Jaunu automašīnu tirdzniecībai Vācijā augustā kāpums septīto mēnesi pēc kārtas 2

 
Nozare.lv | 6.septembris 2023 11:53

Jaunu automobiļu tirdzniecība Vācijā šogad augustā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn palielinājusies par 37,3%, tādējādi kāpums reģistrēts septīto mēnesi pēc kārtas, liecina federālās motorizēto transportlīdzekļu aģentūras KBA apkopotie dati.

Vācijā augustā pārdoti 273 417 jauni automobiļi.

Kāpumu galvenokārt veicina problēmu mazināšanās piegāžu tīklos, jo sevišķi attiecībā uz pusvadītāju piegādēm.

Turklāt pieaugumu jaunu automobiļu tirgū veicina arī elektriskās automašīnas, kuru tirzniecība augustā gada griezumā kāpusi par 170,7%. Šis pieaugums skaidrojams ar to, uzņēmumi steidzās izmantot valsts subsīdiju programmu šo videi draudzīgo transportlīdzekļu iegādei, kas noslēdzās 1.septembrī.

Jaunu pilnībā elektrisko automobiļu tirgus daļa Vācijā augustā sasniedza gandrīz 32%, kas ir otra augstākā tirgus daļa vienā mēnesī.

Kā ziņots, Vācijā pērn reģistrēti 2,65 miljoni jaunu automobiļu, kas ir par 1,1% vairāk nekā 2021.gadā, tādējādi reģistrēts pirmais kāpums pēdējos trīs gados.

 
Visi komentāri
 
BMW 6.septembris 2023 13:21
0 0 Atbildēt

Ja covid laikā neko neražoja, tad loģiski, ka ir kāpums, ja atsāk ražot!

Euribor 6.septembris 2023 13:55
0 0 Atbildēt

Nu tad lūk no kurienes Eiropā augstā inflācija un vajadzētu Euribor pacelt vāciešiem divtik, citādi cieš cisas valsris dēļ vācu izšķērdības

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Karogu brauciens Jūrmalā 2026 (+ VIDEO) 2

Šodien, 2026. gada 4. maijā, Jūrmalā notiek tradicionālais karogu brauciens, kas pulcē auto un moto entuziastus, lai kopīgi svinētu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu. Lasīt vairāk

 

OPEC+ palielina naftas ieguves kvotas

Naftas ieguvējvalstu alianse OPEC+ svētdien vienojās atkal palielināt naftas ieguves kvotas, apliecinot alianses nepārtrauktību pēc tam, kad Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) izstājās no organizācijas. Lasīt vairāk

 

Volkswagen dienesta auto lietotājiem “piegriež skrūves” 2

Volkswagen sistēmā strādājošajiem darbiniekiem, kas izmanto dienesta auto, būs jārēķinās ar stingrākiem noteikumiem uz to lietošanu un tēriņiem. Lasīt vairāk

 

Lexus RZ fascinē ar steer-by-wire stūri (+ VIDEO) 7

Pirmais Lexus RZ iznāca pirms trim gadiem, tāpēc šis ir tā saucamais "feislifts". Tas ir liels premium krosovers pazīstamā Lexus RX izmērā. Bet tālāk līdzība ar benzīna hibrīdu beidzas. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti