Vāc parakstus, lai pa ceļiem pārvietotos transportlīdzekļi ar kamerām un fiksētu satiksmes pārkāpumus 38

Nozare.lv | 31.janvāris 2016 16:48

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana, lai nodrošinātu iespēju, ka uz ceļiem pārvietotos transportlīdzekļi ar uzstādītām kamerām, ar kurām fiksēt satiksmes pārkāpumus.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Gatis Zvaigzne.

Foto: iAuto.lv

"Ideja ir ļoti vienkārši realizējama, jo nepieciešams iegādāties vienkāršas pārvietojamas videonovērošanas un, iespējams, arī transportlīdzekļu pārvietošanās ātrumu fiksējošas iekārtas, kuras darbotos pilnīgā automatizētā režīmā, un neviens cits, izņemot Valsts policijas amatpersonas, šīs iekārtas darbību nevar ietekmēt," iniciatīvu raksturo Zvaigzne.

Viņš skaidro, ka šīs iekārtas būtu obligāti jāuzstāda "desmitos vai pat simtos" privāto transportlīdzekļu, kuru vadītājus Valsts policija varētu, piemēram, noalgot.

"Un, lūk, šie transportlīdzekļi pārvietojas pa koplietošanas ceļiem un ielām un fiksē transportlīdzekļa priekšpusē un aizmugurē notiekošo, piemēram, agresīvu braukšanu, atļautā ātruma pārsniegšanu, ceļa zīmju un ceļa horizontālo apzīmējumu neievērošanu utt. Pēc informācijas pārbaudes Valsts policija pa pastu nosūtītu pārkāpumus veikušajiem transportlīdzekļu īpašniekiem/turētājiem (valdītājiem) protokolus-lēmumus," pauda Zvaigzne.

Viņa ieskatā patlaban Valsts policija "kaut ko samērā līdzīgu realizē ar "Subaru" markas transportlīdzekļiem, bet viss šis pasākums ir ļoti neefektīvs, jo katrs pārkāpumus veikušais transportlīdzeklis tiek apturēts individuāli un tā vadītājs tiek sodīts uz vietas, kamēr garām pabrauc vairāki desmiti agresīvi noskaņotu transportlīdzekļu vadītāju un apdraud ceļu satiksmes drošību".

Viņaprāt, noteikti lielākā daļa sabiedrības piekritīs, ka satiksmes drošības situācija Latvijā ir jāuzlabo, bet to iespējams panākt ar piedāvātās idejas realizāciju, jo tādējādi uzlabotos kopējā satiksmes drošība, transportlīdzekļu vadītāji kļūtu apzinīgāki un vairāk ievērotu noteikumus, ņemot vērā to, ka iekārtas varētu būt uzstādītas jebkurā transportlīdzeklī. Tāpat mazāk tiktu bojāta manta, mazāk cilvēku ciestu vai ietu bojā ceļu satiksmes negadījumos, tiktu iekasēts vairāk nodokļu un samazinātos korupcija ceļu satiksmē.

Šobrīd ir 19 no 10 000 parakstiem. Parakstīties var šei >>>

Foto: Ekrānšāviņš no manabalss.lv

Visi komentāri

23 7 Atbildēt

Kā tik "jēlas" idejas vēlmju domāšanas līmenī var likt uz balsošanu ? Apkopojot problēmu: kā var saistīt privātā auto novietotu kameru ar policiju, gan juridiski , gan tehniski ? Un vēl automātiskā režīmā, un vēl ar "pilnīgu Valsts policijas ( un neviena cita) kontroli. Tikai viens jautājums: kādā veidā idejas autors paredzējis kameras datu nokļūšanu policijā, ja pats autoīpašnieks ap to nevarēs grābstīties ? Un vēl rakstā divreiz vārds "vienkārši" ;)

3 11 Atbildēt

Palaidniex - autors? :D

12 0 Atbildēt

Ko tu pīpē un kur to var dabūt?

11 2 Atbildēt

Tur visas idejas ir jēlas. Te arī nesen bija viens gaudotājs par kaut kādiem parakstiem. Tam ar'ī nebija nekādas sajēgas par procesu.

7 4 Atbildēt

Krievu laiki pienākuši...tad KGB arī stukačus noalgoja!

12 5 Atbildēt

Star čekas stučīšanu un ziņošanu par likuma pārkāpumiem ir milzīga atšķirība.

4 5 Atbildēt

Šajā gadījumā nekāda

3 0 Atbildēt

Čekas stučīšana tajā laikā bija ne tikai likumīga, bet pat stiprāka par likumu.

25 1 Atbildēt

Tad jau pats braucējs arī sevi sodīs. Ja iebrauks pilsētā virs 50 km h, sods pašam. Ja apdzīs kādu virs 90 km h, atkal sevi sodīs:) pie pārbrauktuves sarkanais iedegsies sekundi pirms pārbtaukšanas, atkal sevi sodīsi :)

8 0 Atbildēt

un pelnīti..

1 2 Atbildēt

Tas ir nereāli,jo kas tad to visu kontrolēs!

2 3 Atbildēt

Gan jau kāds minista dēliņš ir sapirciet pārāk daudz videoreģistratu, bet nav kas pērk!!

Jau šitāda epopeja bija ar stingrās uzskaites pavadzīmēm, ar kases aparātiem divas reizes. Turpināt?

26 6 Atbildēt

Šī ideja ir viena no muļķīgākajām un nerealizējamākajām, kādu pēdējā laikā esmmu lasījis.

5 2 Atbildēt

Un 19 lopiņi jau parakstījušies(giggle)

14 1 Atbildēt

imzz

Kā tik "jēlas" idejas vēlmju domāšanas līmenī var likt uz balsošanu ? Apkopojot problēmu: kā var saistīt privātā auto novietotu kameru ar policiju, gan juridiski , gan tehniski ? Un vēl automātiskā režīmā, un vēl ar "pilnīgu Valsts policijas ( un neviena cita) kontroli. Tikai viens jautājums: kādā veidā idejas autors paredzējis kameras datu nokļūšanu policijā, ja pats autoīpašnieks ap to nevarēs grābstīties ?

====================

Tieši tāpat, kā , piemēram, Vācijā, informāciju nodod daļa

stacionāro radaru. :-))))))) Reizēm pārkāpējs nav vēl paspējis atgriezties mājās, bet uz viņa e-pastu jau lido "šeine". :-))))))))))

Dženārs

Šajā gadījumā nekāda

===================

Tad jau es ar vēl pāris autovadītājiem arī bijām stukači, kad pirms kāda laika sagūstījām nemaņā piedzērušu vadītāju un nodevām policijai? Tu acīmredzami esi no tiem, kuri , redzot, kā viņa acu priekšā kādu piekauj, uzmācas sievietei vai mūķē vaļā auto, pagriez galvu uz otru pusi un steidzīgi tipu-tapu tālāk no notikuma vietas. :-( Tāda nu ir mūsdienu mīkstā "nākotnes veidotāju" paaudze!

0 0 Atbildēt

Tieši tāpat, kā , piemēram, Vācijā, informāciju nodod daļa

stacionāro radaru. : --- Tu spēj saskatīt smalko atšķirību starp stacionāras iekārtas ( ar pastāvīgu datu pārraides pieslēgumu ) nosūtītu vienu bildi , un uz auto uzstādītu "lētu un vienkāršu" videreģistratoru, kurš kaut kādā makarā nepārtraukti gāzīs uz policiju 1080p formāta video ? Protams ir alternatīvs variants: visu raksta policijas noplombētā atmiņas kartē , un filmētājs apzinīgi karti vakarā vai kad tā ir pilna, ved uz policijas posteni, saņem jaunu tukšu karti, policists to noplombē utt. Tikai tas nekādi neatbilstu "pilnīgi automātiskam režīmam" ;)

6 3 Atbildēt

Es domāju, ka visam ir savas robežas. Un, kā vienmēr esmu tikai par to, lai ierobežojumu un kontroles būtu pēc iespējas mazāk. Absolūtu drošību uz ceļa nekad nevarēs panākt. Uz ceļa ir saradušies daudzi autovadītāji vājām vadīšanas iemaņām. Bet kopumā-drošība uz LV ceļiem ir normā. Principā sanāk tā, ka parakstu vācējs grib uzlabot ceļu policijas darbu. To var ļoti presonīgi, un ar pilnu krūti, izdarīt, iestājoties darbā policijā. Šāda veida kontrole, kā te jau minēja, ir pielīdzināma "stučīšanai". Un tas nav salīdzināms ar noziegumiem pret cilvēku, kuru izdara acu priekšā, kā te minēja Crankshats. Ja grib uzlabot satiksmes drošību, ir jāsāk ar sevi un jāievēro CSN, un jāaudzina atteicīgi jauna paaudze.

3 1 Atbildēt

Sen nebiju tā uzjautrinājies. Tur ir vairāk jautājumu kā atbilžu... :D

12 1 Atbildēt

Es gan ierosinātu citu kārtību. Katrs no mums fiksējam katru savu pārkāpumu blociņā un mēneša beigās godīgi nosūtīt policijai.

Pie viena varēsim nožēlot izdarīto, lūgt atzīt šos pārkāpumus par maznozīmīgiem, atbrīvot no adm. atbildības aprobežojoties tikai ar mutvārdu aizrādījumu.

Sava veida grēksūdze.

3 1 Atbildēt

Muļķīga, pat stulba ideja.

Lai to realizētu vajag:

1. Auto - neviens ar savu auto par velti nevizināsies - degiela, auto amortizācja tā pat būs jāsedz pasūtītājam.

2. Algots darbinieks - neviens par velti nestrādā.

3. Aparatūra, kas ir vismaz ceļu policijas ekipāžas līmenī, ja ne dārgāka. Atcerieties, ka jebkurā gadījumā tehniskās iekārtas regulāri būs jāverificē + tehniski jānodrošinās, ka tas privātais nevar iejaukties tās darbībā. Pluss - jebkurai iekārtai ir sava lietošanas instrhkcija, tikai kuru ievērojot iekārtas fiksētajam ir juridisks spēks - tas nozīmē, ka tas privātais būs arī jāapmāca un jāsertificē.

UN TAGAD PASAKIET MAN - KUR ŠEIT IR LĒTUMS UN VIENKĀRŠUMS???? Ar ko šitais pasākums izmaksu ziņā atšķiras no CP ekipāžas uzturēšanas?

Vēl neaizmirstam, ka kādam vēl būs tie privātie jākontrolē un jākoordinē, lai viņu darbība būtu efektīva - lai nebraukā visi pa vienu maršrutu, lai kontrolē problemātiskās vietas nevis nodarbojas ar hu**ņu tvarstot formālus pārkāpumus kā tas jau bija ar privātajiem radariem... utt.

Plus juridiskā bāze... tur daudz likumi un noteikumi jāmaina.

7 0 Atbildēt

Kāpēc nevar uzstādīt kameras (fotografēšanai -> soda rēķinu piestādīšanai) pie luksoforiem? Jo nupat jau par traku sāk ignorēt luksofora gaismu signālus.

Joprojām uzskatu un turpināšu uzskatīt, ka ne jau ātruma pārkāpšana ir lielākais bieds Latvijā. Ir arī citi, kas iesākumā būtu jāizskauž:

- braukšana pie stūres dzērumā

- krustojuma šķērsošana pie neatļautā signāla

- totāla pagriezienu rādītāju ignorance

- brauktuvju līniju nerespektēšana utt.

-

0 0 Atbildēt

Tur ir jāizdomā kārtīgi viss, bet braucošas mašīnas kā reiz ir klāt tādos gadījumos, kad steidzīgais apdzen pret kalnu, pret neredzamu līkumu, rēķinoties, ka pretībraucošie būs modri, bulkas nerīs, kafiju nedzers, ar sievasmati nestrīdēsies tieši tajā laikā un pierausies uz apmales vai vismaz riktīgi sabremzēsies, lai kingam ir vieta, kur plaikt pēc viņa manevriem. Un tagad salīdziniet pēc sabiedriskās bīstamības šādu idiņu ar brauceju parasto, kurs ienes uz piecdesmit zīmes pāredzamā vieta uz 70 un kuru noķer ērti iekārtojusies patruļa.

0 0 Atbildēt

Kasinsh, es piekrītu, ka ir citi pārkāpumi, vairumā. Rakstā jau ātrums arī nebija uzsvērts kā pirmais. Piemēram, braukšanu dzerumā ar kamerām nekā neietekmēsi. Līnijas, sarkano gaismu, pagriezienu nerādīšanu, to jā.

10 2 Atbildēt

Stukači nav miruši...vēlme valdīt, diriēģet un sodīt arī nē, pat tiem, kas nestrādā mentenē kā izrādās. Manabalss.lv vajadzētu arī kādreiz filtrēt, lai tamlīdzīgi idiotismi vispār netiek pieteikti !

4 1 Atbildēt

sii ideja ir vienkaarsi,vienkarsi idiotiska,tad jau tikpat labi vareetu ievietot automasinaas iekaartas,lai auto nebrauktu aatraak par 90 arpus pilseetas un vairaak par 50 pilseetaa,taapeec tas ir kaarteejais kaada idiota murgs

5 0 Atbildēt

Jaunākos auto, kā, piemēram, Volvo, jau ir tādas iespējas, kā: pirms sāc braukt, pārbauda uz alkohola klātbūtni, un braucot mēra vadītāja nogurumu pēc acu reakcijas. Ja sistēma uzskatīs, ka auto vadīt vairs nedrīkst, piestāj malā, un viss.

2 0 Atbildēt

prāvāks skaits netrafarētu, pēc iespējas dažādāku dienesta transportlīdzekļu ar pēc iespējas raibāku klāstu valsts numura zīmju tiem (jo gecus un atlikušos subarus visi zina/zināja kā raibus suņus) un pietiekams finansējums, lai tie pa ceļiem braukātu.

Jā reģistrātoro, lai visādi tirliņi ar nesaturēšanu nevarētu tiesāties būs vajadzīgi ūberverificēti, pārlieku sertificēti utt.

Kaut gan poga - saglabāt atmiņā pēdējo minūti/divas - varētu samazināt vakarā vai pa 4G nododamo datu apjomu "centram"...

Tiesa, bākugunis, taure un milicis no netrafarēta bubļika, 10 gadīga golpa, pāris gadus veca sitro, vai vēl kādas mizkastes varētu būt ptiess pārsteigums dažiem "kamēr neviens neredz" pārkāpējiem...

Un, jā - vai tad ir aizliegts jau tagad kāda superšumahera varoņdarbu, ja tāds safilmēts reģistratorā, iesūtīt miličiem?

5 17 Atbildēt

un kas ķers un sodīs lēnos braucējus, kas reāli pinās pa kājām un rada situāciju, ka šos praktiski visi cenšas apdzīt pie pirmās vismazākās un apšaubāmās situācijas?

1 0 Atbildēt

Vairāk neko, kā aklu naudas kāri aiz šāda priekšlikuma nesaskatu.

7 1 Atbildēt

Paskatiet lūdzu pētījumu rezultātusun fotogrāfijas,par sadursmēm pie 90 km/h un tad pie 120 km/h, un intresanti ja runa jau ir par 120 vai150 ,tad principāli seku smagums nemainīgs.

Pie mums lēns un tūļīgs skaitās ,kurš pilsētā atļaujas braukt uz 50 km/h un ārpus pilsētas nepārskrien pāri 100 km/h.

Ātruma pārkāpšana veicina virkni sekojošu pārkāpumu,

-pie Luksofora sarkanā nepaspēju apstāties,ja atrums pa lielu un bremzējot apstātos tikai jau krustojumā.

-Gājēju uz parējas nepalaidu ,jo pārāk vēlu pamaniju,nevis tāpēc ,ka pa ātru pārvietojos.

un tā jau var turpināt.

1 0 Atbildēt

katrā vāģī Gps reģistratoru ,kā kravas autiņam un mēneša laikā var jebkura ekipāža pārbaudīt .

1 0 Atbildēt

Kam tas nepieciešams, ja jau tagad vari rakstīt iesniegumus par pārkāpumiem ko esi fiksējis kaut zaļš palikdams. Pieliec tik video un būs tas pats. Tik neaizmirsti par saviem pārkāpumiem arī ielikt.

0 0 Atbildēt

neko tik idiotisku sen nebiju lasijis :D

9 0 Atbildēt

Vispār, iesaku izlasīt idejas izklāstam pievienoto .pdf failu, kur viss ir sīkāk. Rodas iespaids, ka krutuma ziņā G.Zvaigznes iecerētie filmauto būtu kaut kas līdzīgs Google mašīnām, kas "bez apstājas" kursētu apkārt un fiksētu pārkāpumus. Un video tiktu nodoti policijai katras darba dienas beigās rūpīgai izpētei un analīzei. Un G.Zvaigzne jau paredz, ka šīs idejas realizācijas gadījumā "uzlabotos nodarbinātība" , jo Valsts policijai vajadzētu pieņemt darbā šo auto vadītājus, un noteikti, ka papildus vajadzēs arī policijas darbiniekus, kuri pētīs uzņemto video Terabaitus ;)

5 0 Atbildēt

Džordžs Orvels. 1984. Lielais Brālis tevi vēro.

1 0 Atbildēt

Labumi kadus šādā veidā iegūs, ka iekasēs vairāk nodokļus, jo deputātiem tas algas pielikums no kkuries ir jāizvelk@

0 0 Atbildēt

Ja mūsu ceļi būtu sakārtoti(ar visu infrastruktūru),ja no autoskolām iznāktu adekvāti autovadītāji,ja tie pashi,esoshie,cienītu sevi un citus,-nemuļļātos pa ceļu,bet akurāti(ne pārāk lēni)aizbrauktu,kur vajag,-tad TAS BŪTU LIETDERĪGI. TOTIES,MŪSU APSTĀKĻOS-BŪS TIKAI NESAPRATNE,HAOSS,-BET,PAR KORUPCIJU TE ZĒNS IZTEICĀS-GALĪGI GARĀM!!!

0 0 Atbildēt

Pietiktu, ja būtu policijas netrafarētie auto, kas rīkotos analogi, t.sk. lietotu radarus. Brauc tāds fords, neko viens nenojauš, bet vakarā pilsonis saņem rēķinu.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Zināms, kāds izskatīsies elektriskā sērijveida Jaguar salons (+ FOTO)

Britu sportisko luksusa automobiļu ražotājs Jaguar pirmo reizi ļāvis ieskatīties sava pirmā pilnībā elektriskā modeļa GT Type 01 salonā. Pirmizrādi tas svinēs jau pavisam drīz – 2026. gada oktobrī. Lasīt vairāk

F1 formula jau Rīgā, bet tu to varēsi redzēt 15. augustā plkst. 14.00 un 15.00 Krastmalā - Rīgai 825 (+ VIDEO) 4

iAuto.lv pastāsta, ko šobrīd var redzēt Rīgā, pie Motormuzeja. Tomēr - ja kāds nokavēs, šo pašu šovu varēs vērot 15. augustā plkst. 14.00 un 15.00 Krastmalā. Lasīt vairāk

Oranžā veste nav bruņuveste – ceļu remonts pēc principa “gan jau kaut kā” (+ VIDEO) 13

Ceļa remonta uzņēmuma darbinieks strādā objektā - viņš ir uzvilcis oranžo vesti, taču, šķiet aizmirsis, ka autovadītāji mēdz būt dažādi un tik droši darboties ielas vidū ārpus barjeru aizsarga pie atļautā ātruma 50 km/h, nav laba doma. Lasīt vairāk

Lai mazinātu atkarību no naftas un dabasgāzes cenu svārstībām, straujāk jāvirzās uz elektrifikāciju 3

Lai mazinātu iedzīvotāju atkarību no importētās naftas un dabasgāzes cenu svārstībām, straujāk jāvirzās uz ekonomikas un mājsaimniecību elektrifikāciju, aģentūrai LETA pauda "Ignitis Latvija" vadītājs Kristaps Muzikants. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti