Izstrādāts “Alternatīvo degvielu attīstības plāns 2017.-2020.gadam” 2

Foto: ekrānšāviņš

Satiksmes Ministrija | 17.novembris 2016 11:49

Valsts sekretāru sanāksmē, 17.novembrī, izsludināts “Alternatīvo degvielu attīstības plāns 2017.-2020.gadam”, kurš izstrādāts, lai samazinātu transporta negatīvo ietekmi uz vidi, kā arī lai pārņemtu Eiropas Parlamenta un Padomes 2014.gada 22.oktobra Direktīvas 2014/94/ES par alternatīvo degvielu infrastruktūras ieviešanu prasības.

Minētā plāna mērķis ir veicināt alternatīvo degvielu un tās infrastruktūras attīstību, lai samazinātu transporta negatīvo ietekmi uz vidi. Plāna uzdevums būs apzināt esošo situāciju alternatīvo degvielu jomā, kā arī noteikt turpmāk veicamos pasākumus alternatīvo degvielu ieviešanai un izmantošanas vecināšanai Latvijā.

Plāns atbilst Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020.gadam (NAP 2020), Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam, Vides politikas pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam, Enerģētikas attīstības pamatnostādnēs 2016.-2020.gadam, kā arī Transporta attīstības pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam noteiktajiem mērķiem un uzdevumiem negatīvās ietekmes uz vidi mazināšanai un ilgtspējīgas attīstības veicināšanai, kā arī atbilst Eiropas transporta politikas Baltajā grāmatā „Ceļvedis uz Eiropas vienoto transporta telpu — virzība uz konkurētspējīgu un resursefektīvu transporta sistēmu” noteiktajiem mērķiem.

Plāns tiek attiecināts uz autotransportu, gaisa un jūras transportu ar nolūku samazināt siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisijas šajās nozarēs. Tajā galvenā uzmanība pievērsta alternatīvo degvielu veidiem, kuru ieviešana vai to ieviešanas nepieciešamības izvērtēšana noteiktos transporta sektoros ir noteikti kā obligātie pasākumi dalībvalstīm saskaņā ar Direktīvu 2014/94/ES.

Vienlaikus Direktīva 2014/94/ES paredz arī prasības ūdeņraža kā degvielas attīstības veicināšanai gadījumos, ja dalībvalstis izvēlas ieviest šo degvielas veidu. Ņemot vērā, ka Latvijā līdz šim nav vērtēta ūdeņraža kā degvielas veida izmantošanas iespējas, lietderīgs būtu tā potenciāla, kā arī iespējamais devums emisiju samazināšanai autotransportā izvērtējums.

Plānā aprakstīta esošā situācija ES un Latvijā alternatīvo degvielu jomā, veikts alternatīvo degvielu savstarpējais salīdzinājums, tai skaitā, arī no CO2 emisiju aspekta, analizēti galvenie šķēršļi alternatīvo degvielu ieviešanai Latvijā, paveiktie un vēl veicamie pasākumi, lai izsvērti un efektīvi attīstītu alternatīvo degvielu infrastruktūru.

Plānā paredzēti arī citi rīcības virzieni autotransporta negatīvās ietekmes uz vidi mazināšanas kontekstā – nodokļu politika autotransporta jomā, videi draudzīga sabiedriskā transporta infrastruktūras izveide, autoparka atjaunošana, jo autotransports sastāda 91,3% no kopējā transporta SEG emisiju apjoma, bet 23,9% - no kopējā SEG emisiju apjoma.

Attiecībā uz transporta nozares radīto gaisa piesārņojumu, nozīmīgas ir nozares radītās slāpekļa oksīda emisijas. 2013.gadā slāpekļa oksīdu (NOx) emisiju galvenais avots Latvijā ir transports (49%), it īpaši autotransports, kas radīja 35% no kopējām emisijām, jo 92% no autoparka sastāda ar fosilajām degvielām (benzīns un dīzeļdegviela) un 7% ar sašķidrināto naftas gāzi darbināmi transportlīdzekļi, kas ir galvenais SEG emisiju avots.

Apzinoties, ka Plānā paredzēto aktivitāšu rezultātā varētu tikt veicināta ar alternatīvajām degvielām darbināmu transportlīdzekļu izplatība Latvijas teritorijā, tad būtu jāatzīmē šāda pasākuma pozitīvā ietekme uz Latvijai saistošo mērķu izpildi par SEG emisiju samazināšanu turpmākajos gados.

 
Visi komentāri
 
Experc 17.novembris 2016 17:42
0 6 Atbildēt

Jau cik eksperti apgalvo, ka visas tās vides saglabāšanas ir naudas kāšana un pasaules virzība uz katastrofu. Labi, ka Tramps jau arī apgalvoja, ka tas viss projekts "vides saglabāšana" ir bullšits. Es tev ticu, Tramp, ka tu ieviesīsi kārtību pasaulē, kā bija 60-tajos gados. Ceru, ka arī Eiropā sekojot amerikas piemēram, visi liberāļi - fašisti tiks aiztriekti ar sūdainu mietu.

Un varēs arī šo alternatīvās degvielas projektu iesviest miskastē.

Kanibaals 19.novembris 2016 12:41
0 2 Atbildēt

>Ņemot vērā, ka Latvijā līdz šim nav vērtēta ūdeņraža kā degvielas veida izmantošanas iespējas, lietderīgs būtu tā potenciāla, kā arī iespējamais devums emisiju samazināšanai autotransportā izvērtējums.

Ūdeņraža auto ir pasaules mēroga krāpšana un tā nekādā veidā nevar samazināt izmešus, jo ūdeņradi ekonomiski lietderīgāk ir ražot no naftas. Tas ka nanoūdens afērists Ušakovs un viņa rokaspuiši taisās ieviest ūdeņraža autobusus tāpēc nemaz neizbrīna.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Mercedes-Benz GLB ar septiņām sēdvietām (+VIDEO)

Ja jau Mercedes-Benz tik ļoti bija nepieciešams vēl viens mazs krosovers, kāpēc gan nepaņemt visiem jau zināmo GLA un vienkārši nepastiept to garāku? Lasīt vairāk

 

Pretendēt uz tehniskās apskates pakalpojumu sniegšanu varēs ikviens komersants ar biznesa plānu un finanšu pieejamību

Pretendēt uz tehniskās apskates pakalpojumu sniegšanu varēs ikviens komersants, kas iesniegs konkursa nolikumam atbilstošu biznesa plānu un apliecinās finanšu pieejamību, aģentūrai LETA norādīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Ieva Bērziņa. Lasīt vairāk

 

Tikai 350 000 dolāru - Silvestrs Stallone pārdod savu pagarināto Cadillac (+ FOTO) 14

Holividas kinoaktieris Silvestrs Stallone, kas ziedu laikus piedzīvoja 70.-80.gados, piedaloties asa sižeta filmu uzņemšanās, izlicis pārdošanā savu pēc īpaša pasūtījuma izgatavoto Cadillac apvidus auto. Lasīt vairāk

 

Kokneses novadā "savairojušies" dzērājšoferi (+ VIDEO) 2

Kokneses novadā dažu stundu laikā noķer trīs dzērājšoferus Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti