Mediji: "Nissan" cer piesaistīt "Tesla" investīcijas

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 21.februāris 2025 9:57

Japānas autobūves uzņēmuma "Nissan" akcijas cena piektdien pakāpusies par 11% saistībā ar medijos izskanējušo informāciju, ka autoražotājs plāno vērsties pie ASV elektroauto ražošanas kompānijas "Tesla" ar aicinājumu tajā investēt.

Šādas ziņas izskanējušas pēc tam, kad "Nissan" un "Honda" pagājušajā nedēļā paziņoja, ka pārtraukuši sarunas par abu uzņēmumu iespējamu apvienošanu, izveidojot pēc pārdošanas apmēra pasaulē trešais lielākais autoražotājs.

Laikraksts "Financial Times", atsaucoties uz situāciju labi pārzinošiem informācijas avotiem, vēstī, ka "Nissan" ieceri vērsties pie "Tesla" atbalsta arī Japānas bijušais premjerministrs Josihide Suga.

"Uzņēmums cer, ka "Tesla" kļūs par stratēģisko investoru, jo viņi uzskata, ka tas ["Tesla"] vēlas iegādāties "Nissan" rūpnīcas ASV," raksta "Financial Times".

"Nissan" komentārus saistībā ar šo informāciju nesniedz, bet laikraksts norāda, ka vairāki uzņēmuma padomes locekļi ir informēti par šo ieceri.

Tikmēr starptautiskā reitingu aģentūra "Moody's" piektdien samazināja "Nissan" kredītreitingu līdz investīcijām nepiemērotam jeb tā dēvētajam atkritumu līmenim, ņemot vērā pārtrauktās sarunas par iespējamu apvienošanos ar "Honda".

Aģentūra uzņēmuma kredītreitingu pazemināja līdz "Ba1" līmenim.

Vietējie mediji iepriekš ziņoja, ka šīs sarunas bija nonākušas strupceļā pēc tam, kad "Honda" ierosināja iegādāties "Nissan" akcijas un padarīt to par savu struktūrvienību, nevis integrēt jaunas holdinga kompānijas paspārnē.

"Nissan" pērn pēc pusgada peļņas krituma par 93% paziņoja par plāniem likvidēt tūkstošiem darbavietu, un autoražotājs šajā finanšu gadā prognozē zaudējumus vairāk nekā 500 miljonu dolāru apmērā.

"Moody's" norāda, ka kredītreitinga samazināšana atspoguļo "Nissan" vājo rentabilitāti, kas skaidrojama ar zemo pieprasījumu pēc uzņēmuma ne pārāk jaunajiem modeļiem.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Atgriezīsies šoruden - Mitsubishi paziņo par jauno Pajero

Pēc piecu gadu pārtraukuma leģendārais Mitsubishi Pajero gatavojas atgriezties. Slavenais apvidnieks, kas savu reputāciju apliecinājis arī Dakāras rallijā, pasaules pirmizrādi piedzīvos 2026. gada rudenī. Lasīt vairāk

 

Kur un kādu krāsu atstarotāji uz auto virsbūves liedz iziet tehnisko apskati? (+ VIDEO) 5

Raidījuma 4studija skatītājs aplīmējis savus spēkratus ar dažādām uzlīmēm, taču, izejot tehnisko apskati, šīs uzlīmes viņam liek noņemt. Lasīt vairāk

 

Lotus saimē jaunums – 300 km/h ātrais Emira 420 Sport (+ FOTO)

Emira 420 Sport kļūst par vienu no pēdējiem klasiskajiem Lotus sporta auto ar iekšdedzes dzinēju. Lasīt vairāk

 

Volkswagen ID. Unyx 07 – jauns elektriskais sedans Ķīnas tirgum no 16 500 eiro (+ FOTO) 6

Volkswagen sadarbībā ar Xpeng izstrādājis elektriskās piedziņas sedanu, kas tagad tiek laists Ķīnas tirgū par sākuma cenu 129 900 juaņu, kas atbilst aptuveni 16 500 eiro. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti