LVM sāk piegādāt enerģētiskās šķeldas papildapjomu siltumapgādes uzņēmumiem

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 23.septembris 2022 15:25

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) sāk piegādāt enerģētiskās šķeldas papildapjomu Latvijas siltumapgādes uzņēmumiem, aģentūru LETA informē LVM.

Vienlaikus LVM norāda, ka 2022./2023.gadā plānots sasniegt vēsturiski augstākos enerģētiskās šķeldas ražošanas un realizācijas apjomus, piedāvājot tirgū ap 800 000 berkubikmetrus jeb aptuveni 650 000 megavatstundu, enerģijas ieguvei piemērota produkta.

LVM Enerģētisko koksnes produktu vadītājs Ojārs Keziks skaidro, ka "esošajā tirgus situācijā, kad strauji pieaudzis šķeldas pieprasījums, ir svarīgi izmantot jebkuru iespēju, lai maksimizētu enerģētiskās koksnes ieguves apjomus. Enerģētisko šķeldu LVM ražo no koku biomasas - gan no ciršanas atliekām, piemēram, zariem, galotnēm, atgriezumiem, sīkkokiem, skujām, gan no apauguma un sīkkoksnes, kas paliek mežā pēc ceļmalu un grāvju apauguma novākšanas un jaunaudžu kopšanas."

Pašlaik LVM visu saražoto enerģētisko šķeldu piegādā tikai vietējiem koksnes pārstrādes un enerģijas ražošanas uzņēmumiem.

Pēc Latvijas statistikas pārvaldes datiem, Latvija 2021.gadā patērēja 8,9 miljonus berkubikmetru šķeldas, kas ir par 13% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt 2,3 miljoni berkubikmetri tika eksportēti, kas ir līdzīgs apjoms kā 2020.gadā.

LETA jau ziņoja, ka reaģējot uz pieaugošo pieprasījumu pēc siltumenerģijas ražošanai izmantojamiem koksnes resursiem, LVM jūnijā uzsāka enerģētiskās šķeldas papildu apjoma pārdošanu, piedāvājot iegādāties 150 000 berkubikmetru enerģētiskās šķeldas 130 000 megavatstundu apjomā visā Latvijas teritorijā.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija. LVM apsaimnieko valstij piederošās meža zemes un ir otrs lielākais no valstij piederošajiem uzņēmumiem pēc apgrozījuma.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Skurulu par CSDD IT sistēmas "cauruma" atklāšanu atzīst par vainīgu un soda ar naudas sodu 6

Vidzemes apgabaltiesa februārī atzinusi par vainīgu izgudrotāju Raimondu Skurulu par to, ka viņš bija atklājis drošības "caurumu" Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmā, informējis par to un aicinājis par ieguldījumu sistēmas pārbaudē samaksāt 1000 eiro, taču tas novērtēts kā izspiešana, aģentūra LETA noskaidroja tiesā. Lasīt vairāk

Pēc kiberuzbrukuma atkāpjas CSDD valde un padome 14

Pēc kiberuzbrukuma un datu noplūdes atkāpusies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valde un arī padome. Lasīt vairāk

Valsts prezidents: Pēc masīvās datu noplūdes CSDD vadība nedrikst turpināt darbu (+ VIDEO) 21

Kiberuzbrukums Ceļu satiksmes drošības direkcijai izrādījies daudz plašāks, nekā sākotnēji bija zināms, skarti 1,2 miljonu cilvēku personas dati. Lasīt vairāk

Spilgtākie video Red Bull Showrun Rīgā no F-1 formulas, BMW M4, Ford Mustang, Blušs, Velmes, M.Sesks (+ VIDEO)

Tūkstošiem skatītāju 15. augustā Rīgas 825. dzimšanas dienā piepildīja Eksporta ielu, kas uz divām stundām pārtapa par motoru sporta šova skatuvi. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti