Iegūta apjomīga informācija par finanšu piramīdu krāpšanām; policija izsūtīs informatīvu e-pasta vēstuli iespējamiem cietušajiem 2

Foto: Publicitātes attēls

VP | 4.marts 2021 16:26

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes 3. nodaļa (Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa) brīdina, ka šobrīd atkal aktīvi sāk uzdarboties krāpnieki, kas piedāvā investēt naudu apšaubāmās virtuālās interneta platformās.

Latvijas Valsts policija sadarbojoties ar Eiropas Policijas biroju (Eiropol), ir apzinājusi iespējamos cietušos – apmēram 1500 interneta lietotājus un to elektroniskos pastus (e-pastus), uz kuriem nosūtīti krāpnieciskie e-pasti. Valsts policija uz apzinātajiem e-pastiem iespējamiem cietušajiem nosūtīs vēstuli, informējot par turpmāko rīcību.

Valsts policija brīdina – esi piesardzīgs saņemot telefona zvanus no nezināmām personām, kuras apgalvo, ka ir dažādu uzņēmumu „finanšu brokeri” vai “finanšu speciālisti”!

Ņem vērā!

-          krāpnieki apgalvo, ka ir erudīti „finanšu speciālisti”, piedāvā palīdzību visā investīciju ieguldīšanas procesā;

-          ja persona atsakās iesaistīties komunikācijā, krāpnieki kļūst uzstājīgi un pat rupji;

-          pārsvarā krāpnieki runā krievu valodā. Mēģinot uzsākt komunikāciju latviešu valodā, viltus brokeri atzīst, ka nerunā latviski. Taču nedrīkst izslēgt arī iespēju, ka krāpnieki turpmāk var komunicēt citās valodās.

Komunikācijā ar personām, kuras piekritušas iesaistīties investīciju ieguldīšanā apšaubāmās virtuālās platformās, “finanšu speciālisti” izmanto telefona numurus, kas reģistrēti dažādās valstīs, piemēram, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Portugālē, Itālijā, Austrijā, Francijā, Beļģijā, Anglijā, Vācijā, Rumānijā, Nīderlandē un citās valstīs;

-          iesākumā saziņa ar krāpniekiem notiek telefoniski, bet vēlāk potenciālajiem ieguldītājiem piekrītot piedāvājumam, komunikācija turpinās izmantojot tērzēšanas lietojumprogrammu "Skype"; 

-          būtiski, ka krāpnieki pārliecina cilvēkus uzsākt investīciju darbības, izmantojot dažādas Latvijas Republikā nereģistrētās virtuālas interneta platformas.

Līdz šim fiksētās platformas un to nosaukumi satur šādus vārdus: ***gfbroker.***; ***alegramarkets.***; ***market-invest.***; ***maximarkets.***; ***mmglobal.***; ***everest.***; ***everest-trade***; ***gmoption.***; ***Capital Citadel FX***; ***Citadel Forex***; ***Go Capital FX***; ***CT – Trade***; ***Delloy Trade***; ***Glenmore Investment***; ***Trade.Rock-Finance***; ***Rock Capital Market***; ***Fx-dealer***; ***24option***; ***Fxnobels***; ***Fxgtrade***; ***Stock trade market***; ***Markets-invest***; ***alphacapital*** u.c. Taču periodiski paradās jaunas platformas ar jaunajiem nosaukumiem.

Ar "finanšu speciālistu" palīdzību, uzticīgie iedzīvotāji savos datoros izveido norēķina kontus virtuālās interneta platformās un tiek uzsākta investīciju ieguldīšana. Krāpnieki var lūgt arī ieinstalēt datoros programmatūras, kā, piemēram, TeamViewer QuickSupport, AnyDesk u.c., ar kuru palīdzību krāpnieki attālināti pieslēdzas cietušās personas datoram, veicot krāpnieciskas darbības ar cietušās personas kontiem un maksājumu līdzekļiem.

Personas, kuras piekritušas iesaistīties apšaubāmajās finanšu operācijās tiešsaistē un veikt dažādas finanšu darbības, vairākos maksājumos pārskaita dažādas naudas summas, kā ierasts vairākus desmitus tūkstošos eiro. Un turpinot komunikāciju ar "finanšu speciālistiem", pēc viņu ieteikumiem ieguldītāji turpina veikt dažādas finanšu darbības – pērkot un pārdodot dažādas akcijas, kā arī veic citas finanšu aktivitātes, kas kopumā rada iespaidu, ka personas no šīm darbībām iegūst peļņu.

IEGAUMĒ, ka krāpnieku izveidotās virtuālās platformas ir veidotas tā, lai potenciālajam cietušajam rastos ilūzija par to, ka viņa ieguldījumi nes peļņu un viss notiek tieši tā, kā solīja „finanšu speciālisti”.

Cietušie nereti tiek pierunāti arī aizņemties maksimāli lielu summu ātro kredītu izsniegšanas kompānijās, aizbildinoties, ka tas ir nepieciešams, lai uzlabotu cietušo kredītreitingu un viņi varētu saņemt atpakaļ maksimāli iespējamo summu. Pēc kredītu saņemšanas, izsniegtā summa tiek novirzīta uz krāpnieku izvēlētajiem kontiem.

Valsts policija veic pārbaudi par šāda veida gadījumiem. Ir pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno organizēta personu grupa no ārvalstīm, un noskaidrots, ka šādi noziegumi ir izdarīti ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs.

Padomi, lai pasargātu sevi no krāpniekiem

Nepazīstams numurs – ja zvanītāja numurs nav pazīstams, tad sarunas laikā esiet piesardzīgi un neizpaudiet savus personas datus. Tas varētu būt krāpnieku mēģinājums sazināties ar Jums.

Tālruņa saruna, kuras laikā uz Jums izdara spiedienu – telefonkrāpnieki steidzina un izmanto Jūsu vājās vietas, lai mudinātu Jūs pieņemt ātrus, nepārdomātus lēmumus, tādā gadījumā pārtrauciet sarunu, ja neesat pārliecināts, vai zvanītājs ir tas, par ko uzdodas.

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, bet vēlas veikt ieguldījumus, rekomendējam doties uz savu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kas saņēmušas attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.

Tāpēc pirms pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu, jāpārliecinās, vai minētais uzņēmums (uzņēmējdarbība) ir reģistrēta Latvijā, kāds ir tā darbības veids un cita veida informācija, kas liecina par uzņēmuma darbspējību.

Pirms investīciju platformu izmantošanas un darījumu veikšanas, Valsts policija aicina pārliecināties, ka izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir saņēmis Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) licenci, jo tikai pie šādiem noguldījumu piesaistītājiem klientu aizsargā valsts. Informācija par licencētām ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK mājas lapā – https://www.fktk.lv/tirgus-dalibnieki/.

 
2 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 4.marts 2021 20:01
3 0 Atbildēt

Vieni tādi kuri pēc visam pazimem bija krāpnieki man zvanijās no Barona kvartāla (tas pie Cēsu ielas) kaut kada centrāles numura, demonstrācija stabili atbilda "kā mēs te kruta pelnam" pazimem, bet abi divi intereneta domeni ko "garāmejot" piefikseju bija reģistrēti kur nu pagadas, un kompānija kuru tam visam pa vidu tur ieraudziju - reģistreta kaut kādā paplukušā majā laikam UK nekurienes vidū. Bet bija intersanti paklausīties ko "ūdens lējēji" ļurina par un ap ... bet zināšanu trūkums gan bija jūtams.

viencexperc 5.marts 2021 8:15
2 0 Atbildēt

Kad zvana bābietis, es parasti klausos, tad konentēju tā, it kā runātu pa sex pa telefonu.

"Kādas jums biksītes?", " Vai varētu runāt lēnāk, un seksīgāk?".

Saruna beidzas ātri.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Atbalsts elektroauto iegādei. Kad un kā to reāli varēs saņemt ? (+VIDEO) 7

28. decembrī stājās spēkā Ministru Kabineta noteikumi Nr. 896, kas nosaka elektromobiļu un ārēji lādējamu hibrīdauto iegādes vērtēšanas kritērijus, projektu pieteikšanas, izskatīšanas, apstiprināšanas un finansējuma piešķiršanas kārtību. Lasīt vairāk

 

Iedzīvotājus mudina ziņot par satiksmei bīstami bedru veidošanos Rīgā 5

Iedzīvotāji Rīgā tiek aicināti ziņot par satiksmei bīstami bedru veidošanos, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde. Lasīt vairāk

 

Aurus Komendant – 3,2 tonnas smags krievu krosovers (+ FOTO) 11

Rosstandart izdevis atļauju ražotājam 150 automašīnu izgatavošanai. Krievu mediji raksta, ka tas, visticamāk, attiecas uz pirmssērijas eksemplāriem. Lasīt vairāk

 

Tavs Auto TV: Cupra Born pirmais testa brauciens Latvijā! (+ VIDEO)

Lai gan zīmolu Cupra kā patstāvīgu spēlētāju pasaules autotirgū pazīstam vien otro gadu, tas jau ir paguvis kļūt par tādu kā uzmanības piesaistīšanas magnētu. Pirmais pašu patstāvīgi dizainētais modelis Formentor burtiski norāva jumtu daudziem sportisku un, galvenais, cenā pieejamu auto tīkotājiem. Bet tagad kārta ir pienākusi šim! Ar prieku varam paziņot, ka svaigākā CUPRA ar nosaukumu BORN jau šobrīd ir apskatāma un arīdzan aptaustāma Rīgā! Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti