Porsche nāk klajā ar hiperauto Mission X (+ FOTO) 2

 

Foto: Porsche

iAuto | 10.jūnijs 2023 9:27

Porsche nodemonstrējis konceptu Mission X. Pārtopot par sērijveida automobili, Mission X ir iespējas kļūt par visu laiku ātrāko Porsche.

Mission X ir 4,23 m gara, 2,00 m plata un nepilnus 1,20 m augsta kupeja ar 2,73 m garenbāzi, kas atbilst aptuveni Carrera GT un 918 Spyder parametriem. Vadītāja un pasažiera vietas sedz no viegla materiāla izgatavots stikla kupols ar oglekļa šķiedras sintētisko materiālu eksoskeletu. Kupejas durvis atveras uz augšu līdzīgi kā motorsporta klasiķim Porsche 917, priekšējai asij uzmontēti 20 collu riteņi, aizmugurējai – 21 collu izmērs.

Salonā ir monokokā integrēti kausveida sēdekļi ar sešpunktu drošības jostām, pret vadītāju pagriezts instrumentu panelis, „lidmašīnas” stūre ar režīmu slēdžiem un ātrumu pārslēgšanas lāpstiņām.

Pasažiera pusē pie instrumentu paneļa piestiprināms pulksteņa bloks ar analogajiem un digitālajiem displejiem, kas paredzēts informācijai kā sacīkšu, tā rallija trasēs, un cita starpā var parādīt apļa laikus vai vadītāja veselības datus.

Porsche izceļ arī citas unikālas detaļas, piemēram, Porsche ģerboni, ko raksturo matēts dārgmetāls, trīsdimensiju šūnveida struktūra, atsvaidzināts heraldiskais dzīvnieks un smalkāka zelta krāsa.

Mission X priekšējie lukturi veidoti kā vertikāli bloki ar četrām vertikālām dienasgaismu svītrām, bet aizmugurē tie ir četri horizontāli bloki ar horizontālām līnijām un bremžu papildluktura funkcijas pildošu PORSCHE uzrakstu starp tām.

Koncepta tehniskie dati netiek izpausti, tomēr ražotājs atzīmē, ka Mission X ir 900 voltu sistēmas arhitektūra, kas bateriju ļauj uzlādēt divreiz ātrāk nekā Taycan Turbo S, savukārt svara/jaudas attiecības 1 kg/Zs ražošanas gadījumā dotu iespējas tam kļūt par visu laiku ātrāko sērijveida Porsche.

 

 
Visi komentāri
 
Chalenger 10.jūnijs 2023 10:16
0 2 Atbildēt

man tā stūre patīk - šitie visi keksi, kas liek izstieptu kreiso roku uz 12 un labo - uz ātrumkloķa, kā tad varēs pabraukt ar šo dampi? vāks !

LOHS22ū 10.jūnijs 2023 22:44
0 0 Atbildēt

Kas tur ir, uz pustrijiem nevar aizsniegt, vai ko? 

 Tad būs agrāk jāceļas un jāliek uz 9.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cik maksā degviela Igaunijā un Latvijā šodien? (+ FOTO) 1

Spriežot pēc iesūtītajiem attēliem, kas Igaunijā un Latvijā uzņemti 4.05 maijā, degvielas cenas abās valstīs ir gandrīz vai izlīdzinājušās un 95. benzīnu izdevīgāk pat būtu iegādāties pie mums. Lasīt vairāk

 

Volkswagen jaunums Ķīnai – robusts SUV par 10 000 eiro zem JETTA karoga 3

Volkswagen nācis klajā ar vēl vienu jaunumu - JETTA X Concept, kas pasvītro cenu ziņā pieejamās markas nozīmi Ķīnas tirgū un iezīmē tuvāko nākotni, kas paredz četrus jaunus modeļus ar JETTA zīmolu. Lasīt vairāk

 

Apdraudējums Latvijas gaisa telpā noslēdzies 3

Nacionālie bruņotie spēki informē, ka iespējamais apdraudējums Latvijas gaisa telpā ir beidzies. Lasīt vairāk

 

Tramps gatavojas noteikt 25% tarifu automašīnu importam no ES 4

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņojis, ka no nākamās nedēļas paaugstinās tarifu no Eiropas Savienības (ES) importētajiem vieglajiem un kravas automobiļiem līdz 25%. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti