Nitiša ekipāža piedzīvo avāriju Somijas rallija čempionāta posmā 2

Foto: Ekrānbilde no Instagram.com/p/B8TEYSUFaD4/

Nozare.lv | 10.februāris 2020 8:37

Latvijas rallija pilots Reinis Nitišs kopā ar stūrmani Andri Mālnieku šajā nedēļas nogalē piedzīvoja avāriju Somijas rallija čempionāta posmā, informē sportista komanda.

Avārija tika piedzīvota jau trešajā ātrumposmā un pēc ietriekšanās kokā ekipāža bija spiesta izstāties.

"Pirmos ātrumposmus mēģinājām braukt piesardzīgi, jo, lai arī esam nobraukuši daudzus kilometrus testos, sacensību režīmā viss ir citādāk. Uz ceļiem ir rises, kas iepazīšanās laikā nebija, turklāt arī šī konkrētā rallija ceļi ir sarežģītākie pa kādiem man līdz šim nācies braukt," komanda citē Nitiša teikto.

Viņš stāsta, ka ekipāža sākusi aprast ar mašīnu un ceļiem, kā arī atradusi labu braukšanas ritmu, lai varētu kāpināt tempu, taču trešā ātrumposma ātrā sekcijā bija kļūda stenogrammā. "Iepazīšanās laikā, braucot ar noteikto ātruma ierobežojumu, pierakstījām 40 metru atstarpi starp ātru un vidēji ātru labo līkumu, kur būtu bijusi vieta bremzēšanai. Diemžēl rallija laikā, pie ātruma virs 140 kilometriem stundā, šī atstarpe burtiski izzuda un vairs nebija iespēju veikt šo līkumu sasaisti, kā rezultātā avarējām," notikumus komentē jēkabpilietis. 

Rallija pirmajos divos ātrumposmos ekipāža spēja uzrādīt savai pieredzei un uzdevumiem atbilstošu sniegumu, starp 18 SM3 klases braucējiem ierindojoties rezultātu vidusdaļā.

"Lai arī spējām ielauzties savas ieskaites pirmajā desmitniekā, vadošie somu piloti savos mājas ceļos uzskatāmi parādīja, ka mums vēl ir daudz jāstrādā, lai spētu pilnvērtīgi ar viņiem konkurēt. Šobrīd galvenais ir izdarīt pareizus secinājumus no pieļautajām kļūdām un ņemt šo pieredzi sev līdzi, jo šis nav tāds rallija finišs, kādu vēlējāmies. Prieks, ka abi esam sveiki un veseli, un jau šodien sāksim gatavoties nākamajiem rallijiem - pārbaudīsim šī rallija stenogrammas un meklēsim vietas, kur tās ir jāuzlabo nākotnē," piebilst Nitišs.

"Ar katru kilometru varēja just, ka mēs kā ekipāža progresējam un brīžiem jau patiešām spējām braukt ļoti plūdeni un ātri. Lai cik negatīvi sākumā varētu šķist šis negadījums, tas ir daļa no attīstības procesa un tas mums sniedz vēl lielāku motivāciju strādāt vēl vairāk, lai pēc iespējas ātrāk spētu progresēt," pēc rallija komentē stūrmanis Mālnieks.

Nitiša ekipāžai nākamās sacensības paredzētas pēc divām nedēļām rallijā "Alūksne", ja vien mači netiks atcelti.

Visi komentāri

3 1 Atbildēt

Nav iemaņu

0 0 Atbildēt

Šis ir tas, kas tik ar muti brauc?

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Red Bull F-1 RB8 formula (2012) pierūcina krastmalu Rīgā, kurā bija pulcējušies tūkstošiem skatītāju (+ VIDEO) 1

Red Bull F-1 RB8 formula pierūcina krastmalu Rīgā, kurā bija pulcējušies tūkstošiem skatītāju. Ar šo formulu Sebastians Fetels izcīnīja 2012. gadā savu 3. F-1 čempiona titulu. Tagad tā ir nedaudz modificēta, piepacelts klīrenss. Lasīt vairāk

Arī dažādu kontaktu, devēju un pat veselu mezglu aizsardzībai pret mitrumu (+ VIDEO)

Krown produkti pārsvarā saistās ar pretrūsas apstrādi, taču auto elektronikas ērā tikpat liela vērtība ir dažādu kontaktu, devēju un pat veselu mezglu aizsardzībai pret mitrumu. Lasīt vairāk

Auto union šodien (15.08) līdz 18.00 pie Brīvības pieminekļa (+ VIDEO) 2

Audi Union C-Type – vienvietīga sacīkšu automašīna Lasīt vairāk

Iesūdz tiesā – Mercedes-AMG salonā var apdedzināties 2

Divi dārgo Mercedes-AMG automobiļu īpašnieki negribot tikuši pie apdeguma AMG uzraksta formā. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti