Čehijā plāno pacelt maksimālo braukšanas ātrumu uz 150 km/h - iAuto

Čehijā plāno pacelt maksimālo braukšanas ātrumu uz 150 km/h 22

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

iAuto.lv | 22.augusts 2025 4:12

Pa automaģistrāli, kas savieno Prāgu un Lincu vieglās automašīnas un motocikli varēs pārvietoties ar ātrumu līdz 150 kilometriem stundā.

Saskaņā ar mediju ziņoto, uz automaģistrāles numur 3 notiek eksperiments, kura ietvaros atļautais maksimālais ātrums tiek palielināts līdz 150 km/h – gan tikai labos laika apstākļos, par ko braucējiem norādīs salokāmās ceļa zīmes.

Faktiski Čehijas Republikā uz automaģistrālēm vispārējais ātruma ierobežojums ir 130 km/h, taču tagad noteiktos posmos būs iespējams pārvietoties ar lielāku ātrumu.

Autobraucējiem tā ir laba ziņā, tomēr ir arī “darvas karote medus mucā”, un tās ir jaunās ceļa zīmes, kam jāinformē autobraucēji. Pārsteidzoši, taču modernu elektronisko ceļa zīmju vietā izvēlēts risinājums ar mehāniskajām ceļa zīmēm, kas darbojas pēc žalūziju principa un salokoties maina savus rādījumus.  

Čehijas Republika nav vienīgā valsts, kas eksperimentē ar ātruma ierobežojumu atvieglošanu. Arī Nīderlandē dažos posmos tika palielināts ātruma ierobežojums pēc tam, kad tur gadiem ilgi bija spēkā 100 km/h.

 
22 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Onsis 22.augusts 2025 8:51
11 1 Atbildēt

Tikmēr mūsu tirliņi domā kā satiksmi samazināt!

Original Nja 22.augusts 2025 9:04
11 1 Atbildēt

Mūsu tirliņiem ir pārāk liels finansiālais ieguvums no uz ceļiem esošā haosa, tāpēc jau turpina kliegt, ka ātrums ir jāsamazina, it kā drošības nolūkos. Katrs normāls vadītājs, protams, redz, ka visi šie "drošības pasākumi" ceļus drošākus nav padarījuši, tieši otrādi...

Original Nja 22.augusts 2025 9:00
9 2 Atbildēt

Vācijā joprojām ir neskaitāmi posmi, kur nav atļautā ātruma ierobežojuma, taču avārijas šajos posmos ir ļoti retas. Uz 90kmh braucoši kravas auto nav problēma, kāmēr tie nesāk apsteigt viens otru, kā tas ir, piemēram, Polijā - atļautais ātrums 140km/h, tikmēr fūrītes mierīgi dzen viena otru 80-90km/h. Taču ar visu to avārijas ir retas. Ja infrastruktūra ir piemērota lieliem ātrumiem, ātrums nekādas problēmas nerada

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Iekšdedzes dzinēji dzīvos arī pēc 2035. gada - Brisele apsver aizlieguma atcelšanu 30

Eiropas Komisija varētu atcelt likumu, kas paredzēja jaunu automašīnu ar benzīna un dīzeļa dzinējiem aizliegumu no 2035. gada. Lasīt vairāk

 

Audi EX7 – otrais Audi bez četru riņķu logotipa; šoreiz arī Eiropai? (+ FOTO) 10

Audi atklājis jaunā zīmola AUDI otrā modeļa nosaukumu – tas ir krosovers EX7, kas, iespējams, kļūs pieejams arī Eiropas tirgū. Lasīt vairāk

 

Lietuvieši skaidro, kādēļ ar kontrabandistu baloniem tik grūti cīnīties (+ VIDEO) 6

LTV reportāža Lietuvā: kā cīnīties ar Baltkrievijas kontrabandas baloniem? Lasīt vairāk

 

Izaicinājums SUV - Genesis parāda G90 Wingback Concept (+ FOTO) 11

Laikā kad pircēju prātus pārņēmuši lielāku un mazāku izmēru SUV, Genesis nāk klajā ar konceptu G90 Wingback Concept, metot izaicinājuma cimdu pa straumi peldošajiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti