Muitas tarifu dēļ "Michelin" apsver iespēju palielināt investīcijas ASV - iAuto

Muitas tarifu dēļ "Michelin" apsver iespēju palielināt investīcijas ASV

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 11.februāris 2025 12:24

Francijas riepu ražotājs "Michelin" apsver iespēju palielināt investīcijas ASV, ņemot vērā Vašingtonas noteiktos jaunos muitas tarifus, otrdien laikrakstā "Financial Times" publicētā intervijā norāda uzņēmuma vadītājs Florāns Menegū.

"Izvērtējot mūsu globālo investīciju plānu, mums var nākties paātrināt projektu realizēšanu ASV un palēnināt projektu īstenošanu citviet," laikraksts citē Menegū teikto.

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien parakstīja izpildrīkojumus, kas paredz no 12.marta noteikt 25% muitas tarifus tērauda un alumīnija importam valstī.

Tramps arī norādīja, ka drīzumā izlems par tarifu piemērošanu citu produktu importam no Eiropas Savienības.

Menegū sacīja, ka "Michelin" sagaidīs sīkāku informāciju par iespējamiem muitas tarifiem, pirms pieņemt lēmumus par investīciju veikšanu, taču uzsvēra, ka uzņēmums vairs nav spējīgs eksportēt no Eiropas.

"Vēsturiski Eiropa bija mūsu eksporta nosūtīšanas vieta uz pārējo pasauli, bet šī eksporta bāze saruks, jo tas vairs nav ekonomiski izdevīgi," norādīja Menegū.

Viņš jau janvārī pavēstīja, ka augsto enerģijas izmaksu un inflācijas dēļ "Michelin" kļuvis divreiz dārgāk ražot riepas Eiropā nekā Āzijā.

Novembrī "Michelin" paziņoja, ka Francijā slēgs divas rūpnīcas, kurās kopumā tiek nodarbināti vairāk nekā 1250 cilvēku.

"Michelin" ASV un Kanādā ir aptuveni 30 ražotnes.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Nepilni 73 000 eiro – 390 Zs jaudīgais Formentor VZ5 4000 vienībās 1

Eiropas tirgū pasūtīšanai kļuvis pieejams jaudīgs un ekskluzīvs Cupra modelis - Formentor VZ5, kas tiks saražots vien 4000 eksemplāru skaitā. Lasīt vairāk

 

EK atsakās no plāna no 2035. gada aizliegt jaunus auto ar iekšdedzes dzinējiem 24

Pakļaujoties autoražotāju spiedienam, Eiropas Komisija (EK) otrdien atteicās no plāna no 2035. gada Eiropas Savienībā (ES) aizliegt jaunus automobiļus ar iekšdedzes dzinējiem. Lasīt vairāk

 

TIEŠRAIDE no "Latvijas Gada auto 2026" apbalvošanas ceremoniju šovakar 19.00 1

Šovakar, 18.decembrī, svinīgajā apbalvošanas ceremonijā kļūs zināms, kurš auto izcīnīs prestižo titulu "Latvijas Gada auto 2026", kā arī laureātus papildus nominācijās. Lasīt vairāk

 

No 21 090 eiro - Renault Twingo E-Tech Electric pieejams pasūtīšanai (+ FOTO) 2

Francijas autobūves uzņēmums Renault atsevišķās Eiropas uzsācis pasūtījumu pieņemšanu no klientiem, kas vēlētos iegādāties elektriskās piedziņas Twingo E-Tech Electric. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti