Babītē pārbūvēs Rīgas apvedceļa posmu un uzlabos satiksmes drošību - iAuto

Babītē pārbūvēs Rīgas apvedceļa posmu un uzlabos satiksmes drošību 16

 

Ilustratīvs attēls Foto: Ekrānbilde no Google.com/maps

LVC | 30.augusts 2023 10:03

Mārupes novada Babītes pagastā sāk pārbūvēt Rīgas apvedceļu (Salaspils–Babīte) (A5) posmā no Rīgas robežas līdz pārvadam pār Jūrmalas šoseju (A10). 2,6 kilometru garajā posmā pārbūvēs abas brauktuves, būvdarbi turpināsies līdz 2024. gada septembrim, un autobraucējiem šajā laikā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Patlaban rit sagatavošanās darbi un posmā noteikts ātruma ierobežojums  50 km/h un 70 km/h. Sākoties būvdarbiem, satiksmi abos virzienos organizēs pa vienu brauktuvi.

Abās brauktuvēs pārbūvēs ceļa segas konstrukciju un ieklās asfaltbetonu trīs kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu. Atjaunos arī pārvadu pār dzelzceļu, divlīmeņu satiksmes mezglā ar Jūrmalas šoseju  (A10) izbūvēs uzbērumu un nobraukšanas joslu no A5 virzienā uz Jūrmalu.

Lai uzlabotu satiksmes drošību, veicot pārbūvi, tiks slēgts autoceļu A5, Babītes stacija–Vārnukrogs (V10) un Mēness ielas krustojums, līdz ar to no autoceļa A5 uz V10 un Mēness ielu būs iespējams tikai labais pagrieziens. Lai nodrošinātu iespēju nogriezties vajadzīgajā virzienā, 200 m attālumā no šī krustojuma uz autoceļa A5 izbūvēs apgriešanās vietu. Kā zināms, kreisais pagrieziens ir viens no bīstamākajiem manevriem satiksmē, tāpēc uz valsts galvenajiem ceļiem tie pakāpeniski tiek slēgti.

Savukārt autoceļu A5, Imanta–Babīte (V20) un Jūrmalas gatves (V10) krustojumā izbūvēs rotācijas apli. Krustojuma pārbūves laikā satiksme būs novirzīta pa apbraucamo ceļu.

Posmā esošās ietves pārbūvēs, savienojot tās ar 2020. gadā izbūvēto gājēju un velosipēdu infrastruktūru gar autoceļu A5 un V20.

Neregulēto gājēju pāreju pie Kleistu ielas aprīkos ar speciālo apgaismojumu, un regulētajai pārejai pār autoceļu A5 atjaunos aprīkojumu. Lai ierobežoto gājēju pārvietošanos pāri autoceļam ārpus gājēju pārejām, autoceļa A5 sadalošajā joslā Babītes posmā uzstādīs gājēju žogu.

Posmā atjaunos sabiedriskā transporta pieturvietas. Darbu ietvaros sakārtos arī ūdens atvadi – raks sāngrāvjus, izbūvēs un atjaunos caurtekas, izbūvēs lietus kanalizāciju. Paredzēts likvidēt 11 kokus, ciršanai saņemta Mārupes novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes atļauja. Ka zināms, lai ceļu remontdarbu ietvaros varētu cirst kokus gar ceļu, VSIA Latvijas Valsts ceļi ir jāsaņem atļauja no pašvaldības, kuras administratīvajā teritorijā atrodas ceļš – kā to nosaka MK noteikumi Nr. 309 Par koku ciršanu ārpus meža.

Būvdarbus veic SIA Vianova par līgumcenu 8 029 713,08 eiro (ar PVN), būvuzraudzību nodrošina AS Ceļu inženieri. Pārbūves projekta autors ir SIA Vertex projekti.

 

 
16 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
0pis 30.augusts 2023 10:16
8 1 Atbildēt

Kāpēc lokveida krustojumu dēvē par rotāciojas apli? Tur neviens nerotē, izņemot blogeri kas sevi sauc par pinpi un brīnās, kur ir problēma. Krustojums ir krustojums, CSN skaidri definē šo lietu neatkarīgi no braukšanas veida tajā.

Ābols 30.augusts 2023 11:28
5 0 Atbildēt

LVC malači, kopā ar ES fonda naudu, pēdejo 5 gadu laikā konkrēti uzlabojuši ceļu stāvokli visā valstī, protams man nav saprotams ja galveno 'A klases' artēriju pilnībā no pamatiem atjauno, kāpēc uzreiz nevarēja drošu 2 vai pat 3 joslu šoseju būvēt? Bet turpina psrs standartu 1 jolsu, jo tā laikam tāmē lētāk un 'otkoti' sanāk labāki, bet pēctam jāklausas par kartējo traģisko avāriju....

 Bet nu laikam šajā valstī visu uzreiz nevar gribēt! Vismaz seguma kvalitāte ir daudz labāka ne kā bija!

 To nevar teikt par Rīgas vai Jūrmalas pasvaldību, kur 5 gadu laikā segums ir tieši palicis kritiskāks, bet bedrītes aizlāpa tā, ja vispār aizlāpa, ka paliek pampaki un braucot dauzi balstiekārtu trakāk ne kā bija tā bedrīte.

nja 31.augusts 2023 9:13
2 0 Atbildēt

Laikam neesi bijis šajā posmā, tur jau ir DIVAS brauksānas joslas katrā virzienā! Tāpat, ja nauda ir atjaunošanai, tad atjaunošanai. Paskaties uz kādiem uzbērumiem ir tie ceļi, ja gribi platāku, jāber otrs blakus un jātaisa no 0. Nav gluži tas pats kas nomainīt virskārtu.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

TIEŠRAIDE no "Latvijas Gada auto 2026" apbalvošanas ceremoniju šovakar 19.00 1

Šovakar, 18.decembrī, svinīgajā apbalvošanas ceremonijā kļūs zināms, kurš auto izcīnīs prestižo titulu "Latvijas Gada auto 2026", kā arī laureātus papildus nominācijās. Lasīt vairāk

 

Avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete 4

Trešdien avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

Pāris, kas nav pāris. Kas kopīgs Lynk & Co modeļiem 02 un 08? (+ VIDEO)

Šoreiz TV Autoziņās salīdzinām divus it kā nesalīdzināmus Lynk & Co modeļus - elektromobili 02 un lādējāmā hibrīda 08. 02 kļuva par pirmo Lynk elektromobili Eiropas tirgū, un tas simboliski sekoja hibrīdautomobilim 01. Lynk & Co 08 turpretim ir tehniski identisks Volvo XC40. Lasīt vairāk

 

Vai Cupra sportiskais gars joprojām ir dzīvs? Atbildi meklē Jānis Vanks (+ VIDEO) 1

Cupra zīmols savulaik bija SEAT automašīnu sporta divīzija. Kopš tas kļuvis neatkarīgs, nebūt ne visas Cupra automašīnas aprīkotas ar 300 zirgspēku motoriem, un ražošanas apjomi tikko pārsnieguši miljonu. Vai tikai Cupra nav pārāk iegājusi "meinstrīmā"? Lai to noskaidrotu, paņemsim jaunāko Formentor VZ ar nu jau 333 ZS, un noskaidrosim, vai Cupra joprojām ir ātri un vienlaikus droši? Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti