Standartauto komisijai sezonas noslēguma balle

1.decembris 2005 12:37

Ulbrokā, Zinātnes centrā notikusi Latvijas Automobiļu federācijas Standartauto komisijas sezonas noslēguma balle, skanot dziesmām gan grupas „Tekila”, gan pašu sportistu izpildījumā.


Foto: 4rati

Kā jau pēdējos gados ierasts, pirmie Latvijas autosporta čempioni 2005. gada sezonā tika noteikti ziemas daudzcīņas čempionātā. Vienīgais, kam izdevās aizstāvēt 2004. gadā izcīnīto titulu, izrādījās tobrīd vēl 15 gadus jaunais Ulvis Bujāns („VAZ 21083”), kurš startēja priekšpiedziņas klasē. Otro vietu šajā klasē izcīnīja Mareks Štolcermanis („VW Golf”), bet bronzas medaļa Normundam Kārkliņam („VW Golf”). Pilnpiedziņas klasē čempionu titulu ieguva jau pieminētais Štolcermanis (“VW Golf Synchro”), kurš diemžēl nevarēja piedalīties apbalvošanas ceremonijā, jo atradās Taizemē kopā ar mūsu kartingistiem.

Ar vicečempiona nosaukumu šosezon jāsamierinās iepriekšējam čempionam Jānim Dūcim, bet trešā vieta Jāņa brāļa Raimonda (abi “Audi 90 Quattro”) īpašumā. Aizmugures piedziņas klasē uzvarētājs tika noskaidrots dramatiskā cīņā – zelta medaļas likteni noteica viena sekundes tūkstošdaļa!

Čempiona godā tika celts Mareks Kairis („VAZ 21013”), kurš parādīja cīnītāja raksturu pēc neveiksmēm sezonas sākumā - pirmajā posmā viņš nestartēja, bet otrajā, kas notika Auciemā, palika pēdējā vietā. Sudraba medaļa Atim Bruņiniekam (“VAZ 2105”), bet divu pēdējo sezonu čempionam Mairim Kārkliņam („Toyota MR2”) šoreiz vieta uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Komandu ieskaitē labākā izrādījās „ARJ”, kuru pārstāvēja Jānis Dūcis, Raimonds Dūcis un Almants Faušteins. Otrā vieta „Kartinga Sporta centram” (Mareks Štolcermanis, Kristaps Gasparovičs), trešā „VPLT” (Ulvis Bujāns, Ritvars Kārkliņš, Mikus Bērzkalns).

Standartauto rallija čempionātā labākie tika noteikti 5 nominācijās. Prestižākajā klasē pilnpiedziņas automašīnām ar turbodzinējiem spraigā cīņā čempionu titulu izcīnīja Jānis Dūcis/Aivars Anevics („Audi Coupe”). Ja kādam, kas orientējas standartauto sacensību norisēs, pajautātu, kas ieguvis otro vietu, šķiet, atbildi nebūtu ilgi jāgaida, jo nemainīgi, jau trešo sezonu pēc kārtas vicečempionu godā brāļi Roberts un Normunds Vuguļi („Audi S2”) (Robertam šī ir pat ceturtā otrā vieta pēc kārtas, jo pirms tam šo pašu pozīciju viņš izcīnīja, braucot ar citu stūrmani).

Šķiet, ka arī nākamajā sezonā vicečempionu vieta ir rezervēta, jo apbalvošanas ballē abi bija tērpušies T-kreklos ar uzrakstiem „Es nekad nemainīšu 2. vietu pret 1. vietu”! Mēs tomēr novēlēsim atraktīvajai ekipāžai šo solījumu nepildīt. Jāpiebilst, ka šī laikam jau nepatīkamā tradīcija gandrīz tika lauzta šosezon, jo līdz zelta medaļām brāļiem pietrūka nieka 2,34 sekundes, kuras viņi sezonas pēdējā rallijā Liepājā piekāpās šī gada bronzas medaļas ieguvējiem Mārtiņam Meldrājam/Gundaram Vītolam („Ford Escort Cosworth”). Atzīmēsim, ka turbomonstru klases pārstāvji atraktīvi ir ne tikai trasē – kopkora izpildītā dziesmiņa no filmas par trim musketieriem un D’Artanjanu skanēja ne sliktāk par oriģinālversiju.

Jaunizveidotajā pilnpiedziņas automašīnu klasē ar atmosfēriskajiem dzinējiem zelta medaļas Aivaram Šilabritam/Aivaram Maļavkinam („Audi 80 Quattro”). Otrajā pozīcijā ierindojās Mareks Švarcs-Švampāns („Audi 80 Quattro”), bronzas medaļa Arvim Arumam („Audi Coupe”). Vienas ass piedziņas klasē virs 1620 kub.cm tika kronēts jaunākais no visiem standartauto čempioniem 14 gadus jaunais Jānis Kārkliņš („Honda Civic Type-R”), kurš šo titulu izcīnīja kopā ar tēvu Andri Kārkliņu. Sudraba godalgas Andrim Berķim/Vilnim Vitkovskim („Citroen Xsara VTS”), bet trešajā vietā ierindojās Rolands Lebedoks/Regnārs Dreimanis („Opel Astra GSi”). Mazajā klasē līdz 1620 kub.cm pārliecinošu uzvaru izcīnīja Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis („VAZ 2108”), nākamās vietas uz goda pjedestāla atvēlot Uldim Briedim/Intam Palmam („VW Golf”) un 2004. gada čempioniem Andrim Andiņam/Mārim Ešmanim („VW Golf”). Komandu vērtējumā pirmajā vietā ierindojās „Kurzeme-Nord/LB” – Jānis Kārkliņš/Andris Kārkliņš, Andris Andiņš/Māris Ešmanis, Kārlis Volanskis/Gatis Zass. Otrajā pozīcijā „Divi Auto” (Jānis Dūcis/Aivars Anevics, Raimonds Dūcis, Edgars Trūps/Jānis Čaune), bet trešā „GM Auto” (Aivars Šilabrits/Aivars Maļavkins, Gundars Miķelsons/Mārtiņš Kazanskis, Zigmunds Zuševics/Ritvars Vēveris).

Summējot visas izcīnītās godalgas, iegūstam, ka titulētākā gods ticis Jānim Dūcim, kurš apbalvošanas laikā uz skatuves tika saukts četras reizes, gan kā daudzcīņas, gan rallija laureāts! Trīs godalgotās pozīcijās spējuši izcīnīt Mareks Štolcermanis un Raimonds Dūcis. Seši standartauto sportisti šosezona izpildījuši Sporta Meistara Kandidāta nosaukumus – Jānis Kārkliņš, Andris Kārkliņš, Zigurds Kalniņš, Ģirts Dombrovskis, Aivars Anevics un Mareks Kairis. Nākamajā sezonā pieciem braucējiem – Mairim Kārkliņam, Ulvim Bujānam, Jānim Dūcim, Aivaram Šilabritam un Aivaram Maļavkinam ir iespējas izcīnīt Sporta Meistara nosaukumu, gadījumā, ja kāds no viņiem izcīnīs čempionu titulu. Sporta Meistars tiek piešķirts standartauto komisijas sportistiem, kas piecu gadu periodā ir izcīnījuši trīs čempionu nosaukumus.

Jau pavisam drīz, tiklīdz iestāsies atbilstoši ziemas apstākļi, sāksies 2006. gada
ziemas autodaudzcīņas čempionāts. Šosezon paredzēti septiņi posmi, kas pēc slīdošā grafika risināsies svētdienās. Čempionāta nolikumā būtiskas izmaiņas nav notikušas – braukšana joprojām notiks ar bezradžu riepām un sacensībās var piedalīties jebkurš autovadītājs. Lielas pārmaiņas skārušas standartauto ralliju – nākamsezon visām mašīnām jābūt aprīkotām ar drošības karkasu. Izveidota jauna ieskaites klase, kurā varēs startēt arī ar standarta automašīnām, taču šīs klases sacensības būs balstītas uz regularitātes sacīkstēm bez sarežģītiem ātrumposmiem.

LAF Standartauto komisijas 2005. gada laureāti
Latvijas ziemas čempionāts standartauto daudzcīņā
Priekšas piedziņas automašīnas
Ulvis Bujāns, Mareks Štolcermanis, Normunds Kārkliņš.
Pilnpiedziņas automašīnas
Mareks Štolcermanis, Jānis Dūcis, Raimonds Dūcis.
Aizmugures piedziņas automašīnas
Mareks Kairis, Atis Bruņinieks, Mairis Kārkliņš.
Komandas
„ARJ” (Jānis Dūcis, Raimonds Dūcis, Almants Faušteins), „Kartinga Sporta centrs” (Mareks Štolcermanis, Kristaps Gasparovičs), „VPLT” (Ulvis Bujāns, Ritvars Kārkliņš, Mikus Bērzkalns).

Latvijas standartauto rallija čempionāts
Pilnpiedziņas automašīnas ar turbo dzinējiem
Jānis Dūcis/Aivars Anevics, Roberts Vuguls/Normunds Vuguls, Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols.
Pilnpiedziņas automašīnas ar atmosfēriskajiem dzinējiem
Aivars Šilabrits/Aivars Maļavkins, Mareks Švarcs - Švampāns, Arvis Arums.
Virs 1620 kub.cm.
Jānis Kārkliņš/Andris Kārkliņš, Andris Berķis/Vilnis Vitkovskis, Rolands Lebedoks/Regnārs Dreimanis.
Līdz 1620 kub.cm.
Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis, Uldis Briedis/Ints Palma, Andris Andiņš/Māris Ešmanis.
Komandas
„Kurzeme-Nord/LB” (Jānis Kārkliņš/Andris Kārkliņš, Andris Andiņš/Māris Ešmanis, Kārlis Volanskis/Gatis Zass), „Divi Auto” (Jānis Dūcis/Aivars Anevics, Raimonds Dūcis, Edgars Trūps/Jānis Čaune), „GM Auto” (Aivars Šilabrits/Aivars Maļavkins, Gundars Miķelsons/Mārtiņš Kazanskis, Zigmunds Zuševics/Ritvars Vēveris).


LAF Standartauto komisijas sacensību kalendārs 2006. gadam
Ziemas autodaudzcīņa
Latvijas čempionāta standartauto ziemas daudzcīņā posmi (kopskaitā septiņi) notiek svētdienās no 11. decembra līdz 26. martam pēc slīdošā grafika atkarībā no laika apstākļiem. Sekojiet informācijai www.laf.lv un www.4rati.lv.

Minirallijs
25.-26. februāris Latvijas čempionāts minirallijā Gulbene
9.-11. jūnijs Latvijas čempionāts minirallijā Liepāja
1.-2. jūlijs Latvijas čempionāts minirallijā Ķekava
5.-6. augusts Latvijas čempionāts minirallijā Gulbene
1.-3. septembris Latvijas čempionāts minirallijā *
22.-24. septembris Latvijas čempionāts minirallijā Liepāja
* Norises vieta tiks precizēta.

Normunds Orlovs,
LAF Standartauto komisijas preses sekretārs
 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Avārija ar bojāgājušo – BMW paziņo, ka izmēģinājumu auto nebija autonoms transportlīdzeklis 3

Vakar plaši izskanēja ziņa par to, ka Vācijā smagu avāriju izraisījis autonoms BMW markas transportlīdzeklis. Ražotājs sniedz savu skaidrojumu. Lasīt vairāk

 

Asociācija: Šķeldas tirgū situācija nav normāla (+ VIDEO) 17

Atšķirībā no dabasgāzes, šķeldas vai vismaz krūmu un malkas, no kā to iegūt, Latvijā netrūkst. Tomēr arī tās cena ir tā pieaugusi, ka siltumuzņēmumi ar piegādātājiem nespēj vienoties. Piemēram, Preiļos tāpēc nolemts šķeldu ražot, pašiem izcērtot pašvaldības krūmus. Lasīt vairāk

 

Meitene ar sunīti (+ VIDEO) 5

Divas mašīnas saduras izbraucot no apļa. Lasīt vairāk

 

Kad tonnas neskaita (+ VIDEO) 1

Šoferi no Karību salu cementa rūpnīcas ļauj piekraut savus spēkratus līdz pēdējai iespējai, taču, šķiet, ka pirms 40 un 50 gadiem tapusī, pārsvarā amerikāņu ražojuma tehnika, varētu izturēt vēl vairāk. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti