Rīgā spīdveja "Grand Prix" posmā uzvar polis Zmarzliks, Ļebedevam 11. vieta - iAuto

Rīgā spīdveja "Grand Prix" posmā uzvar polis Zmarzliks, Ļebedevam 11. vieta

 

Foto: Publicitātes foto

LaMSF | 13.augusts 2023 12:54

Biķernieku trasē Rīgā noslēdzās FIM Speedway Grand Prix pasaules čempionāta 2023. gada sezonas septītais posms OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga, kurā uzvaru guva sezonas līderis, Polijas spīdveja braucējs Bartošs Žmaržļiks. Tikmēr izpārdotu Biķernieku spīdveja stadiona tribīņu priekšā, Latvijas vadošais braucējs Andžejs Ļebedevs sacensības noslēdza vienpadsmitajā pozīcijā.

Ļebedevs uz starta stājās jau OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga pirmajā braucienā, kurā arī izcīnīja uzvaru, nopelnot 3 punktus. Sacensību nākamais brauciens visiem klātesošajiem lika pamatīgi noelsties, jo smagu krietnu pieredzēja dāņu braucējs Anderss Tomsens. Lai gan braucēja dzīvībai briesmas nedraudēja, motosportists tika nogādāts slimnīcā, lai veiktu nepieciešamās medicīniskās pārbaudes.

Sacensību trešajā braucienā savu debiju FIM Speedway Grand Prix čempionātā piedzīvoja Francis Gusts, savu pirmo pasaules spīdveja čempionāta braucienu noslēdzot trešajā vietā, tiekot arī pie pirmā punkta.

Savā otrajā braucienā Andžejs Ļebedevs savam punktu krājumam pievienoja vēl divus punktus, kopā iekrājot jau piecus. Trešajā braucienā Ļebedevs uzsāka apdzīšanas manevru, kura izskaņā kontakts ar dāni Leonu Medsenu, pēc kura daugavpilietis piedzīvoja kritienu. Un tomēr sacensību galvenais tiesnesis lēma, ka tieši viņš ir vainojams sadursmē, izslēdzot Ļebedevu no brauciena atkārtotā starta.

Pēc divpadsmit veiktiem braucieniem jeb pirmajām trim pamatbraucienu sesijām, Tajs Vofindens, Frederiks Lindgrēns un Džeisons Doils bija iekrājuši pa septiņiem punktiem, ierindojoties līderpozīcijas. Tikmēr Ļebedevs ar pieciem punktiem atradās astotajā vietā.

Atlikušo astoņu braucienu laikā izšķīrās pusfinālistu liktenis. Ļebedevs ar divām trešajām vietām punktu krājumu papildināja līdz septiņiem, tomēr ar to nebija pietiekami, lai ierindotos starp astoņiem ātrākajiem spīdveja braucējiem. Iekļūšanai pusfinālā bija nepieciešami vismaz astoņi.

Francis Gusts savā FIM Speedway Grand Prix debijas turpinājumā četras reizes finišēja brauciena ceturtajā pozīcijā, tādējādi sacensības noslēdzot piecpadsmitajā vietā, izcīnot savus pirmos divus pasaules spīdveja čempionāta punktus.

Bet Gusts šodien nebija vienīgais latviešu braucējs, kurš pieredzēja debija pasaules spīdveja čempionātā. Tā kā sāpīgu kritienu un izstāšanos no turpmākas dalības sacensībās piedzīvoja Tomsens, viņa vietā uz starta izbrauca abi trases rezervisti – latvieši Ričards Ansviesulis un Ernests Matjušonoks – abiem sportistiem veicot savus pirmos braucienus pasaules spīdveja čempionātā. Abi braucēji veica pa diviem braucieniem – Ansviesulim divkārt paliekot ceturtajā vietā, bet Matjušonoka rēķinā arī viens punkts – braucējam viena trešā un viena ceturtā vieta, kas ļāva izcīnīt arī pirmo FIM Speedway Grand Prix čempionāta punktu.

Labāko astotniekā, kas deva vietu pusfinālos, kā pirmie iekļuva Lindgrēns ar divpadsmit punktiem un Vofindens ar vienpadsmit punktiem. Pa desmit punktiem sakrāja Doils, Makss Friks un Martins Vacuļiks, bet deviņi punkti Medsenam un Žmaržļikam. Kā pēdējais ar astoņiem punktiem pusfinālā iekļuva brits Dens Bjūlijs.

Pirmā pusfināla pirmajā aplī galvenā cīņa par līderpozīciju bija starp Žmaržļiku un Lindgrēnu, tomēr Žmaržļiks bija ātrāks, iekārtojoties brauciena vadībā. Atlikušajos apļos sportisti ar pozīcijām vairs nemainījās, polim izcīnot uzvaru, bet Lindgrēnam izcīnot atlikušo vietu finālā.

Otrā pusfināla startā Bjūlijs sadūrās ar austrālieti Doilu, piedzīvojot kritienu, tomēr sacensību tiesnesis lēma, ka visi sportisti drīkstēs startēt arī atkārtotajā startā. Otrajā piegājienā, Vofindens ar Vacuļiku izvirzījās brauciena pirmajās divās pozīcijās. Lai arī Doils sākotnēji mēģināja apsteigt konkurentus, jau pavisam drīz viņš sāka atpalikt, brauciena turpinājumā pārliecinošu vietu finālā nodrošinot tieši Vofindenam un slovākam Vacuļikam.

OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga lielajā finālā, pēc starta pirmajā līkumā ļoti cieši iebrauca trīs braucēji, Lindgrēnam piedzīvojot kritienu. Otrajā piegājienā falšstartu, aizķerot starta lentes, piedzīvoja pieredzējušais Vofindens, kurš jau pirms tam bija saņēmis brīdinājumu, tādējādi saņemot diskvalifikāciju. Trešajā piegājienā motosportistiem izdevās veiksmīgi veikt fināla braucienu – startā vadībā izvirzījās Lindgrēns, tomēr otrajā aplī Žmaržļikam izdevās veikt meistarīgu apdzīšanas manevru. Atlikušajos apļos polis noturēja līderpozīciju, finišā tiekot pie pārliecinošas uzvaras, kura viņam ir ceturtā šajā pasaules čempionāta sezonā, bet jau 22. uzvara karjerā. Lindgrēns Biķernieku spīdveja trekā sacensības noslēdza kāpjot uz goda pjedestāla otrā pakāpienu, bet trešajā pozīcijā finišēja Vacuļiks.

“Es pieļāvu kļūdu. Man bija iespējas, bet varbūt mentāli mazliet neizturēju, arī regulējumi nebija tik labi. Paldies visiem faniem, kuri atnāca un atbalstīja mūs cik varēja. Gribējās mazliet pastiept vakaru garāku, bet cerams, ka tiksimies FIM Speedway Grand Prix posmā nākamgad, un mums izdosies demonstrēt vēl labāku sniegumu. Manuprāt, šovakar parādījām, cik spīdvejs ir lielisks arī Rīgā, ne tikai Daugavpilī,” pēc sacensībām stāsta Latvijas vadošais spīdveja braucējs Andžejs Ļebedevs.

2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2, kas notika 11. augustā, un 2023 OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga, kas notika 12. augustā, bija iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedza OlyBet Sporta BārsDeWALTGo3Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD)Latvia travel un pasākuma tehniskais partneris Ramirent, kā arī, Biķernieku trase, Rīgas MotormuzejsSIXTFristadsCanon Biznesa Centrs RīgaOCT CompositesSignTechPeltorsFloraAKROPOLE AlfaNextbike un Lofbergs. Sacensības rīkoja D4K.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

iAuto jaunāko motorolleru tests - Morbidelli, Vespa, Honda, Segway, Linhai, Mopedix, Royal Alloy

Šodien Biķernieku trasē notika jaunāko motorolleru un motociklu izmēģinājuma braucieni konkursa "Latvijas Gada motocikls 2025" ietvaros. Lasīt vairāk

 

Valsts autoceļu tīkla pilnīgai atjaunošanai nepieciešami 2,9 miljardi eiro 4

Valsts autoceļu tīkla pilnīgai atjaunošanai, pamatojoties uz 2024.gada aplēsēm, nepieciešami 2,902 miljardi eiro, izriet no Satiksmes ministrijas (SM) saskaņošanai virzītā informatīvā ziņojuma par valsts galveno autoceļu attīstības stratēģiju līdz 2040.gadam. Lasīt vairāk

 

Kas jāzina par Ad Blue sistēmas darbību dīzeļdzinējos? (+ VIDEO) 12

Kopš tehniskajā apskatē noteikta vecuma dīzeļdzinējiem uzsākta cieto daļiņu mērīšana atgāzēs, aktuāls kļuvis šo daļiņu filtru jeb tā saukto DPF temats. Taču kvēpi nav vienīgais, ko ražo dīzeļdzinējs. Slāpekļa savienojumu neitralizēšanai paredzēta cita sistēma, kuras darbībai nepieciešams īpašs tehniskais šķidrums, ko pazīst kā Ad Blue. Lasīt vairāk

 

Vairāk komforta, lielāka sniedzamība - Genesis uzlabo G80 (+ FOTO) 1

Genesis uzlabojis elektriskā sedana G80 aprīkojumu, piešķirot tam vairāk jaunievedumu nekā tas notiek parasta feislifta ietvaros. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti