AvtoVAZ nevar izpārdot produkciju; plāno samazināt ražošanu 10

 

Foto: Lada

iAuto.lv | 23.jūlijs 2025 4:43

Krievijas lielākais autobūves uzņēmums AvtoVAZ nevar izpārdot automašīnas, kas piepildījušas dīleru centrus un gatavās produkcijas laukumus, tādēļ būs jāmeklē risinājumi.

Par to ziņo krievu autobūves jaunumiem veltītie izdevumi, atsaucoties uz ražotāja preses dienestu. AvtoVAZ atzīst, ka pieprasījums ir vājš un pārdošanas apjomi krīt. Noliktavās ir uzkrājušies lieli nepārdotu automašīnu krājumi, tādēļ nāksies meklēt risinājumu, kas, visticamāk, būs ražošanas grafika korekcija, proti pāreja no piecu dienu grafika uz darbu četrās dienās nedēļā.

Pagaidām konveijers darbosies piecas dienas nedēļā, taču no septembra beigām uzņēmums varētu pāriet uz četru dienu grafiku, paziņojot par to līdz 29. septembrim.

Iemesli AvtoVAZ produkcijas vājajam pieprasījumam ir vairāki: Centrālās bankas augstā pamatlikme, kuras deļ aizdevumi iedzīvotājiem ir mazāk pieejami, augstākas prasības aizņēmējiem, kā arī ārzemju automašīnu pieplūdums Krievijā 2024. gadā.

Pašlaik noliktavās savus īpašniekus gaida aptuveni 400 000 ārvalstu uzņēmumu automašīnu, kas īsteno "cenu dempinga politiku".

AvtoVAZ par savām problēmām ir informējis Krievijas valdību un cer uz palīdzību. Viens no valdības iespējamajiem atbalsta pasākumiem ir likums, kas liktu taksometru parkiem iepirkt AvtoVAZ un Moskvich produkciju. Zināms, ka 2024. gadā pasažieru pārvadājumiem taksometru parki iepirka aptuveni 100 000 automobiļu, kas ir 13 procenti no AvtoVAZ kopējā ražošanas apjoma.

Iepriekš tika ziņots, ka nepārdoto AvtoVAZ automobiļu skaits sasniedz aptuveni 100 000 vienību.

 
10 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
felix65 23.jūlijs 2025 7:15
7 2 Atbildēt

Bļa, da kam tie sūdi iinteresē!

Naudasmaiss 24.jūlijs 2025 0:16
5 1 Atbildēt

Vatņik. Pietiks dirst. Huļi pats nebrauc ar muhosrankas autobūves šedevru, ja jau "redzi ko citu"?

Bla, bla 23.jūlijs 2025 8:25
3 6 Atbildēt

Da daudziem - ja man jau trīs gadus stāsta, ka Krievijas ekonomika tūdaļ sagrūs, bet dzīvē redzam ko citu, tad tā ir viena lieta, tomēr, ja krievi paši, kaut caur puķēm (autobūve) mēģina signalizēt, ka viss nav "pēc plāna", tad tas ir pavisam, kas cits, bļa.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kas padara “Latvijas Gada auto 2026” - “Cupra Terramar” par pieprasītu izvēli Latvijas auto tirgū? (+ VIDEO) 5

"Terramar" ir pārdotākais "Cupra" zīmola modelis un šī gada pirmajos mēnešos ar 78 pārdotiem automobiļiem ir apsteidzis tādus bestsellerus kā "Volkswagen Tayron" un "Toyota RAV4". Lasīt vairāk

 

Vismazākais rūķītis. Toyota Aygo X hibrīda tests Latvijā (+ VIDEO) 1

Ar jauno Toyota Aygo X pirmo reizi braucām Itālijā. Tur mazākais Toyota krosovers jūtas kā zivs ūdenī. Pie mums situācija ir citāda, un rodas jautājums, kur šāda automašīna atradīs vietu Latvijā? Lasīt vairāk

 

Kāpēc “Renault 4” konkursā “Latvijas Gada auto 2026” palika “Renault 5” ēnā (+ VIDEO)

Konkursa “Latvijas Gada auto 2026” finālā elektroauto “Renault 4 E-Tech” pēc žūrijas balsojuma atdeva vietu savam tuvākajam radiniekam “Renault 5”, kurš ieņēma ceturto vietu un saņēma veselas piecas papildu nomināciju balvas. Lasīt vairāk

 

No 341 000 uz 15 000 eksemplāriem: Škoda Ķīnā vairs nepērk, Volkswagen to atsauc no tirgus 6

Volkswagen koncerns apstiprinājis ziņu, ka čehu zīmols aiziet no Ķīnas tirgus, pamatojot to ar drastisko pieprasījuma kritumu, ko uzņēmums piedzīvojis pēdējo gadu laikā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti