VID nav konstatējis sankciju apiešanas mēģinājumus Ventspils ostas termināļos 1

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 15.aprīlis 2022 10:34

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nav konstatējis, ka patlaban Ventspils ostas termināļos tiek veikti sankciju apiešanas mēģinājumi, aģentūru LETA informēja dienestā.

Reaģējot uz publiski izskanējušajiem apgalvojumiem par iespējamo sankciju pret Krieviju apiešanu, kādā no Ventspils ostā strādājošajiem termināļiem jaucot no Krievijas ievestu degvielu ar citas valsts izcelsmes degvielu, VID veicis pārbaudi.

VID norādīja, ka Eiropas Savienība patlaban nav noteikusi sankcijas Krievijas degvielai, bet vienlaikus pārbaudē konstatēts, ka Ventspils ostā ar kuģiem dīzeļdegviela laikā no 1.janvāra līdz 22.martam ievesta no Somijas, Zviedrijas, Krievijas ostām.

Šajā pašā periodā viens kuģis ar vienā no Ventspils ostas termināļiem iekrautu degvielu ir devies uz ASV, dokumentos norādot, ka šai degvielai ir ārpussavienības preču statuss.

VID aktīvi strādā, lai novērstu jebkuru mēģinājumu apiet pret Krieviju vai Baltkrieviju noteiktās Eiropas Savienības sankcijas, kas ieviestas reaģējot pret Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Tāpat VID atgādināja, ka pēc 2022.gada 16.aprīļa būs aizliegts nodrošināt piekļuvi ostām Eiropas Savienības teritorijā ikvienam kuģošanas līdzeklim, kas reģistrēts ar Krievijas karogu.

Visi trīs termināļi, kas Ventspils ostā nodarbojas naftas produktu pārkraušanu, - AS "Ventbunkers", SIA "Ventall termināls" un SIA "Ventspils nafta termināls" jau trešdien aģentūrai LETA noliedza, ka būtu jaukuši Krievijas dīzeļdegvielu ar citas izcelsmes produktu.

Iepriekš "Bloomberg" vēstīja, ka Eiropas enerģētikas uzņēmumi meklē aplinku ceļus, lai saglabātu Krievijas jēlnaftas plūsmu, vienlaikus publiski atsakoties no sadarbības ar Krieviju. Naftas tirgū esot parādījies "Latvijas maisījums" - dīzeļdegviela, kas izskatās kā risinājums, lai piegādātu Krievijas produktu, kas sajaukts ar citas izcelsmes produktu. Kā vieta, kur notiek sajaukšana, "Bloomberg" publikācijā bija minēta Ventspils.

Lasi arī: PAPILDINĀTS 11.04 ar Satiksmes ministrijas atbildi; Bloomberg: pateicoties “Latvijas maisījumam” Putina dīzelis plūst uz Eiropu

 

 
Visi komentāri
 
iAuto 15.aprīlis 2022 20:37
0 0 Atbildēt

Rakstā jau nebija minēts, ka apiet sankcijas tiešā veidā, bet gan ka reāli pērk krievijas naftu un tas viss notiek caur Latvijas ostu.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Spānijā degvielas cenas 24.3.2026: Dīzelis 1.845 un 95 benzīns 1.619 EUR. (+ VIDEO) 2

Spānijā 24. martā degvielas cenas ir ievērojami mazākas nekā Latvijā, kas turpina savu nerimstošo kāpumu, pieaugot arī šodien. Salīdzinājumam: Latvijā Circle K dīzelis un 95 benzīns šodien maksā attiecīgi 2.134 un 1.814 EUR, Neste prasa 2.117 un 1.797 EUR, Lasīt vairāk

 

Tikai šodien dīzeļa cena Latvijā pārsniedz 2 EUR! Cenas 23.3.2026: Dīzelis 2.057 un 95 benzīns 1.797 (+ VIDEO) 22

Šodien, 23. martā, dīzeļa cena Latvijā pārsniedz 2 EUR! Cenas 23.3.2026: Dīzelis 2.057 un 95 benzīns 1.797 EUR. Dīzelis dārgāka par 52 centiem, bet 95 benzīns par 26 centiem kopš 1. marta. Tas sanāk +31.20 EUR klāt pie vienas mana dīzeļa auto uzpildes! Lasīt vairāk

 

FM akcīzes nodokli par aptuveni 15% rosina samazināt tikai dīzeļdegvielai 7

Finanšu ministrija (FM) skatīšanai valdībā virza "fiskāli neitrālu likumprojektu" par akcīzes nodokļa samazināšanu dīzeļdegvielai par aptuveni 15%, lai mazinātu straujā degvielas cenu kāpuma ietekmi uz tautsaimniecību un iedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja FM. Lasīt vairāk

 

BMW un pikaps - Ļoti smaga avārija Madonas novadā, iespējams pat 180 km/h ātrumā (+ VIDEO) 49

Saistībā ar notikušo Valsts policija iAuto.lv informēja, ka šodien, 21. martā Madonas novada Praulienas pagastā, uz autoceļa P62 Krāslava–Preiļi–Madona noticis ceļu satiksmes negadījums, kur iesaistīta automašīna “BMW” un “Toyota Hilux”, kuru rezultātā notikuma vietā bojā gājušas divas personas. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti