Riepu dilšana

hacis Reģ.: 03.04.2003

Padalieties pieredzē cik kkm normāli ir jākalpo jaunai vasarenei. Uz ģimenes auto, pašmasa 1800 kg, braukšana pamatā pa pilsētu, vidēji dinamiski. (saulītes netiek zīmētas, bet arī pārāk sēņots netiek)

Vai riepas ātruma indekss ietekmē dilšanu? Lielākam max ātrumam paredzēta riepa caurmērā dils ātrāk vai lēnāk, nekā mazākam?

 
sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Daudz atkarīgs no riepas izmēra, t.i. apkārtmēra - jo tas lielāks, jo riepa kalpo ilgāk, jo uz 1 km veic mazāk apgriezienu.

Chankaishi Reģ.: 11.07.2007
0 0 Atbildēt

Ja brauc kaa brauceejs parastais - lielaakoties liidz 120, reti kad uzspiezhot vairaak, peerc videejas kvalitaates riepas, ne no augstajiem plaukiem ar lieliem aatruma indeksiem - leenaak dils.

hacis Reģ.: 03.04.2003
0 0 Atbildēt

sarashkins rakstīja: Daudz atkarīgs no riepas izmēra, t.i. apkārtmēra - jo tas lielāks, jo riepa kalpo ilgāk, jo uz 1 km veic mazāk apgriezienu.

205/55R16

Foley Reģ.: 07.02.2007
0 0 Atbildēt

Sievas MB160 riepas jau kadu 5. sezonu un ir kā jaunas (pēc nodiluma), pats braucu S60 pēc 4. sezonas jau bija bīstami plikas, peļķēs bīstami braukt!! Nākamai vasarai jau jaunas iepirku un ziemenes arī jāmaina!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

tam ir tik daudz faktoru, ka šāds jautājums ir grūti atbildams. manas 205/55 R16 Toyo Proxes kalpo ~ 40-50 kkm ja uzliktas svaigas.

Ja gadu "noturēt" šķūnī kalpos ilgāk jo gumija ar katru gadu paliek cietāka. Riepas sevišķi taupītas netiek, un iespējams dēļ tā ka orģinālā nāk 195/60 R15 arī piekares regulējums nav ideāls šiem R16 un tadēļ moš "ēd" vairāk.

hacis Reģ.: 03.04.2003
1 0 Atbildēt

WALA rakstīja: tam ir tik daudz faktoru, ka šāds jautājums ir grūti atbildams. manas 205/55 R16 Toyo Proxes kalpo ~ 40-50 kkm ja uzliktas svaigas.

Ja gadu "noturēt" šķūnī kalpos ilgāk jo gumija ar katru gadu paliek cietāka. Riepas sevišķi taupītas netiek, un iespējams dēļ tā ka orģinālā nāk 195/60 R15 arī piekares regulējums nav ideāls šiem R16 un tadēļ moš "ēd" vairāk.

tieši par toyo proxes T1R interesējos. Palasīju atsauksmes tyrereviews.co.uk, un tur vairāki piemin ka dilst ātri. tipa 8000 miles... un tāpēc arī rodas šāds jautājums.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

hacis rakstīja: un tur vairāki piemin ka dilst ātri. tipa 8000 miles...

drīzāk būs tā, ka rakstot atsauksmi tiek norādīts cik tas komentētājs uz rakstīšanas brīdi ir nobraucis...

www.treadepot.com/...

sievas auto biju uzlicis tādas un tieši to izmēru, bet neskaitīju cik km viņa nobrauca...

DimanC Reģ.: 22.05.2003
0 0 Atbildēt

hacis rakstīja:

WALA rakstīja: tam ir tik daudz faktoru, ka šāds jautājums ir grūti atbildams. manas 205/55 R16 Toyo Proxes kalpo ~ 40-50 kkm ja uzliktas svaigas.

Ja gadu "noturēt" šķūnī kalpos ilgāk jo gumija ar katru gadu paliek cietāka. Riepas sevišķi taupītas netiek, un iespējams dēļ tā ka orģinālā nāk 195/60 R15 arī piekares regulējums nav ideāls šiem R16 un tadēļ moš "ēd" vairāk.

tieši par toyo proxes T1R interesējos. Palasīju atsauksmes tyrereviews.co.uk, un tur vairāki piemin ka dilst ātri. tipa 8000 miles... un tāpēc arī rodas šāds jautājums.

domāju, ka sēņaini vizinoties pa asfaltu ar to riepu arī tos WALAs minētos 40tūkst. kaut kā var noripot, bet ja viņu moka (skriešanās, trasītes, utml.), tad dilst ātri. Silta līp pie asfalta kolosāli, attiecīgi arī dilst. Katrā ziņā man savas T1-R jau ir izdevies noplēst līdz pašaubīgam izskatam pa divām vasarām (? 15 tūkst. km ? )?

ja Tev no tās riepas vajag tikai zīmējumu, ņem k-kādu GY vai citu (var arī atrast 2x lētākas un neko daudz neatšķirās pa gabalu) - pašķirsti veikalā kādu katalogu un paklausies, ko pārdevēji iesaka.

p.s. ja runa par riepu ilgmūžību vispār - sencītis ar kaut kādām Barum vissezonniecēm 90+k nobrauca.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

hacis rakstīja:

tieši par toyo proxes T1R interesējos. Palasīju atsauksmes tyrereviews.co.uk, un tur vairāki piemin ka dilst ātri. tipa 8000 miles... un tāpēc arī rodas šāds jautājums.

Tik maz gan man liekas nebūs ( kaut gan pašas pirmās priekšējās šādas riepas gan laikam zem 20 kkm noplēsu uz Avenša ). Un jā salīdzinoši arī likās ka šīs riepas dilst ātrāk kā citas, bet tad atkal man ļoti iepatikās kā tā uzvedas lietus laikā uz mana auto.

Otrais komplekts gan kalpoja jau ilgāk tos ~ 40 kkm, tiesa te ir maza nianse - tās nebija visas 4 riepas, jo pakaļējās no 1. komplekta bija ļoti OK , tādēļ tās uzmetu priekšā un turpināju braukt, un pakaļā 2 jaunas. Tad lūk šīs priekšējās šķiet ka pēc gada lietošanas bija palikušas cietākas un vairs arī priekšā nedila tik traki, un izskatās ka ar tam varētu salasīt ~ 45 -55 Kkm. ( un vēl protams es arī zināju ka jamās dilst stiprāk - mazliet saudzīgāk sāku braukt.)

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Sorry mazliet nesaprotami uzrakstīju - tas "otrais" komplekts joprojām turpina savu dzīvi - uz vasaru likšu virsū.

brmbrmm Reģ.: 24.07.2009
0 0 Atbildēt

Ja nu kādam tas interesē, tad, lietojot Fulda Kristal Montero 2 195/65/R15 tās nolietojās pa 2 ziemas sezonām - ~ 30 tkm, bet man autiņam kaut kas nav ar savirzi/sagāzumu, jo labās puses riepas nodilst krietni ātrāk, turklāt arī pati riepa nodilst nevienmērīgi - viena puse vairāk, otra mazāk. Tas pats spēkā uz kreisās puses riepām (nevienmērīgums), bet tās nodilst krietni mazāk. Nupat pārmainīju riepas vietām (kreisās uz labo pusi un otrādāk), nobraukšu tās, uzlikšu jaunas un tad regulēšu ģeometriju. Vispār jau priekšējās tikai pastiprināti dilst, bet tā kā pēc pagājušās sezonas priekšā uzliku aizmugurējos riteņus, tad diluma starpība novērojama arī aizmugurē.

Vispār jautājums- regulējot ģeometriju, vai ir svarīgi, lai visas riepas vienādas? T.i. man liekas, ka tagad, kad vienas puses riepas krietni vairāk padilušas, nav vērts kaut ko regulēt, jo pareizo rezultātu var dabūt tikai, kad auto abās pusēs vienāds protektors, ir tā vai nav?

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Viss ir atkarīgs no tā cik mīksta gumija, kāds riepu izmērs, kāds braukšanas stils, ceļa seguma (šķembas uz ceļa riepas kalpošanas laiku samazina reizēs!) un auto masa.

Ar cietām vasaras riepām, palielu izmēru, vieglu auto un sēņošanas braukšanas stilu ir redzēti tādi kas noripina 90 t km. Tas pat cilvēks un auto ar mīkstām ziemas riepām - 30 t km.

Cilvēcīgi braucot ar pasmagu auto, pacietām vasaras riepām vajadzētu nokalpot 60 t km.

hacis Reģ.: 03.04.2003
0 0 Atbildēt

brmbrmm rakstīja: Ja nu kādam tas interesē, tad, lietojot Fulda Kristal Montero 2 195/65/R15 tās nolietojās pa 2 ziemas sezonām - ~ 30 tkm, bet man autiņam kaut kas nav ar savirzi/sagāzumu, jo labās puses riepas nodilst krietni ātrāk, turklāt arī pati riepa nodilst nevienmērīgi - viena puse vairāk, otra mazāk. Tas pats spēkā uz kreisās puses riepām (nevienmērīgums), bet tās nodilst krietni mazāk. Nupat pārmainīju riepas vietām (kreisās uz labo pusi un otrādāk), nobraukšu tās, uzlikšu jaunas un tad regulēšu ģeometriju. Vispār jau priekšējās tikai pastiprināti dilst, bet tā kā pēc pagājušās sezonas priekšā uzliku aizmugurējos riteņus, tad diluma starpība novērojama arī aizmugurē.

Vispār jautājums- regulējot ģeometriju, vai ir svarīgi, lai visas riepas vienādas? T.i. man liekas, ka tagad, kad vienas puses riepas krietni vairāk padilušas, nav vērts kaut ko regulēt, jo pareizo rezultātu var dabūt tikai, kad auto abās pusēs vienāds protektors, ir tā vai nav?

Vispār noregulēt ģeometriju es tev ieteiktu asap. Būtiski uzlabosies auto vadāmība ziemā...

Par to padilumu paprasi regulētājam, bet man liekas ka tie pāris milimetri neko neizšķirs, ja tev ir tik šķībs ka riepas dilst.

hacis Reģ.: 03.04.2003
0 0 Atbildēt

DimanC rakstīja:

hacis rakstīja:

WALA rakstīja: tam ir tik daudz faktoru, ka šāds jautājums ir grūti atbildams. manas 205/55 R16 Toyo Proxes kalpo ~ 40-50 kkm ja uzliktas svaigas.

Ja gadu "noturēt" šķūnī kalpos ilgāk jo gumija ar katru gadu paliek cietāka. Riepas sevišķi taupītas netiek, un iespējams dēļ tā ka orģinālā nāk 195/60 R15 arī piekares regulējums nav ideāls šiem R16 un tadēļ moš "ēd" vairāk.

tieši par toyo proxes T1R interesējos. Palasīju atsauksmes tyrereviews.co.uk, un tur vairāki piemin ka dilst ātri. tipa 8000 miles... un tāpēc arī rodas šāds jautājums.

domāju, ka sēņaini vizinoties pa asfaltu ar to riepu arī tos WALAs minētos 40tūkst. kaut kā var noripot, bet ja viņu moka (skriešanās, trasītes, utml.), tad dilst ātri. Silta līp pie asfalta kolosāli, attiecīgi arī dilst. Katrā ziņā man savas T1-R jau ir izdevies noplēst līdz pašaubīgam izskatam pa divām vasarām (? 15 tūkst. km ? )?

ja Tev no tās riepas vajag tikai zīmējumu, ņem k-kādu GY vai citu (var arī atrast 2x lētākas un neko daudz neatšķirās pa gabalu) - pašķirsti veikalā kādu katalogu un paklausies, ko pārdevēji iesaka.

Pēc cenu kategorijas un stila līdzīga ir Uniroyal Rainsport 2, bet pēc atsauksmēm un testu vērtējumiem stipri labāka pat Proxes. Ir kādam komentārs par šo?

hacis Reģ.: 03.04.2003
0 0 Atbildēt

domāju, ka sēņaini vizinoties pa asfaltu ar to riepu arī tos WALAs minētos 40tūkst. kaut kā var noripot, bet ja viņu moka (skriešanās, trasītes, utml.), tad dilst ātri. Silta līp pie asfalta kolosāli, attiecīgi arī dilst. Katrā ziņā man savas T1-R jau ir izdevies noplēst līdz pašaubīgam izskatam pa divām vasarām (? 15 tūkst. km ? )?

Nu man bez apzinātas plēšanas jaunas Falken FK452 pa divām vasarām ir jau pensijā laižamas, un nobraukts nav vairāk pa 25-30kkm. Nodila iekšmalas (savirze nav pie vainas) bet arī pārējais protektors ir 2 mm līdz atzīmēm.

Tikai tām ātruma indekss ir W (-210), mosh tur tā ziepe.

kliks Reģ.: 27.07.2006
0 0 Atbildēt

Ar vasarenēm vajadzētu spēt kādus 40-50 tūskt.km norullēt, ja nav pastiprināta vēlme spolēties un taisīt trikus. Ja vēl regulāri (1x sezonā uz riepu maiņu) apmaina priekšas ar pakaļām vietām, tad nevajadzētu būt nekādām problēmām braukt pat 3 vasaras.

Ziemenes gan ir stipri mīkstākas un līdz ar to uz sausa asfalta dilst daudz ātrāk nekā vasarenes. Īpaši gribētu izcelt ražotājus GY un Dunlop kā lielus dilējus. Tāds novērojums dabā. Vēl baigo dilumu ziemenēm dod braukšana slēpot uz ārzemēm - autiņš piekrauts smags, tiek norullēti ap 5000km pa sausu asfaltu.

DimanC Reģ.: 22.05.2003
0 0 Atbildēt

hacis rakstīja: Pēc cenu kategorijas un stila līdzīga ir Uniroyal Rainsport 2, bet pēc atsauksmēm un testu vērtējumiem stipri labāka pat Proxes. Ir kādam komentārs par šo?

par to UniRoyal neko nezinu - testu rezultāti jau izskatās smuki, un viss baigi forši.

katrā ziņā uz slapja seguma turēsies labāk par T1R - tās nu ir pilnīgas sausa asfalta riepas

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Visilgāk man ir kalpojušas Continental "zaļās" riepas.

Dēlam uz tāda pat auto Mišelin 2 gab pa vienu sezonu izjuka, otras 2 izjuka jau otrajā sezonā (gadā nobrauc zem 20 tkm) - līdz diluma atzīmei vēl nav nobraukta ne viena! Nav nekāds spolētājs un pa bedrēm ar nebrauc, bet palika šķības un ar pāris kulakiem.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

DimanC rakstīja: par to UniRoyal neko nezinu - testu rezultāti jau izskatās smuki, un viss baigi forši.

katrā ziņā uz slapja seguma turēsies labāk par T1R - tās nu ir pilnīgas sausa asfalta riepas

Nezinu par Uniroyal, bet vienīgais kad man radās probzas ar Proxes - bija tad kad uzmetu jau praktiski lisas (tā "pirmā" komplekta priekšējās - 6 disku komplekts) uz savas otras mašīnas - nu konkrētas lamatas - sasistas Celicas. Lūk tad gan kad te pāgājušgad bija pamatīgs gāziens - uz Jūrmalenes pie ~ 100 km/h tās "liselli" sāka peldēt, tipa pidod gāzi - tik spolē, griez stūri - iet taisni. Pēc mēneša secināju ka esmu līdz "kordiem" iekšmalas nodzinis - bet nekādas tāds braukšanas problmas principā neesmu izjutis ar šim riepām!!!!

Otrs gadījums bija pirms ~ 3 gadiem no Forsāžas sporta spēlēm netālu no Ērgļiem vilkām uz Rīgu - arī bija tāāāāāāds lietus gāziens, cļš bija viena liela peļķe ( ar parastajiem lukturim nevarja vispāº izšķirt kur ceļa mala), bet riepas lai arī vasaru jau brauktas - nekādu probzu ar vadāmību vai akvaplanēšanu nesajutu - no tā viedokļa arī 90km/h nebija šķērslis.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti