Agrāk tā sportoja - 80.gadu autokross bijušajā Padomju Savienībā (+ VIDEO) 32

 
iAuto | 28.novembris 2021 17:07

70. un 80.gados PSRS autokross bija ļoti populārs. Tagad to būtu grūti iedomāties, taču toreiz mašīnas izbrauca trasē ar 2 tonnām (ZIL-130) kravas kastē un pa ceļam uz finišu pievārēja dabīgus šķēršļus, piemēram, stāvus paugurus vai upes.

PSRS čempionāta etapi notika arī Latvijā un Igaunijā.

 
32 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Smiltene 28.novembris 2021 17:36
16 6 Atbildēt

Drīzāk 70.gadi, ja nemaldos, vēlāk smagumus nelika. Atceros PSRS čemp.etapu Smiltenē 70.gadu beigās - piedalījās visas klases, sākot no bobikiem un beidzot ar ZILiem. Adrenalīns ne pa jokam, īpaši Zil klasē - starts no platākas vietas pļavā, tad sašaurinājums un "lēciens" upē , tad cilpa un vēlreiz forsē upi...Jaunākā paaudze to nezin, bet tas ZIL tāds nopietns dzelzs gabals, ap 4 tonnām svarā, bet gāja ap 100 km/h. Uz starta toreiz vismaz 3 rindas pa 4 vai 5

imzz 28.novembris 2021 20:53
12 3 Atbildēt

Tu īsti nesaproti to politiku. Gonkām ar standarta smagajiem ir militāra ievirze, jo kara gadījumā labi uztrenēti smago šoferi ir zelta vērti. Tas vismaz daļēji bija zem DOSAAF izkārtnes. ( Dobrovoļnoje obščestvo soģeistvija armii, aviacii i flotu" ) , tāpat kā šaušanas sacensības.

Plānveida ekonomika 28.novembris 2021 20:05
7 11 Atbildēt

Kurā vēl valstī valsts grūž iekšā naudu, lai veči varētu realizēt savas autosporta ambīcijas par kopīgo naudu? PSRS deva daudziem - visādiem Āfrikas režīmiem, kas prasīja naudu itkā komunisma celtniecībai, džekiem kas ar ZILiem mīcīja dubļus. Tikai pa TV stāstīja, ka sviests ir dzeltenā nāve un kafija - brūnā nāve, jo tos ne visur un ne visi nopirkt varēja. Ar ZILiem vien tautu izklaidējot - jā, bija jautri, bet ārpus kolchoza pilsētnieki bija tā nobadināti, ka kolhoza ēdnīcā ēda bez apstājas, jo pilsētā tā vis nevarēja paēst. Lauku ēdnīcā karbonāde bija teju kā spaiņa vāks! Salīdzinājumā pilsētas tašņilovkā, kur tante Maņa brauca gar šķīvi ar taukainu lupatu, karbonādes bija kā plāksteri un kotletes ne pārāk labi oda. Zvēru, tas tā bija.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik pamatoti ir izsūtīt ĀRKĀRTAS BRĪDINĀJUMU, ka šodien 35 grādi? 11

Iespējams, tās ir pārlieku liekas rūpes no valsts puses, iespējams šīs lietas varētu palikt vecāku un pieaugušo cilvēku kompetencē. Raksti komentāros savu viedokli. Lasīt vairāk

 

Naftas koncerns Shell nāk klajā ar konceptu Triple 10 Challenge 1

Enerģētikas uzņēmums Shell prezentējis Triple 10 Challenge elektroauto konceptu, kura galvenā sūtība ir demonstrēt tehnoloģijas, kas nākotnē varētu padarīt elektroauto efektīvākus, lētākus un ātrāk uzlādējamus. Lasīt vairāk

 

"Michelin" ASV slēgs riepu ražotni 3

Francijas riepu ražotājs "Michelin" ceturtdien paziņoja, ka plāno slēgt vienu no savām "BFGoodrich" rūpnīcām ASV, kurā tiek nodarbināti 1200 cilvēki. Lasīt vairāk

 

Audi uzlabo A3: modernāka kruīza kontrole un digitālie risinājumi (+ FOTO) 3

Audi A3 2024. gadā piedzīvoja modernizāciju savas paaudzes dzīves cikla vidū, taču ražotājs turpina to attīstīt ar jauniem uzlabojumiem, kas galvenokārt skar salona tehnoloģijas un vadītāja palīgsistēmas. Lasīt vairāk

 
 

Jaunākais forumā

Lasītākie raksti

Jaunie raksti