Pieci ieteikumi veiksmīgam ceļojumam ar automašīnu 8

Foto: Publicitātes attēls

Volkswagen | 3.maijs 2018 15:43

Siltais pavasaris un vasaras tuvošanās daudzus iedvesmos ar auto apceļot Latviju un Eiropas plašumus.

Šodien ceļošana ar automašīnu kļūst ar vien populārāka, jo šādā veidā iespējams pa ceļam apskatīt vairāk, līdzi ņemt nepieciešamo bagāžu, kā arī vienlaicīgi paviesoties gan tālākos galamērķos, gan arī redzēt tuvākas vietas, plānojot ceļojuma laiku pēc pašu vēlmēm. Taču, dodoties pārbraucienā, ir svarīgi ņemt vērā dažus ieteikumus ērtākam un mierīgākam ceļojumam. Volkswagen pēcpārdošanas vadītājs Baltijas valstīs Ints Valainis iepazīstina ar pieciem noderīgiem padomiem, ko ņemt vērā, plānojot braucienu ar automašīnu.

Pārliecinieties, ka automašīna ir labā tehniskā stāvoklī. Tehniski nesagatavota automašīna var radīt riskus pasažieru drošībai un nevajadzīgu stresu ceļojuma laikā. Tādēļ pirms pārbrauciena ir svarīgi pārliecināties, ka automašīnas tehniskais stāvoklis ir atbilstošs un brauciens būs drošs un patīkams. Pirms došanās ceļā automašīnu ieteicams pārbaudīt pie speciālista, taču pašiem nepieciešams pārliecināties arī par auto riepu un rezerves riteņa stāvokli, kā arī dzinēja eļļas, dzesēšanas un bremžu šķidruma līmeņiem. Svarīga loma ir arī stikla tīrītājiem, īpaši pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, tāpēc jāpārliecinās, ka tie ir labā darba kārtībā.

“Papildus tam svarīgi pirms tālāka izbrauciena veikt nepieciešamo apkopi vai nomainīt dzinēja eļļu, lai ceļojuma laikā nerastos nepieciešamība meklēt autoservisu. Mainot eļļu ārvalstu autoservisos ir rūpīgi jāpārliecinās par tās kvalitāti, kā arī tā var būt daudz dārgāka, īpaši, ja ceļojat ārpus Eiropas robežām. Tāpēc vislabāk automašīnu laicīgi pārbaudīt, lai izvairītos no jebkādu problēmu rašanās. Jāpatur prātā, ka, veicot tālākus braucienus ar smagu bagāžu, kā arī pārvietojoties pa ātrgaitas šosejām un kalniem, bremzēšanas sistēmai ir daudz lielāka noslodze. Tāpēc ļoti svarīgi ir pārliecināties, ka bremžu uzlikas un diski ir perfektā kārtībā. Jāatceras arī par akumulatora nolietojumu – veci akumulatori mēdz pievilt negaidīti, tādēļ, ja akumulators ir nolietots, labāk to nomainīt.” skaidro I. Valainis.

“Papildus tehniskajai pārbaudei, autovadītājam pirms ceļojuma noteikti jāpārbauda arī automašīnā esošais drošības aprīkojums, pārliecinoties, ka tajā atrodas aptieciņa, ko nepieciešamības gadījumā var papildināt, kā arī ugunsdzēšamais aparāts un gaismu atstarojošas vestes ne tikai šoferim, bet arī pasažieriem. Automašīnas aprīkojumam ir jābūt prioritātei, jo tālā izbraucienā visvairāk laika tiek pavadīts atrodoties automašīnā. Mūsdienu satiksme nav tā mierīgākā, īpaši izbraucot ārpus valsts robežām, jāņem vērā, ka katrā valstī ir citādāka braukšanas kultūra,“ uzsver Volkswagen pārstāvis.

Pārliecinieties, kāds aprīkojums ceļojumam nepieciešams. Veiksmīga brauciena priekšnosacījums ir pareizs aprīkojums, kas palīdzēs nepalikt uz ceļa un turpināt braucienu pat tad, ja bojāta riepa vai nestrādā GPS. Noteikti nepieciešams pārliecināties par rezerves riteni vai riepu remonta komplektu, lai vajadzības gadījumā bojātu riepu varētu nomainīt vai saremontēt bez autoservisa palīdzības. Lai tas izdotos, jāpārliecinās, ka līdzi paņemti arī nepieciešamie darba rīki – riteņa atslēga un domkrats. Nevajadzētu aizmirst par citiem papildu instrumentiem, kas palīdzēs automašīnu ārkārtas gadījumā salabot vismaz tik daudz, lai pašu spēkiem tiktu līdz tuvākajam autoservisam. Jāatceras līdzi paņemt gan skrūvgriezni ar nomaināmiem uzgaļiem, gan arī līmlenti, ar ko, vismaz uz laiku, salabot saplīsušu spoguli vai kādu automašīnas plastmasas detaļu, kamēr nokļūsiet līdz autoservisam, lai to salabotu.

Volkswagen pārstāvis iesaka līdzi ņemt arī lukturi. “Tas ir ļoti noderīgs instruments, ja automašīna jāpārbauda vai jālabo tumsā. Lukturim vēlams būt mitrumizturīgam, kā arī noteikti nepieciešams pārbaudīt tā baterijas un iepriekš iegādāties rezerves. Protams, var izmantot arī telefonā iebūvēto lukturi, taču tam jābūt ātri un ērti pieejamam un telefonam jābūt uzlādētam.”

Atkarībā no paredzamā ceļojuma maršruta, līdzi ieteicams ņemt arī trosi, kas palīdzētu mašīnu, piemēram, izvilkt no dubļiem, ja gadījies iebraukt kādā nomaļā lauku ceļā, kā arī pārliecinieties, ka līdzi paņemts ieskrūvējamais āķis, kur pievienot trosi. Garos izbraucienos braucot pa ātrgaitas šosejām, ieteicams nodrošināties ar rezerves motoreļļu, lai to nepieciešamības gadījumā varētu papildināt, kā arī jānodrošinās ar papildu drošinātājiem un spuldzēm automašīnas lukturiem. To meklēšana vajadzības gadījumā var būt sarežģīta un sagādāt liekas raizes.

Papildus tam vajadzētu nodrošināties ar labām navigācijas ierīcēm. Taču I. Valainis iesaka ņemt līdzi arī parasto karti, kas palīdzēs gadījumā, ja GPS ierīce pēkšņi nestrādās. Jāņem vērā, ka GPS ierīces dažreiz mēdz kļūdīties un neuzrādīt ceļus, tādēļ ieteicams pārskatīt ceļu kartē jau pirms došanās braucienā.

Izplānojiet ceļojumu un esiet gatavi jebkurai situācijai. Braukšana pa neierastiem ceļiem var radīt neikdienišķas situācijas. Taču, ja pirms ceļojuma esat kārtīgi sagatavojies potenciālajiem negadījumiem un riskiem, tad būsiet gatavs ar tiem tikt galā bez problēmām.

“Plānojot braucienu, jāpārliecinās, ka pa ceļam ir pietiekami daudz degvielas uzpildes staciju, ēstuves un naktsmītnes, kā arī vajadzības gadījumā autoserviss. Jāpievērš uzmanība arī katras valsts muitas nodevām un jāiepazīstas ar to likumiem, kas var atšķirties no Latvijas likumiem, tādējādi arī sagādāt liekas problēmas,” rekomendē I. Valainis. Piemēram, Austrijā bez īpaši izsniegtas atļaujas ir aizliegts satiksmi filmēt ar videoreģistratoru, tāpēc par neatļautu ierīces izmantošanu var nākties maksāt apjomīgu soda naudu.

Pirms došanās ceļā noteikti jāsaprot arī tas, kādā veidā ceļojuma laikā varēsiet norēķināties, lai būtu droši, ka būs iespēja izmantot bankas kartes, vai tomēr jāņem līdzi skaidra nauda. Atkarībā no galamērķa var rasties arī nepieciešamība pēc kredītkartes, ko var pieprasīt norēķinu nolūkiem kāda no naktsmītnēm.

Volkswagen pārstāvis iesaka pirms brauciena nomainīt automašīnas atslēgas baterijas un līdzi ņemt arī automašīnas rezerves atslēgu, ko nevajadzētu turēt kopā ar to, kuru izmantojat regulāri. Rezerves atslēga var noderēt gadījumos, ja oriģinālā atslēga saplīst, tiek nozaudēta vai nozagta. “Tā paša iemesla dēļ ieteicams ceļot arī ar diviem dokumentiem – pasi un ID karti, kuras tāpat kā atslēgas ieteicams turēt katru atsevišķi, drošā vietā,” saka Ints Valainis.

Nenoliedzami, ceļojuma laikā jāpatur prātā, ka ir iespēja sastapties ar vandāļiem un zagļiem, kas var mēģināt uzlauzt mašīnu vai kā citādi nodarīt tai bojājumus. Tādēļ ir vērts iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kā arī pārliecināties, ka automašīnas apdrošināšanas polisei nav beidzies termiņš.

Rūpējieties par sevi un saviem pasažieriem. Ints Valainis uzsver, ka labs šoferis vienmēr domās ne tikai par sevi, bet arī par saviem pasažieriem, lai ceļojums būtu izdevies visiem. Iesākumā svarīgi pārdomāt visu somu, iepirkumu un pārējo mantu izvietošanu automašīnā, lai tas būtu praktiski un droši. “Izvietojot lietas automašīnā, nepieciešams ievērot to pašu principu, kādu pielietojam kārtojot iepirkumu somā pārtikas produktus – smagākās lietas novietojam apakšā un sānos, bet vieglākās lietas liekam virspusē. Tādā veidā tiks nodrošināta arī automašīnas stabilitāte, īpaši, ja jāpārvar negaidīts šķērslis.”
Tāpat noteikti jāpārliecinās arī par to, ka somas ir novietotas droši un nostiprinātas, citādi tās bremzēšanas laikā var pārvietoties un sliktākajā gadījumā izraisīt traumas automašīnā braucošajiem.

“Taču galvenais faktors, ko atcerēties – brauciena laikā ir nepieciešama arī atpūta,” uzsver Volkswagen pārstāvis. “Es iesaku ceļojuma laikā pietiekamā daudzumā atpūsties no braukšanas un veikt regulāru apstāšanos, lai ceļš būtu drošs un automašīnas vadītājs nebūtu noguris, kā arī nezaudētu reakcijas ātrumu.”

 
8 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
to vienexperc 3.maijs 2018 23:44
4 0 Atbildēt

Un kura tehnika Tavā vērtējumā nebūtu lauksaimniecības?? Lūdzu apgaismo nejēgas

650 4.maijs 2018 0:04
4 0 Atbildēt

Galvenais te nevajadzētu īpaši jokot ar lietām ,kam tiešām ir nozīme.Šis raksts ir gana cilvēcīgs, un liekulīgi būtu tam runātājam ko pārmest.Populāri ir doties izbraucienā arī ar īrētu auto, kur (parasti) starp pasažieriem ir gana daudz "pabraukt/spējīgo".Ne vienmēr katram no viņiem būs attiecīgajā līmenī uzvedības iemaņas svešās vietās un relatīvi lielos ātrumos.Ne katram svešam auto būs vajadzīgajā (kāda konkrētā braucēja individuālajiem uzskatiem atbilstošā/ierastā) stāvoklī riepas, gaismas, loguslotas un svešas mašīnas spējas paātrināties vai apstāties.Sevišķi tas attiecas uz piekrāmētiem auto un 8+1 sēdvietu cienītājiem.Katra vadītāja spējas ir viņam klusībā zināmas un vajag godīgi tās izmantot.Viens otrs ass mēdz zaudēt modrību jau pēc pusotras stundas vai pat ātrāk.Vēl kādam sirdī ir nostiprinājušies nepiedodami lv-lohu uzvedības ieradumi.Nereti visstulbākajā stāvoklī pat savas it kā atpūtas brīžos šāda izbrauciena laikā jūtas tieši tas, kurš spēj reāli novērtēt cita braucēja izdarības.Tieši šim būtu jāatrodas vadītāja tiešā tuvumā un savureiz jāpakontrolē viņa uzvedība laikā kad visi guļ,vai kad snieg,līst,slīd utt..

viencexperc 3.maijs 2018 16:20
3 33 Atbildēt

Pirmais ieteikums - neizmantot neērtu un neuzticamu lauksaimniecības tehniku no VAG grupas (VW, Audi, u.c.)

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kā nevajag pāriet ielu - auto notriec divus bērnus (+ VIDEO) 3

Parasti gājēju notriekšanā vainojam neuzmanīgus autovadītājus, taču šeit ir gadījums, kad gājēji kļūdās paši. Lasīt vairāk

 

Piespriež cietumsodu ceļu policistam par kukuļa pieprasīšanu no ASV militārpersonas 4

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piespriedusi cietumsodu ceļu policistam par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no ASV militārpersonas, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums. Lasīt vairāk

 

Šajā nedēļas nogalē Rīgas lidostā notiks Red Bull Car Park Drift

Šī gada 7. un 8. augustā Lidosta “Rīga” ilgtermiņa autostāvvietā P3 pirmo reizi Latvijā notiks globālās drifta sacensību sērijas Red Bull Car Park Drift pasākums, kurā par uzvaru cīnīsies labākie drifteri no Latvijas. Unikālais sacensību koncepts un netradicionāli vērtēšanas kritēriji vienaldzīgu neatstās nevienu adrenalīna cienītāju. Lasīt vairāk

 

Auto brauc, vadītājs guļ - dzērājvīrs uztic vadību Tesla autopilotam 5

Norvēģijā kāds vīrietis apsēdies pie Tesla stūres alkohola reibumā un braucot aizmidzis, bet mašīna autopilota režīmā turpināja ceļu ar ātrumu 100 kilometri stundā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti