“Latvijas Gada auto 2016” fināla septītnieks ir (+ video) 13

Latvijas Gada Auto | 25.novembris 2015 15:27

Ir palikušas mazāk kā divas nedēļas līdz finālistu balsojumam un konkursa žūrija tikusi galā ar visai sarežģīto uzdevumu – no 34 dalībniekiem atlasīti 7 prestižā „Latvijas Gada auto 2016” titula finālistus.

Uzvarētājs tiks noskaidrots 5. decembrī un paziņots vakarā plkst. 19:00 svinīgajā “Latvijas gada auto 2016” apbalvošanas ceremonijā un TV tiešraidē.

Lielais septītnieks (alfabēta secībā) ir:

  • “Audi A4”
  • “Ford S-Max”
  • “Hyundai i20”
  • “Mazda CX-3”
  • “Opel Corsa”
  • “Subaru Outback”
  • “Škoda Superb/Combi”

Jāpiebilst, ka lai iekļūtu finālā bija nepieciešamas vismaz 9 no 25 žūrijas biedru balsīm. Šo robežu pārvarēja arī “Mazda2”, kura ieguva 11 balsis, taču konkursa nolikums neļauj finālā būt divām vienas markas automašīnā. Žūrijas padome lēma par labu “Mazda CX-3”.

Tāpat tuvu finālam bija: “Kia Sorento”, “Fiat 500X” un “Renault Kadjar” ar 8 balsīm; “Hyundai Tucson” ar 6 balsīm. Tomēr pavisam bez punktiem nepalika neviens no pretendentiem.

Video:

Daži žūrijas biedru komentāri:

Ivars Caune

Ivars Caune: “Es biju viens no tiem, kas finālā iebalsoja “Subaru Outback”. Manuprāt šis ir izcils labu un sliktu ceļu (pat "bezceļu"), sportiskuma un praktiskuma kompromiss. Protams, dārgāks nekā šogad ļoti labi pārstāvētā mazā klase, taču iegūto iespēju (un arī baudas) komplekts šķiet šādas investīcijas vērts. ”

Jānis Mežulis (pirmais no labās)

Jānis Mežulis: “Etalons, atvainojos, ir un paliek – Audi.Kā viņi to māk? Pat ar visiem izmešu un kvēpu briesmu stāstiem – tas ir un paliek ETALONS. Tas, pēc kā pārējiem mērīties, pievilkties, mēģināt tiekties. Vienmēr esmu runājis par perfektajām detaļām līdz pat milimetra desmitdaļām noslīpētām. “A4” un “Q7” to ir pacēluši vēl augstākā līmenī.

Auto gaita. Nezinu, vai tie bija speciālie amortizatori vai bāzes piekare – vienalga. Tā darbojas tā, ka pēkšņi Latvijā vairs nav sliktu ceļu. Vienīgais trūkums – cena...

Tādēļ jo tīkamāka ir divu (faktiski pat trīs) mazākā un lētākā segmenta auto iekļūšana finālā. Ar interesi vēroju žūrijas kolēģu sejas pēc mazā “i20” testa. Patiess apmulsums un neizpratne. Kā tā var būt, ka šāds sīks auto arī var būt tik labs, ka nav pat kur piekasīties. Nekur. Salons - 10. Pedāļi -10, vadītāja vieta - 10, ārpuse - 10, gaita – 10.. Viss nostrādāts gandrīz kā “Audi”. Bet cena palikusi darba cilvēkam sasniedzamā līmenī. Nē, nevis sapņos sasniedzamā, bet ņemamā līmenī ap 14 000 eiro.”

Evija Kukuvasa (otrā no labās puses)

Evija Kukuvasa: “Balstoties uz “Latvijas Gada auto 2016” vērtēšanas kritērijiem - manā skatījumā šogad īpaši izcēlās divas automašīnas, kuras ir ļoti atbilstošas “Latvijas Gada auto” titulam, un tās ir –“Hyundai i20” un “Mazda CX3” - piemērotas Latvijas apstākļiem, pirktspējai un ikdienas lietošanas izmaksām.

Šis gads arī priecēja ar 3 dažādiem “Subaru” modeļiem: “Outback”, “Levorg” un “Forester”. Finālistos izvirzījās “Subaru Outback” – interesants modelis, paaugstināts, labs Latvijas ceļiem. Žēl, ka dažu punktu pietrūka “Subaru Levorg”, kas, manuprāt, ir ļoti laba un izdevusies mašīna, kura ieņem vietu starp kompakto “Impreza” hečbeku un paaugstinātas pārgājības universāli “Outback”.

Šis konkursa gads un pieteikto automašīnu spektrs bija ļoti dažāds no pirktspējas un pārvietošanās vajadzības skatu punkta. Mazas, ekonomiskas, sportiskas, bezceļu, ikdienas, komercklases un luksusa klases. Automašīnas, kuras rosīsies Latvijas ielās un tādas, kas paliks vairuma sapņos.”

Uldis Rolis

Uldis Rolis: “Pirmais secinājums – fantastiski ir izaugusi “Mazda”. Izaugusi tieši šajā mazāko un lētāko (relatīvi, turklāt “CX-3” par lētu saukt nevar) auto segmentā. Balsojuma tabula to apliecina. Katrs vērtētājs ir devis punktu vismaz vienai no tām. “Škodas” vieta septītniekā, savukārt, nebija pārsteigums, lai gan, pats par “Superb” arī nobalsojis, tomēr šaubos, vai dzīvē būšu tik “praktisks latvietis”. Ja jau taupīgs, kā saka, līdz galam, tad te jums ir “Hyundai i20”. Tehnika (dzinēji, kārbas) varbūt nav vēl gluži Eiropas līmenis, bet kopējais iespaids tomēr izcils.”

Atis Jansons

Atis Jansons, žūrijas priekšsēdētājs: “Situācijai atbilstoša žūrijas izvēle. Pietiekami piezemēta un mūsu dzīves līmenim atbilstoša. Pats pat vēl vairāk vilku, kā saka, uz lēto galu, finālā liku tikai “mazos”, arī no krosoveriem vieglākos un lētākos, no lielajiem tikai vienu - arī demokrātiskāko – “Superb”. Cetos rādīt alternatīvu tiem līdzpilsoņiem, kuri par līdzīgu cenu joprojām pērk lielākus, smagākus, bet lietotus auto. Bet bez jauna 60 000 eiro vērta “Audi”, kā redzat, tomēr neiztikām. Pārāk stiprs ir šī savdabīgā tehniskā perfekcionisma valdzinājums, lai “tāds nieks” kā cena to uzvarētu. Līdzīgi ir arī ar “Subaru” – vārds, ralliju un izturības aura liek tomēr tiekties pēc “kaut kā vairāk” nekā “Opel Corsa” vai “Mazda2”.

Tātad – priekšbalsojums beidzies. Pārdomas turpinās ap šaurāku pretendentu loku, kurā gan izvēles labirinti paliek tie paši – kāds tad ir “Latvijas Gada auto”? Liels, mazs, pilnpiedziņas? Tuvākais reālajām iespējām vai tomēr perfekts kā sapnis, kuru jāpiepilda?

Atbildi tātad saņemsim decembra pirmajā sestdienā. Un arī kopvērtējuma laureātos neiekļuvušie saglabā izredzes uz balvām veselā virknē tā saukto papildnomināciju.”

Aicinām izteikt katram savu viedokli, un balsot par „Latvijas Gada auto 2016 Tautas simpātiju”:

Konkursa apbalvošanas ceremoniju varēs vērot 5. decembrī plkst. 19:00 TV tiešraidē kanālos “Rīga 24” un“SportaCentrs.com” un interneta tiešraidē portālos “Delfi” un “iAuto TV”.

Šogad konkursam "Latvijas Gada auto 2016" pieteikts rekordliels dalībnieku skaits - 34 automobiļi: “Fiat 500X", “Fiat 500”, “Jeep Renegade”, “Škoda Superb”, “Škoda Superb Combi”, “Subaru Outback”, “Subaru Forester”, “Subaru Levorg”, “Honda HR-V”, “Honda Civic Type – R”, “Honda Jazz”, “Renault Kadjar”, “Renault Espace”, “Opel Corsa”, “Suzuki Vitara”, “Mazda2”, “Mazda CX-3”, “Mercedes-Benz GLE Coupe”, “Mercedes-Benz Vito”, “BMW X6”, “Ford S-Max”, “Ssang Yong Tivoli”, “Hyundai Tucson”, “Hyundai i20”, “Nissan e-NV200”, “KIA Sorento”, “Audi A4”, “Audi Q7”, “Volkswagen Golf GTE”, “Volkswagen Caddy”, “Volkswagen T6”, “Peugeot 208”, “Mitsubishi Outlander” un “Volvo V60 Cross Country”.

Vairāk par konkursa mājaslapā http://www.gadaauto.lv

Sponsori: Bosch Car Service un Bridgestone.

Informatīvi atbalsta: Delfi, iAuto.lv, Latvijas Avīze, Tvnet, jauniauto.lv, Auto ziņas, Zebra, garaza.lv, 10minutes.lv, dzivoklis.lv. Atbalsta: Viesnīca Port Hotel, t/c Mols, LAMB, KPMS & Partneri, Linearis, V4 motors.

 
Visi komentāri
 
ro 25.novembris 2015 15:42
0 7 Atbildēt

Žūrijas izvēle tiešām neinteresanta un piezemēta...Mercedes Coupe tiešām ir sliktāks par mazdu vai corsu?? Vienkārši boring..

GadaAuto 25.novembris 2015 15:56
7 1 Atbildēt

Vai tiešām “Mercedes-Benz GLE Coupe” vai “BMW X6”, vai “Audi Q7” būtu pelnījis Latvijas Gada auto 2016 titulu? Tie veiksmīgi turpina cīņu par Latvijas Premium 2016 titulu! Šeit konkursa kritēriji www.gadaauto.lv/lv/zinas/jaut...gada-auto-2013

The Stig 25.novembris 2015 16:18
4 9 Atbildēt

Bet vai gada auto topā ir pelnījis atrasties Audi ar visām ātrumkārbu problēmām un tagad vel izmešu skandālu??? Interesanti, ka nav nekā jauna un inovācijām bagātu auto, kas ir ko mainījis savā dizainā vai tehnoloģijās un ieviesis kautko jaunu īpašu.

iAuto 25.novembris 2015 20:23
1 0 Atbildēt

Lūk, šis jau ir pareizs jautājums!

kasinsh79 25.novembris 2015 16:00
8 7 Atbildēt

Kā jau te nesen iekomentēju, esmu uzminējis 3 finālistus :)

Par ko man tikai prieks, jo tie ir nudien labi auto!

Es tagad balsotu par Skoda SuperB!

Vēlreiz jāatkārtojas, nekad un neviens Premium auto nebūs Latvijas Gada auto titula ieguvējs!

The Stig 25.novembris 2015 16:00
1 6 Atbildēt

Esmu nedaudz vīlies par gada auto, parsteidz tas ka nav ticis septitniekā BMW M2 un Honda R-Type, principā par gada auto ir auto, kas neizceļās ar neko īpašu, pārsteidz ka tikuši topā ir divi VW grupas auto Audi un Škoda neskatoties uz problēmām. Nedaudz garlaicīgs tops.

Nortel 26.novembris 2015 9:06
8 0 Atbildēt

Mans favorīts bija Forester. Štrunts par to, ka nedabūs titulu, bet kā darba auto ideāls!

iAuto 26.novembris 2015 12:12
0 0 Atbildēt

Vēl jau ir papildus nominācijas ir:

„Latvijas Mazais Auto 2016”

„Latvijas Apvidus Auto 2016”

„Latvijas Premium Apvidus Auto 2016”

„Latvijas Premium Auto 2016”

„Latvijas Eko Auto 2016”

„Latvijas Ģimenes Auto 2016”

„Latvijas Sportiskākais Auto 2016”

„Latvijas Skaistākais Auto 2016”

„Latvijas Komercauto 2016”

„Latvijas Gada Auto Tautas Balsojuma Simpātija 2016”

aber taa 26.novembris 2015 16:51
0 0 Atbildēt

varētu būt tā: 1. Skoda Superb, 2. Hyundai i20, 3. Mazda CX3

TDIOTS 27.novembris 2015 6:08
1 0 Atbildēt

Latvija - auģī zeme :)

Mana nabaga zemnieku tauta .... ar sapņiem par C4 2,5TDI

Ir tā izdevība pa retam lietot gan A4q 2,0 tdi gan BMW 520dX ,pakojums un cena identiska abiem , starpība ir MILZĪGA un par labu BMW(arī cenas ziņā).....

P.S. mans viedoklis , neskatoties uz šmuci , 1ā vietā Škoda- cena/labums ir nu ļoti labā līdzsvarā . Nu šoreiz arī dizains ne tikai tehnika ir izdevušies.

rt 28.novembris 2015 9:49
0 0 Atbildēt

A4 un 5.sērija nav vienā klasē un ir nesalīdzināmi.

skoda 27.novembris 2015 17:29
0 0 Atbildēt

Superb to ir pelnījis

te nu bija 27.novembris 2015 19:30
0 0 Atbildēt

Būšot milzīga krosoveru cīņa))) Fināla septītniekā Subaru Outback (nav slikts, taču padārgs) un Mazda CX3 (bez dizaina un saskrūvētas cenas sausais atlikums vājš). Tad jāizvēlas no tā kas labs un par saprātīgu cenu. Atliek Hyundai i20 un Skoda Superb. Trešā vieta lai jau tiek CX3.))

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Škoda paplašina dīleru tīklu Latvijas reģionos (+VIDEO)

Līdz ar ekonomisko attīstību Latvijas reģionos, pieaug pieprasījums pēc produktu un pakalpojumu pieejamību uz vietas, nevis tikai Rīgā. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Toyota RAV4 hibrīds pieslēdzas "štepselim" (+VIDEO) 16

Toyota ražo hibrīdus jau 25 gadus, un RAV4 nav jauns, bet šis ir plug in jeb spraudņa tipa hibrīds. Un kas ir pats labākais, ja RAV4 parasto jāgaida līdz nākamajam gadam, tad šo automašīnu var dabūt krietni ātrāk. Lasīt vairāk

 

ROADPOL Drošības dienu laikā Valsts policija fiksējusi būtiskus pārkāpumus! 2

Vakar, 22. septembrī, noslēdzās Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā akcija “ROADPOL Drošības dienas”, kas norisinājās nedēļas garumā. Lasīt vairāk

 

E-atkritumi – kas tie ir un kāpēc par to jādomā arī Tev? 2

Ik gadu katrs no mums rada aptuveni 7,3 kilogramus e-atkritumu – tiek izmestas dažāda veida izlietotās baterijas, viedierīces un salūzusi vai nomainīta sadzīves tehnika. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti