Eiroparlaments un dalībvalstis vienojas gandrīz dubultot atjaunīgās enerģijas mērķi 2030.gadam - iAuto

Eiroparlaments un dalībvalstis vienojas gandrīz dubultot atjaunīgās enerģijas mērķi 2030.gadam 3

 
Nozare.lv | 30.marts 2023 14:20

Eiropas Parlaments (EP) un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ceturtdien vienojās līdz 2030.gadam gandrīz divkāršot atjaunīgo energoresursu īpatsvara mērķi kopējā enerģijas patēriņā.

Sākotnējā politiskā vienošanās paredz no atjaunīgajiem energoresursiem saražotās enerģijas īpatsvaru ES palielināt līdz 42,5% no pašreizējiem 22%, liecina ES Padomes paziņojums.

Indikatīvi bloks tiecas uz vēl par 2,5 procentpunktiem augstāku mērķi, proti, 45% atjaunīgās enerģijas īpatsvaru līdz 2030.gadam.

EP un dalībvalstu pārstāvji vienojušies par konkrētiem mērķiem dažādiem sektoriem, piemēram, transportam, rūpniecībai, ēkām un centrālajai apkurei.

Panāktā sākotnējā politiskā vienošanās tiks iesniegta ES dalībvalstu vēstniekiem un tad apstiprināšanai EP. Pirms stāšanās spēkā direktīva ir oficiāli jāapstiprina arī ES Padomē un jāpublicē ES oficiālajā vēstnesī.

ES ir noteikusi ambiciozu mērķi līdz 2050.gadam panākt klimatneitrālu ekonomiku, kuras radītie siltumnīcas efektu izraisošie gāzu izmeši tiek pilnībā neitralizēti.

Vienlaikus ES cenšas atteikties no Krievijas fosilā kurināmā izmantošanas. Pērn Krievija pārtrauca dabasgāzes piegādes ES un bloks noteica aizliegumu ar kuģiem piegādāt dalībvalstīm Krievijas jēlnaftu un citus degvielas produktus.

 
3 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Mairis 30.marts 2023 15:30
2 1 Atbildēt

Un turpināt pa kluso pirkt gāzi un naftu no Krievijas? Nožēlojami

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ferrari Amalfi – tagad arī 640 Zs jaudīgā benzīna Spider versijā (+ FOTO) 2

Itālijas superauto ražotājs Ferrari ir paplašinājis sava Amalfi modeļa klāstu, piedāvājot arī atvērto versiju – Spider ar piecu slāņu auduma jumtu. Lasīt vairāk

 

Volkswagen ID.3 pārtaps par ID.Neo 8

Elektriskais Volkswagen ID.3 šogad piedzīvos modernizāciju un turpmāk būs pazīstams ar nosaukumu ID.Neo. Lasīt vairāk

 

Igaunijā dīzelis lētāks 1.814 pret LV 1.857 EUR, bet 95 benzīns dārgāks 1.694 pret 1.617 EUR Neste 4

Cik tad degviela maksā šodien? Igaunijā dīzelis lētāks 1.814 pret LV 1.857 EUR, bet 95 benzīns dārgāks 1.694 pret 1.617 EUR Neste 11.03.2026 Zemāka pašizmaksa ir ļoti būtiski ekonomikas izaugsmei? Par ko tad balsosi - domā? DALIES TĀLĀK, JA ATBALSTI! Lasīt vairāk

 

Degvielas cenas: Dīzelis 1.857 un 95 benzīns 1.617 EUR - 10.3.2026. Nafta cenas no 116 uz 83.7 USD (+ VIDEO) 25

10. martā es neredzēju degvielas cenu kritumu Latvijā, gluži pretēji svētdien dīzelis maksāja 1.747 EUR, pirmdien pieauga uz 1.797. Degvielas cenas šodien jau Dīzelis 1.857 un 95 benzīns 1.617 EUR - 10.3.2026. Nafta cenas no 116 uz 83.7 USD. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti