Opel Astra J akumulatora nomaiņa.

Okt23 Reģ.: 11.03.2021

Sveiki!

Varbūt kāds zinās ko ieteikt.

Opel Astra J 2.0 CDTI, nomainīju akumulatoru un parādījās problēmas.

Neregulāri gadās, ka pagriežot aizdedzē atslēgu, pazūd visa elektronika. Ne centrālā, ne gaismas nekā strādā. Atvienojot klemmi pie "+" , un pakustinot metāliskos stiprinājumus nodzirksteļo kontakti, auto atdzīvojas.

Varbūt kādam ir kāda pieredze?

 
WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Man vienīgais gadijums kad kaut kas tāds ar "pazūd visa elektronika" ir bijis - kad ziemas salā 8 gadus vecs akumlators izdeva savu "pēdējo purkšķi" un pateica ka "ej meklē jaunu aķi".

Tātad es sāktu ar to ka pārbaudītu akumlatora uzlādes līmeni jeb spriegumu, un tad pārbaudītu kādus ampērus tā tava auto startēšana "pieprasa" no aķa, reāli izklausās pēc pārliekas slodzes ko radītu piemēram starteris.

Ja tur viss izrādītos normāli, tad es turpinātu ar releju pārbaudi utt.

Vai arī dodies pie elektriķa un miers.

P.S. dzirksteļošana pie akumlatora klemmmēm (vienojot tās klāt) nav nekas īpašs , bet ja dzirksteļo vēl kaut kas - tad ar steigu salabo to - tas kas dzirksteļo ir spējīgs tavu auto arī nodedzināt nah ... un ļoti iespējams ir vainīgs pie tava defekta.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 1 Atbildēt

izklausās pēc elektronikas/vadības bloka problēmām. Iespējams kaut kāds sprieguma sensors gļuko, un nemaz neļauj ieslēgties pārējai elektronikai, jo domā, ka nosēdies aķis.

Beigtam aķim var raustīt klemmes cik uziet, tāpat neleks.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Es tik tālu cik vadības bloka problēmas "neietu" - jo līdzīgs efekc ir kad kādu auto mēģini "piepīpēt" - ja nav laba kontakta piepīpējamiem vadiem - attiecīgi iznāk ka joprojām nespēj visas sistēmas nobarot ar pietiekamu jaudu, tā ka var pamēģināttam dzirksteļojošam vadam (bez savienojuma ar akumlatoru !!!) piemēram nomērīt pretestību, lai skaidri zinātu ka tas nav pie vainas ...

anoagask Reģ.: 18.06.2019
1 0 Atbildēt

1x noņemot-uzliekot klemmi varbūt iztīrās netīrumi un uzlabojas kontakts. bet ja tas jāatkārto regulāri, tad aizdomas uz elektroniku.

spainis Reģ.: 27.04.2006
3 0 Atbildēt

Varbūt tomēr sākt ar to, ka notīrīt un kārtīgi pievilkt tās klemmes. Ja aķis jauns, bet klemmēm iekšā balts un netīrs, tad nekāda rezultāta nebūs.

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

Jep, sākumā notīri akumulatora klemmes un vadu spailes. Un pamēģini akumulatoru naktī izņemt un uzlādēt mājās. Ja pēc tam pēc īsa laika gļuks atkārtojas, meklē īso elektrosistēmā.

Okt23 Reģ.: 11.03.2021
0 0 Atbildēt

Spailes notīrīju, stiprinājumus šos arī. Redzēs, vai atkārtoies. Spailes gan bija ok, bet bija mazliet apsūbējušas plāksnes pie skrūvju stiprinājumiem. varbūt tur tā vaina. īsti lādēt nav jēgas, jo akulumators ir pilnīgi jauns.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Jauns akumulators veikalā netiek tirgots pilnībā uzlādēts. Ja tas ir dīzelis un tiek ekspluatēts tikai pilsētas režīmā, tad šādu par 75-80% uzlādēto jaunu akumulatoru var ātri izlādēt līdz gana zemam līmenim. It īpaši ziemā.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Cik atceros, tad jaunam aķim pat ir rekomendācija to .visupirms uzlādēt ;)

Okt23 Reģ.: 11.03.2021
0 0 Atbildēt

Pie 12.5V noteikti nav nepieciešams uzlādēt aķi.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Jā ar to var mierīgi braukt kaut jo jaunāks auto, jo svarīgāk būs tam būt max pilnam pirms uzstādīšanas ... citādi vēl elektronika izdomās "interesanti" adaptēties , īpaši tiem auto ar start/stop.

msh Reģ.: 16.04.2007
2 1 Atbildēt

Pie 12,5v noteikti IR nepieciešams uzlādēt aķi. Man slinkums meklēt kādam uzlādes līmenim atbilst tas tavs spriegums, bet uzlādētam Ca aķim spriegums ir ne mazāks par 12,8v; ir pat gadījies redzēt kaut ko ap 13v.

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Kādreiz staķikā ņēmu Boschu 60 ah, 3gab - visi 13v.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti