WAZE un Data roaming ārpus LV

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002

Tīri no pieredzes, cik apēdīs data roaming WAZE, turot to ieslēgtu arī Lietuvā un Igaunijā?

 
1 2 3
Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

gauži maz...

Braucot pa to pašu maršrutu vēlreiz - vēl mazāk...

Setup Reģ.: 20.10.2007
0 0 Atbildēt

Jāsāk, laikam, ar to, kāpēc vēlies Waze lietot ne LV? Kā navigācija, viņa ir diezgan pašvaka, citas ir daudz reizes labākas. Ja, kā satiksmes informācijas devēju, tad, Waze ir ļoti izplatīta Latvija, ko, savukārt, nevar teikt ne par Lietuvu, ne par Igauniju. Beigās sanāk ne tas, ne tas. Ne jēdzīga navigācija, ne optimāla satiksmes informācija.

Setup Reģ.: 20.10.2007
0 0 Atbildēt

Ā, un vēl... Kaut kā varēja viņu izmantot arī neizmantojot mobilos datus, bet tad vispār viņai zūd jēga.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Bija doma izmantot WAZE, lai mierīgāks (mazāk stresains) brauciens pa Panevezys - Vilnius autobāni

Diemžēl jāsaka, ka Latvijā WAZE krietni attīstītāka nekā Lietuvā. Principā, es vairākās vietās biju tas, kam nebija grūti atķeksēt ceļa remontdarbus un nelielos korķus no robežas līdz bānim, pāris gaidāmās CP ekipāžas reāli satiku krietni pirms tām atķeksētām WAZE utt. Slinki laikam braliukas konkrētajā jomā

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Ja brauc apmēram līdz +20 km/h tad uz tā bāņa Tu nevienu neinteresē

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

To es zinu, bet mēdzu tur izmēģināt (gan vairāk īslaicīgi) arī ātrāk!

Pa dienu lija lietus, viss bānis pludoja, lielākā daļa brauca gandrīz vai palēni (ar izņēmumiem, protams). Kā uzliku kruīzi 130-140, tā arī bez stresa atbraucu.

Bet rīt jau atpakaļceļa prieki

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

Man ar Merivu pa to bāni kruīza ātrums bija 115 km/h.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Es gan braucienu uz Viļņu katru reizi izbaudu!

Izskrienos pēc sirds patikas pa bāni, pēc tam principā protot Latvijā braukt arī mierīgāk, netrakojot.

Vienkārši daudzi taupa degvielu. Jo virs 130 to auto patērē jūtami vairāk (benzīnnieks noteikti).

Jaudīgam 3.0d (kruīzs uz 140) ēd ap 7.5l, tāpēc tie aptuveni 130km tiek nobraukti nemanot

Kaut kā esmu bijis veiksminieks līdz šim un ceru tāds būt arī turpmāk. Ienāca prātā veiksmes faktoru garantēt ar Waze, bet Lietuvā tā nav līmenī.

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Latvijā Waze strauji attīstījās tajā brīdī, kad ieviesa pagājušos fotoradarus. Kaimiņos tādi sū*i nenotika, lūk arī Waze nav tik populārs.

Uz Tallinas šosejas līdz Pērnavai regulāri atzīmē mentus. Varbūt tie paši latvieši.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Redz, noderīgs info paldies

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 1 Atbildēt

Imho Paņeveža Viļņa 'autostrāde' nav tik labā stāvoklī, lai tur brauktu 140 un ātrāk. Apgriešanās joslas, samērā nelīdzens, tikai 2 joslas. Protams, mums ir tādas šosejas nav, bet tomēr, nu nevajag likteni kaitināt. Braucot uz ap 120 situācija tomēr ir drošāka. Un padsmit minūtes uz braucienu - ir tā vērtas?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Es gan teiktu, tā ir gandrīz perfekta autostrāde

Braucu tur vidēji vismaz reizi mēnesī, kaut kas ir ielāgots gada laikā.

Kur drīkst apgriezties, tur zīme 110. Nav taču grūti nomest līdz 120 (es vismaz tā daru). Pārējais posms ir viens jauks ātrumposms

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Un vēl. Ātri braukt ar auto - tas NAV kauns.

Tas ir tikai normāli, tikai mēs LV esam citādi ar saviem ātruma pasaules uzskatiem ar mistiskiem 90 ierobežojumiem pat uz 3 joslu ceļiem

Man ir tā laime daudz braukt ar auto arī pa civilizētākiem ceļiem, tad nu to lūkoju izbaudīt (arī nesteidzoties, starp citu)

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Tik uzmanies, ka pēc tādas izbaudīšanas nesanāk saņemt paziņojums par fotoradaru sodiem no Lietuvas. Paziņam tā bija. Pat nemanīja, kurā vietā bija fotoradars, bet 10 dienas pēc atgriešanās no LT, pastkastītā gaidīja divi paziņojumi - viens par turpceļu, otrs par atpakaļceļu. Kopā par 270 EUR. Brauca uz Rīgas uz Kauņas lidostu!

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Paldies!

Protams, atliek cerēt uz savu veiksmes faktoru

Kā saka, ja būs lemts - būs vien jāmaksā.

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Līdz Pērnavai divi stacionārie radari ir, tie arī Weizā standartā uzradās.

Vienubrīd Weizu lietoju mazajā planšetē ar divām simkartēm, attiecīgi datiiem Igaunijā bija vietējā pieslēguma karte.

Tas gan bija vairāk dēļ citam vajadzībām internetā.

Domāju, ka arī Lietuvā vajadzētu būt kam līdzīgam. Tas Waze tērē tik maz, ka pilnībā pietiktu ar kaut kādu priekšapmaksas karti.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Viss bumbās

Secinājumi.

Visus FR zinu teju vai no galvas gan Tallinas, gan Viļņas maršrutos. Tie netraucē. Bet CP "droši" varam būt tikai Latvijā, lietojot WAZE. Tagad vispār pēc Iecavas uz Rīgas pusi WAZE uzrādīja teju vai visur CP ekipāžas Jo viņi visu laiku maina vietas, laikam redzēdami, ka WAZE zibenīga info apmaiņa.

Pa Lietuvas autostrādi atkal izbraukts "no visas sirds" un bez starpgadījumiem, vienīgi letiņam ar Cayenne nepaveicās - bānim beidzoties uzrāvās uz vietējo CP ekipāžu, laikam pilnā šusē

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Nu, es pa to ceļu esmu braucis kādas reizes 5-6, no kurām 2 reizes (vienu ar savu bijušo pasātu b6 otru - ar darba NV200 nissanu) esmu gājis līdz grīdai, pārējās arī izbaudīju "no sirds". Piekrītu kasiņam - ceļš ir gandrīz perfekts - labi pārredzams, nav daudz mašīnu. Tikai jāuzmanās no dažiem īpaši apdāvinātajiem, kas neskatās spoguļos un dara tamlīdzīgas tizlības, kas leišos ir diezgan izteiktas. Kaut kā arī vienmēr ir noveicies ar CP.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Visu 2 joslu autobāņu nianse - fūre var pavisam negaidīti izbraukt priekšā pat ļoti, ļoti ātri braucošam auto. Un tad darbs ļoti labām (vēlams) bremzēm, kas, starp citu, otrajā identiskā bremzēšanas brīdī stipri "pagurst". Šodien izmēģināts :P

Vēl nianse novērota - gadās arī kāds guļava - kreisās joslas mierīgā stilā kruizētājs. Kuram laikam vienalga, ka kāds stipri ātrāks un grib pabraukt garām pareizi (lēnajam mūkot malā labajā joslā). Tādi ārstējami tikai ar skaņas signālu, apsteidzot tos nepareizi (pa labo joslu).

Bet citādi tas bānis ir mans pats iemīļotākais ceļš tuvu Latvijai

Nortel Reģ.: 16.03.2007
1 0 Atbildēt

Un kādu satiksmes drošību mēs gribam uzlabot?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Nesapratu jautājumu.

Es personīgi?

Tādu, ka Latvijā principā vairs neskrienu.

Ir ok?

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

No rīta ar Wazi nobraucu pa Jelgavu 5 km. Iekš ,,Advanced Settings,, atradu, ka notērēti 40 kB interneta. Tad sanāk, ka ar 1 megabaitu varētu nobraukt 125 km garu gabalu.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

WAZE uzrādīja teju vai visur CP ekipāžas -- nekas netraucē pašiem CP arī padarboties ar WAZE. Dzēst sava posteņa vietu , iezīmēt citur, iezīmēt n-tās.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

WVfan, es saprotu, ka degvielas patēriņš tiek rēķināts līdz miligramam uz simtu, bet nu vismaz galīgas muļķības par interneta datu patēriņa aprēķinu metodiku nevajag rakstīt...

Viela pādomām - 5 km pa pilnīgu sastrēgumu vai 5 km pa ielu, kur bez apstājas ir iespēja un ļauts nobraukt ar vienmērīgiem 70 km/h... Degvielas patēriņa dati taču atšķirsies visai radikāli, vai ne?

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Vēl WAZE var lietot, lai apskatītos , kāda ir transporta situācija pirms izbraukšanas. No darba vai mājas datora. www.waze.com/livemap . Tas nemaksā neko ;)

1 2 3
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti