Renault elektrificēto automobiļu pārdošanas apjoms Baltijas valstīs 2021. gadā pieaudzis par 30 % - iAuto

Renault elektrificēto automobiļu pārdošanas apjoms Baltijas valstīs 2021. gadā pieaudzis par 30 %

 

Foto: Publicitātes attēls

Renault | 2.februāris 2022 15:42

2021. gadā Baltijas valstīs reģistrēti 4229 jauni Renault automobiļi, kas zīmolu ierindo sestajā vietā vieglo automobiļu un komerctransporta tirgū.

2021. gadā Baltijas valstīs tika reģistrēti 4229 Renault automobiļi. Zīmola daļa Baltijas valstu vieglo automobiļu un komerctransporta tirgū bija 5,4 %, nodrošinot sesto vietu pēc pārdošanas apjoma.

Renault pārdeva 2098 pasažieru automobiļus un ar 16,6 % pieaugumu ierindojās devītajā vietā pēc vieglo automobiļu pārdošanas apjomiem mazumtirdzniecībā.

Renault Clio ar 516 pārdotām vienībām saglabāja vietu B segmenta (hečbeki, universāļi un sedani) pirmajā trijniekā. Tāpat klienti aktīvi iegādājušies arī 2021. gada jaunumu – jauno Renault Arkana (286 automašīnas).

Ar 90 pārdotām vienībām Renault ZOE ierindojās desmit pārdotāko elektroauto sarakstā. Tajā pašā laikā par 30 % ir pieauguši Renault elektrificēto automašīnu (mHEV, HEV, PHEV, BEV) pārdošanas apjomi. Renault E-TECH daļa zīmola kopējā produktu klāstā ir pārsniegusi 30 %. Renault piedāvā plašu elektrisko un hibrīda transportlīdzekļu klāstu, tostarp pilnībā elektrisko ZOE E-Tech Electric un Master E-Tech Electric, kā arī Clio E-Tech Hybrid, Captur E-Tech Plug-in Hybrid, Megane E-Tech Plug-in Hybrid, Megane Grandtour E-Tech Plug-in Hybrid un jauno Arkana E-Tech Hybrid.

Renault ir kļuvis par komerctransporta tirgus līderi Baltijā. Zīmols sasniedzis rekordlielus pārdošanas apjomus – 2131 pārdota vienība, aptverot 21 % tirgus daļu. Renault Master ar 35,5 % tirgus joprojām ir līderis komerctransporta līdz 3,5 tonnām segmentā. 2021. gadā tika reģistrēti 1372 automobiļi.

Arī jaunais Renault Trafic ir sava segmenta līderis ar 28,6 % tirgus un 530 pārdotām automašīnām.

Panākumi bija arī 2021. gadā tirgū laistajiem Renault Express Van un Kangoo Van. 2021. gadā tika pārdotas 229 vienības.

“2021. gads automobiļu nozarei ir bijis grūts gads. Tomēr esam ceļā, lai sasniegtu mērķus, kas noteikti 2021. gada sākumā prezentētajā “Renaulution” stratēģiskajā plānā. Mēs vēlamies radīt vērtību un, laižot klajā Renault Arkana, cenšamies atgriezties C segmentā. Tāpat virzāmies uz tālāku elektromobilitātes attīstību, par ko liecina elektrificēto automašīnu pārdošanas apjoma pieaugums par 30 %. Esam sasnieguši rekordlielus komerctransporta pārdošanas apjomus, tādējādi saglabājot līdera pozīciju šajā segmentā. 2022. gadā nostiprināsim klātbūtni elektrisko automašīnu segmentā, laižot tirgū Renault Megane E-Tech Electric un Kangoo Van E-Tech Electric, kā arī C segmentā, kad pārdošanā nonāks pavisam jauns modelis – Renault Austral,” stāsta Tomašs Mruzs, Renault izpilddirektors Baltijas valstīs.

 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

2025. gada rezultāti: ko pirka ķīnieši, kurā vietā Tesla?

2025. gads noslēdzies un mediji publicējuši atskaiti par pieprasītākajiem auto modeļiem Ķīnas tirgū visa pērnā gada griezumā. Lasīt vairāk

 

45 550 eiro - modernizētais Hyundai Ioniq 6 kļūst pieejams Eiropas tirgū (+ FOTO) 10

Pārveidotais Hyundai Ioniq 6 ir oficiāli sācis savu ceļu Eiropas tirgū. Vācijā korejiešu elektroautomobiļa sākumcena ir 45 550 eiro. Lasīt vairāk

 

Vēja parki: izbijušais ministrs Plešs skaidro, kādēļ Latvija atpaliek no Igaunijas un Lietuvas (+ VIDEO) 37

Latvija ir ceļā uz enerģētisko neatkarību, taču skaitļi liecina, ka atjaunīgās enerģijas potenciāls joprojām tiek izmantots kūtri. Vējš pie mums nodrošina mazāk nekā 4% no elektroenerģijas jaudas, kamēr kaimiņvalstīs tas jau kļūst par cenu stabilitātes un drošības balstu. Lasīt vairāk

 

Ar ko īpaša jaunā elektriskā Porsche Cayenne? (+ VIDEO) 2

2025. gada 19. novembrī Porsche oficiāli izziņoja populārā apvidus auto Cayenne ceturtās paaudzes iznākšanu. Jau krietni pirms pirmizrādes jauno SUV flagmani apvija noslēpumainas baumas, kuras izklīdina pirmā reālā jaunās paaudzes automašīna kas uz brīdi paviesojusies Latvijā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti