņus piekarināt

topinamburs 17.11.2023 13:49

lēnu pielec taviem mīļajiem krievu mēdītājiem, bbc par to rakstīja jau pavasarī

www.bbc.com/news/world-europe-65110744

topinamburs 16.11.2023 16:47

stundu kaut kādas pļāpveida propogandas murgus klausīties - tur vajag daaaaudz lieka laika.

topinamburs 16.11.2023 16:07

Un kas tev - baigie brīnumi, vai?

topinamburs 14.11.2023 9:44

darklight rakstīja: Ja jau te Somija tiek pieminēta, tad atgādināšu, ka lielākais Somijas atbalstītājs ar ieročiem un tehniku bija tieši Vācija. Hitlers bija ļoti vīlies un neapmierināts, ka Somija tā arī nenostājās viņa pusē.

Te tu maldies. Vācija bija neitrāla - tai galu galā vēl bija spēkā pakts ar Krieviju par šīm te pašām ietekmes zonām. 

Starp 1940 un 41. gadu Somija vērsās pie Vācijas - un kopā ar Vāciju karoja pret Krieviju.

topinamburs 13.11.2023 16:39

Tu apzināti maisi gaisu kopā ar sūdiem, iznāk kokteilis - patiesību, noklusējumu, un pilnīgu melu kokteilis. 

Galvenais tavs uzdevums - kā jau trollim - un tieši krievu trollim - "pierādīt", ka "arī rietumi tādi paši". Principā - nekā jauna. 

Jā, Šrēders, Merkele, un daudzi citi - IESPĒJAMS - strādā un strādāja Krievijas labā - iespējams, dēļ naudas, iespējams, dēļ muļķības, iespējams, dēļ šantāžas. 

Bet tā nav kopēja Rierumvalstu, ES, un / vai Nato politika - tā ir atsevišķu  - jā ietekmīgu - pilitikāņu rīcība. Un viss. 

Kas attiecas uz 39. gada Somiju - Tev laikam ir ērti nepieminēt, ka par to izslēdza Krieviju no Tautu Savienības? karš tika itin plaši apspriests presē, un starptautiskā sabiedrība bija Somijas pusē. Dažādu valstu brīvprātīgie devās uz Somiju, Lielbritānija nosūtīja apmēram 30 lidmašīnas, ja pareizi atceros. Diemžēl rīcība nebija ne ātra, ne izšķirīga. bet no tā izzīst, ka Rietumi atbalstīja Krieviju var tikai tāds sūdu maisītājs, kā tu.

topinamburs 13.11.2023 15:33

Bradypus rakstīja:

viencexperc rakstīja: ASV bija vēl efektīvāks kapitālisms.

Kā tad nākas, ka ap 1940.gadu ASV saražotā produkcija bija LIELĀKA kā PSRS, Vācija, UK un Itālija kopā ņemtām?

"Tava izmisīgā vēlme glābt šodienas fašismu kļūst arvien acīmredzamāka."

Ja es saku nepareizi, tad sanāk, ka tu uzskati, ka ukris saka pareizi? Ka 2.pasaules karš sākās ar Vācijas uzbrukumu Polijai?

Jā, protams, ka efektīvāks - jo lielā mērā bija "mežonīgais" - t.i. brīvais tirgus. Kronisms nespēj tam turēt līdzi - kronisma efektivitāti ir vērts salīdzināt tikai ar sociālismu - t.i. abi ir varas kontrolēti režīmi. 

Un jā, tu saki nepareizi. Pat mūsu skolas programmā ir tā, kā saka "ukris", kas nav fašisma glābējs kā tu:

www.uzdevumi.lv/p/pasaules-vesture/9-klase/otrais-pasaules-kars-holokausts-7224/re-56a7ca5d-87c9-4c59-8162-794984fbec7d

Tikai tev gribas slēpt patiesību par tev mīļajiem režīmie, sajaucot visu vienā putrā un noliedzot, ka PASAULES karš sākās tad, kas tas kļuva par PASAULES (t.i. komunistu alianses) cīņu pret Hitlera kara mašīnu. Atsevišķie bruņotie konflikti, kas notika līdz tam, tiek uzsaktīti par lokāliem kariem, nevis PASAULES karu. PASAULES karš sākās tas, kad ASV, Lielbrutānija u.c. sabiedrojās ar Staļina režīmu! Tieši šīs alianses izveidošana ir sekas Vācijas uzbrukumam Polijai. Un tieši šī alianse radīja un atzina PSRS ar visiem tās satelītrežīmiem un Suvalku koridoru. Tieši šī alianse ar ASV un Lielbritāniju priekšgalā, atzina Latvijas u.c. "brālīgo republiku" leģitimitāti, nevis okupāciju.

Auzas, bradīpusi, auzas! 

"PASAULES karš sākās tas, kad ASV, Lielbrutānija u.c. sabiedrojās ar Staļina režīmu!" -Ja????  Kad tas bija? Tad, kad Vācija jau bija anšlusējusi Austiju, iekarojusi Čehiju, 3/4 Polijas (pārējo pievāca krievi), Beneluksu, Franciju, Dāniju, Norvēģiju, Balkānus! Tad, kad Vācija jau bija pārmetusi pār kārti Staļina režīmu, un uzbrukusi Krievijai, jeb, kā tā sevi nezkāpēc dēvēja, PSRS.

Lielbritānijas (un ASV) sabiedrošanās Krieviju bija  - divu gandrīz sakautu valstu izmisīgs mēģinājums sabiedroties, lai kopīgiem spēkiem kaut cik pretotos Vācijas kara mašīnai. Negribīga, nedabīga savienība, izveidojusies spiedīgos apstākļos. 

Šī savienība neradās kā sekas Vācijas uzbrukumam Polijai 39. gadā - tā izveidojās tikai 41. gadā.

Un izeidzās ļoti drīz pēc kara beigām. kad visiem vairs nebija ne resursu, ne politiskas gribas, ne cerības krievu kara mašīnu kaut kā no A-Eiropas dabūt prom.

topinamburs 13.11.2023 15:18

wexrtf rakstīja: Mana atsauksme par Kia Ceed 2016 1.6 benzīnu (GDI). Ar auto nobraucu 51000 km divos gados - no 105 000 līdz 156 000. 

Dzinējs kopumā šķiet uzticams - neplānoti remonti nav bijuši, ķēde negrab, vienīgi eļļas patēriņš parādījās pie ~140k km, vidēji litrs uz 3000km, pie lielākām slodzēm nedaudz vairāk, bet vairāki servisi nokomentēja, ka tas ir diez gan normāli. 

Pie 120k km garantijas ietvaros ir nomainīts starteris, pie 140k km (6 gadi) nomira oriģinālais akumulators. Par starteri aizdoma, ka pirmais īpašnieks - firma, auto lietoja ļoti daudziem, īsiem braucieniem, bet tas ir tikai pieņēmums.

Visiem Ceed (gan jau ne tikai) ir slimība - izbeidzas logu slotiņu mehānisms, jo tehniski tas ir novietots tā, ka būtiski tiek pakļauts netīrumu un mitruma ietekmei, attiecīgi aprūsē, apkaļķojas un vairs nekustās. Man tas notika pēc 7 gadiem no auto ražošanas brīža, citiem gadās arī daudz agrāk.

Ritošā daļa kopumā ir OK, vienīgi 2 gadu laikā abas stabilizatora atsaites ir mainītas 3 reizes. Citādi nekas, izņemot dilstošās detaļas-bremzes, nav darīts. Braukšana ar R16 ļoti komfortabla un mīksta. 

Auto ir ekonomisks - pilsētā patēriņš 7-8L, ārpus pilsētas ap 5.5L. Ja neskaita mazo bāku (52L), kas jāpilda biežāk, tad no dīzeļa tā īsti neatšķiras. 

Elektronikas īpatnības/gļukus neesmu novērojis ne reizi, viss ir darbojies tieši tā, kā tam bija jābūt.

Salons kopumā ļoti ērts, pēc 1200km brauciena vienas dienas ietvaros nejutos salauzts, vienīgi paneļa apdares kvalitāte, protams, kā jau budžeta gala mašīnai.  

Gluži ne mīnuss, bet dzinēja specifika, kas jāņem vērā - atmosfēriskais 1.6 ārpus pilsētas ir jāgriež līdz redlainam, un to tāpat par paātrinājumu grūti nosaukt. Līdz ~70km/h ieskrienas pieņemami, ja netraucē augstie apgriezieni. 

Kopumā - ja pamatā jābrauc pa pilsētu un vajag vienkāršu, salīdzinoši lēti uzturamu auto, un nav prasības pēc īpašām komforta f-ijām (stūres apsilde ziemā gan ir patīkams bonuss), tad šis ir īstais variants

starteris sipģec, stabilizatora atsaites sipģec, motors ēd eļļu, un jāgriež līdz redlainam, un nē, kur nu tas atšķiras no dīzeļa,  - dīzelis 'tikai' kādus 20 - 25% mazāk degvielas tērē, ko? 

Interesanti secinājumi.

topinamburs 07.11.2023 18:56

Laimas šokolāde ir no tām pašām izejvielām, kas kalev - resp, kalev priekš laimas vāra no pupām šokolādes masu. 

Līdz ar to labs / nelabs ir subjektīvi rādītāji.

imho

topinamburs 03.11.2023 18:18

redz, ka nebankrotē. "mamma" ārzemēs milzīga, kamēr naudas plūsma pozitīva, radu būšana var parazitēt uz nebēdu. 

Valsts sistēmā tas pats - nāk jauna / cita slota, un visādi briežu dārzi (skat. rīgas mežu virtuvīti) dabū trūkties.

topinamburs 03.11.2023 15:56

Bradypus rakstīja:

topinamburs rakstīja:

Bradypus rakstīja: Nu te ir pavisam būtiksi sākt saprast, ka tevis minētā kategorija var eksistēt tikai varas paspārnē par nodokļu maksātāju naudu, nevis pie '"'launajiem buržujiem" un neviens un nekad nebīda nevienam nevajadzīgus projektus. Ja tev kāds projekts šķiet "nevienam nevajadzīgs", tas norāda tik vien uz to, ka neesi pietiekami iedziļinājies, kam un kādēļ šis projekts ir vajadzīgs.

ar minēto kategoriju pieviešas arī privātie - ja tiem ļauj ieviesties, tad birokrātiskie rodenti arī ieviesīsies. Visādi asistenti, plānotāji, un citi papīru stumdītāji. Pa pilno. 

(skats no manas darbavietas - reāli strādājoša kokapstrādes uzņēmuma)

Nu ja skats ir tik primitīvs, ka uzņēmums var eksistēt tikai ar melno darbaspēku, tad jau tā sanāk. Tomēr ir milzīga atšķirība starp reālu nepieciešamību organizēt darbu plūsmas un "nevienam nevajadzīgu projektu" bīdīšanu.

atkal tev monohromā uztvere. Kur tu redzi 'tikai' manā tekstā? Es par to, ka birokrāti, ja tiem ļauj, atražo citus birokrātus. Draugu un ģimenes būšana jau nav atcelta, privāts uzņēmums, vai valsts - ja vadība tādu vai citādu iemeslu dēļ nereaģē, tad...

topinamburs 03.11.2023 3:31

Kompots rakstīja: Ko sakat par Volkswagen Passat B6 2.0 FSI 2007. gads?

rūsē

topinamburs 03.11.2023 3:31

Bradypus rakstīja: Nu te ir pavisam būtiksi sākt saprast, ka tevis minētā kategorija var eksistēt tikai varas paspārnē par nodokļu maksātāju naudu, nevis pie '"'launajiem buržujiem" un neviens un nekad nebīda nevienam nevajadzīgus projektus. Ja tev kāds projekts šķiet "nevienam nevajadzīgs", tas norāda tik vien uz to, ka neesi pietiekami iedziļinājies, kam un kādēļ šis projekts ir vajadzīgs.

ar minēto kategoriju pieviešas arī privātie - ja tiem ļauj ieviesties, tad birokrātiskie rodenti arī ieviesīsies. Visādi asistenti, plānotāji, un citi papīru stumdītāji. Pa pilno. 

(skats no manas darbavietas - reāli strādājoša kokapstrādes uzņēmuma)

topinamburs 01.11.2023 5:10

AD666 rakstīja: Nu manuprāt viss šis vienkārši tiek jaukts vienā putrā dēļ ekonomiskās situācijas valstī.

Manā skatījumā pozīcījām būtu jābūt nodalītām, jo tas kas der visam neder nekam un, lai arī cik smieklīgi tas nebūtu inženierim ir jārada, nevis jāvada. Protams arī grāvja izrakšanu un kociņa iestādīšanu var uzskatīt par “radīšanu”, bet šeit atkal jāņem vērā mans piemērs par projektu vadīšanu, tas var būt miljonu projekts un tik pat labi arī divu tūkstošu projekts, domāju visi ļoti labi šeit saprot, ka tas nav viens un tas pats. Tātad mazos uzņēmums protams tur viss iespējams ir krustu šķērsu. Tādam vidēji mazam būvniecības uzņēmuma ar apgrozījumu līdz kādi 10miljoni gadā diez, vai būtu nepieciešams tā saultais inženieris.

Ir valdes loceklis, jeb/vai (uzņēmuma vadītājs)

1.Projektu vadītājs

2.Sertificēts darbu vadītājs

3. Brigadieris

4. Montāžas meistaru komanda

(Augstāk minēto skaits protams atkarīgs no objektu apjoma)

5. Kaut kāds asistents, bet atkal atkarīgs no objektu apjoma un specifikas.

6. Protams grāmatvede

Es vienkārši īsti nesaprotu, kā inženieri var kaut ko rakt? Tad tajā brīdī diez, vai viņš ir inženieris.

Es nezinu, kā tas ir citās nozarēs un Latvija protams nav labākais piemērs turklāt kur nu vel tik nesakārtotai nozarei, kā būvniecība un tomēr inženieris kurš “tērētu” savas “smadzenes”, lai kaut ko raktu nešķiet sevišķi prātīgi, inženieri vispār ir deficīts, vismaz būvniecībā, par pārējām nozarēm nezinu, bet pieļauju, ka līdzīgi.

PN - tieši grāmatvede?

topinamburs 23.10.2023 18:34

Pārdevu privatizēto dzīvokli, uzbūvēju vienu, izdevīgi pārdevu, uzbūvēju citu. Nav superpuper mega nams, bet man pietiek.

topinamburs 19.10.2023 21:12

Bradypus rakstīja:

topinamburs rakstīja: neesmu nekāds megaierēdnis vai apveltīts ar mantojumu kaudzēm - savos 50 gados esmu izceļojies pa puspasauli, esmu izaudzinājis bērnus un dažus vēl audzinu, dzīvoju savā mājā, braucu ar vienu auto kādus gadus 10, ko parasti pērku jaunu, un man ir bijis tikai viens autolīzings, pats pirmais jaunais auto 1998. gadā... Un neviens hipokredīts, nerunājot par aizņēmumiem ceļojumiem, utt. 

Es nesaprotu, kur cilvēki liek naudu - laikam jau neprot to tērēt, un izpērk krāmos, un dārgās delikatesēs. Un dārgos vai dārgi uzturamos auto.

Skumji dzīvot ar pārliecību, ka pie pārticības var tik tikai kā "megaierēdnis vai apveltīts ar mantojumu kaudzēm".

Kur tu izlasīji 'tikai'?

topinamburs 18.10.2023 18:13

neesmu nekāds megaierēdnis vai apveltīts ar mantojumu kaudzēm - savos 50 gados esmu izceļojies pa puspasauli, esmu izaudzinājis bērnus un dažus vēl audzinu, dzīvoju savā mājā, braucu ar vienu auto kādus gadus 10, ko parasti pērku jaunu, un man ir bijis tikai viens autolīzings, pats pirmais jaunais auto 1998. gadā... Un neviens hipokredīts, nerunājot par aizņēmumiem ceļojumiem, utt. 

Es nesaprotu, kur cilvēki liek naudu - laikam jau neprot to tērēt, un izpērk krāmos, un dārgās delikatesēs. Un dārgos vai dārgi uzturamos auto.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti