ASV arodbiedrība "United Auto Workers" (UAW) piektdien pirmo reizi vēsturē sākusi strādājošo streiku visos trīs lielākajos Detroitas autobūves uzņēmumos vienlaicīgi, jo nav izdevies panākt vienošanos par algu palielināšanu.
Streiks sākts uzņēmumos "General Motors", "Ford" un "Stellantis". UAW prezidents Šons Fains norādīja, ka sākumā streikos katra uzņēmuma vienas rūpnīcas darbinieki, taču streiks varētu pakāpeniski paplašināties, kamēr norisinās sarunas, radot ievērojamu negatīvu ietekmi uz valsts ekonomiku.
Streiks sācies pēc tam, kad pusnaktī noslēdzās iepriekšējo darba līgumu termiņš. Arodbiedrība skaidro, ka autoražotāji nav izteikuši pieņemamus piedāvājumus.
Piektdienas streikā piedalās aptuveni 12 700 darbinieki.
Mēnešiem ilgi UAW pieprasījusi būtiski palielināt strādājošo algas, ņemot vērā rekordlielos uzņēmumu ienākumus, un draudējusi pirmo reizi vienlaicīgi streikot visos uzņēmumos, ja netiks panākta vienošanās.
Fains pieprasījis strādājošo algas palielināt par 40% atbilstoši "General Motors", "Ford" un "Stellantis" vadītāju atalgojumu kāpumam pēdējos gados. Tāpat starp arodbiedrības citām prasībām ir noteikt četru dienu darba nedēļu un atjaunot automātiskos algu pieaugumus, kas saistīti ar inflāciju. Arodbiedrība arī vēlas ieviest stingrāku ierobežojumus attiecībā uz to, cik ilgi darbinieks tiek uzskatīts par pagaidu strādājošo, kurš nesaņem arodbiedrības atbalstu.
UAW trīs uzņēmumos kopumā pārstāv aptuveni 150 000 darbinieku.
Timēr Eiropas ginekologe aicina laupīt kosmetiku un šampūņus no krievu mašīnām. Tipiski.