Rīgas Tehniskas apskates naktī pārbaudīti 2070 automobiļi; 73,5% konstatēti defekti (+ FOTO) 15

CSDD | 26.augusts 2019 12:24

Svētdien, 25.augustā Rīgas tehniskās apskates stacijā pasākumā “Tehniskās apskates nakts” tika pārsniegti vairāki rekordi - 27 grādu karstumā, 16 stundās bezmaksas auto diagnostika tika veikta 2070 transportlīdzekļiem. Pērn šādā pasākumā tika pārbaudīti 1923 spēkrati.

Tehniskās apskates nakts devīze ir “Mēs par drošu auto!” un tajā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicina autovadītājus ikdienā pievērst uzmanību auto tehniskajam stāvoklim. Rīgā šāds pasākums notika jau astoto gadu pēc kārtas.

Tehniskās apskates nakts rezultāti

Aptuveni ceturtā daļa jeb 26,5% no Tehniskās apskates naktī pārbaudītajiem spēkratiem bija labā vai teicamā tehniskā stāvoklī. Tomēr lielākajai daļai jeb 73,5% auto tika konstatēti defekti; pamatā tie bija neatbilstošas gaismas ierīces, kā arī bojājumi balstiekārtās un bremžu sistēmās. Apskates speciālisti aicināja transportlīdzekļu vadītājus pēc iespējas ātrāk novērts bojājumus un piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem auto. Pasākuma laikā daudzi autovadītāji veica savam spēkratam tehnisko apskati. Šogad apskates uzlīmi saņēma 514 jeb 24,8% spēkratu. “Drošība uz ceļa ir pats galvenais, tādēļ mēs šo pasākumu apmeklējam regulāri”, šādu atziņu pauda viena no pasākuma apmeklētājām, kura cenšas katru gadu Tehniskās apskates naktīs pārbaudīt savu spēkratu, lai, kā viņa pati apgalvo, “sirds būtu mierīga”.

Rīgā pārbaudīto automobiļu vidējais vecums bija 16 gadi. Vecākais auto, kas svētdienas naktī ieripoja tehniskās apskates stacijā, bija 1962. gada Alfa Romeo. Populārākās pasākuma auto markas bija VW, BMW, AUDI un VOLVO.

Informatīvi izglītojošie pasākumi

Autovadītāju lielā interese par pasākumu bija vērojama visas Tehniskās apskates nakts garumā. Pasākumu apmeklēja vairāki tūkstoši interesentu; pamatā ģimenes ar bērniem, kuras varēja piedalīties dažādās informatīvi izglītojošas aktivitātēs:

  • Rīgas Motormuzejs piedāvāja sacensties automodelismā miniatūrajā Biķernieku rallijkrosa trasē; pasākuma laikā tika uzstādīts jauns trases rekords – ātrākais apļa laiks 4,449 sekundes; 
  • Stendos Opā Kāp Ārā  un Slidkalniņš vairāk nekā 900 apmeklētāji drošos apstākļos uz “savas ādas” pārliecinājās par drošības jostu lietošanas nepieciešamību;
  • Reibuma brilles uzskatāmi pierādīja, cik radikāli var mainīties cilvēka reakcija un koordinācijas spējas;
  • Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicināja interesentus uzvilkt savu 10 kg smago formu  un izmēģināt glābēju darba specifiku;
  • Pirmoreiz “Tehniskās apskates naktī” piedalījās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anestezioloģijas un reanimatoloģijas zinātniskā pulciņa studenti, kas iepazīstināja apmeklētājus ar pirmās palīdzības sniegšanas galvenajām vadlīnijām, kā arī aicināja praktiski izmēģināt šīs prasmes uz manekena – īpašas medicīniskās mulāžas, kas tiek izmantota studentu praktiskajās apmācībās RSU.
  • Tāpat pirmo reizi apmeklētājiem tika piedāvāts izmēģināt savas braukšanas prasmes sportiskos apstākļos, sacensību režīmā, Biķernieku rallijkrosa trasē, sēžoties pie autosimulatora stūres un braucot ar Reiņa Nitiša Supercar automašīnu.

Nākamās tehniskās apskates naktis šogad būs 21.septembrī Jelgavā, bet noslēdzošais pasākums būs 28.septembrī Tukumā.

PAPILDINĀTS no iAuto puses: iAuto uzdod retorisku jautājumu, varbūt labāk šos nauda līdzekļus pārdalīt par labu pārbaudēm uz ielām. Veicināt gan tehnisko aprīkojumu, lai varētu pārbaudīt, piemēram, "dūmainību", gan biežāk taisīt reidus ar riepu protektora pārbaudi. Vai no šī pasākuma sabiedriskais labums ir attaisnots?

 
Visi komentāri
 
anonimikis 26.augusts 2019 12:44
0 0 Atbildēt

sabrauc uz tusiņu bomāri ar nojātiem hlamiem.

iAuto 26.augusts 2019 13:02
4 0 Atbildēt

Ko dod tie 73%? Kādus secinājumu un vai vispār tos varam veikt?

Kuri cilvēki gaida speciāli šo pasākumu, lai bezmaksas izietu tehnisko skati...

boliks 26.augusts 2019 13:27
2 0 Atbildēt

Tā jau arī ir paņem savu lūzni aizbrauc un šo pasākumu, lai novērtētu defektus, kurus nepieciešams novērst līdz TA.

Freijers 26.augusts 2019 14:17
0 0 Atbildēt

Šeit ir drusku plašāka problēma :

1) Ļoti maz ir meistaru, kas spēj diagnosticēt defektus pirms TA, lai skate tiktu izieta ar pirmo...valda uzskats, ka lai saraksta, sataisīsim - tā kā mani šis neapmierina, jo nebraucu pie CSDD zēniem prieka pēc, tad mēģinu spiest uz salabošanu pirms tam.

2) Defektu interpretācija starp pašām stacijām un pat Rīgas TA ietvaros ir ļoti dažāda....kādreiz piemēram lika 2kus par norūsējušiem bremžu aizsargiem, vairs neliek.

3) Ļoti daudzus defektus TA nekonstatē - piemēram savērpušos bremžu diskus - tas atklājās tikai pie ātrumiem, amotizātorus arī nekādā veidā nebauda.

Veci auto ir visur, jo ir dažādi iemesli, kāpēc tas tā notiek - rocība, nostaļģija, utt., nav visiem jāskiren pie dīleriem un jādzen uz leju LV tirdzniecības saldo....

wrtradsf 27.augusts 2019 16:01
0 0 Atbildēt

Kāda mārrutka pēc taisīt auto pirms skates, ja ir risks neiziet? Sataisīsi vienu, ieliks divnieku par citu, akal brauksi taisīt. Kur jēga?

Pļurkt 27.augusts 2019 18:58
0 0 Atbildēt

Ja tev ir jābrauc uz skati 40+ km, jāatprasās no darba, pie noteikuma ja vēl palaidīs, tad sapratīsi, ka tas nav Rīgā, pusdienlaikā aizripināt pāris kvartālus skates iziešanai!!!

Personīgi es vienmēr pirms skates kārtīgi apskatu savu tehniku pats. Pagaidām 2 reizes pa visu šito skašu ambrāžu neesmu izgājis skati ar pirmo reizi.

Es nevaru atļauties neiziet skati ar pirmo, + es nevaru atļauties braukt ar tehniku kurai ir izdīkta vai nopirkta skate!

WONDERWHY 26.augusts 2019 15:57
1 0 Atbildēt

No tiem 73.5% kādas divas trešdaļas būs ar neprecīzi noregulētu gaismu vai kādu izsistu atsaiti.

Freijers 26.augusts 2019 16:42
0 0 Atbildēt

Tās izregulētās gaismas mēdz traucēt gan...atsaites jo labi izsitās uz bedrēm un vienkārši lieliski tiem, kas dzīvo pie grantenēm.

HE 26.augusts 2019 16:08
0 5 Atbildēt

Sausais atlikums no šī pasākuma ir, ka steidzamības kārtā japieņem likums par TA regulāro iešanu reizi pusgadā

Freijers 26.augusts 2019 16:41
2 1 Atbildēt

ej katru mēnesi, ja tas tevi uzvelk, neviens neliedz...

Ekonomists 26.augusts 2019 18:33
6 1 Atbildēt

Es piemeram arī devos izmantot šīs nakts iespēju, jo esmu pusaudzis kurš pagajušajā gadā iegādājās savu pirmo auto 20 gadus vecu volvo ar svaigu skati. Pa šo gadu ar viņu esmu nobraucis 40000km un tiko kaut viena lieka skaņa paradijas visu mainiju un nebiju gaidijis ka saņemšu 14 divniekus par sīkumiem ko savādāk būtu uzzinajis tikai pec meneša ejot skati un maksajot par to, šoreiz šis pasākums deva man iespeju ietaupīt pāris vajadzīgus eiro????

lynx85 26.augusts 2019 18:50
3 0 Atbildēt

pusaudzis, kurš spēj atļauties nomizot 40 000km, bet uz servisu ne reizi nav bijis? Tiešām īstā vieta bija, kur ietaupīt tos dažus eur? Bet statistiku tu papisi kapitāli, skat, csdd darboņi varēs pilnā rīklē bazūnēt - veseli 14 divnieki, tas taču bīstami, bīstami...

650 27.augusts 2019 1:38
1 0 Atbildēt

Šis ir kas- 26% izgāja TA un pār3jie neizgāja? Vai tiem 74% neizgājušajiem uzlīmes noplēsa?

Kā tas ir- rudens tumsa klāt,bet kādu tur "izlaida" piedalīties satiksmē ar "neatbilstošiem lukturiem" un "bojātām bremzēm"? Kā tā var būt?

Kapc te tiek kultivēts un popularizēts šis ākstu jēdziens "sagatavoties Apskatei",nevis ka vienmēr un katrreiz un visu gadu braukt pa ielu ar TA atbilstošu auto?

ezis 27.augusts 2019 16:03
0 0 Atbildēt

ar vāgeniem padsmit un divdesmit gadu vecumā tas visticamāk vienkārši nav iespējams

msh 27.augusts 2019 18:10
1 0 Atbildēt

Iespējams tas ir ar jebkāda vecuma mašīnu - bet jau sen tiek kultivēts ka problēmas nevar savlaicīgi novērst, ir jāgaida līdz kaut kas izjūk, un ja tu to nevēlies piedzīvot - pērc jaunu mašīnu.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ērtākai dzīvei - piestiprināmi kāpšļi 1

Pie bampera piestiprināmi kāpšļi var lieti noderēt, lai sakārtotu vai ērtāk piekļūtu mantām uz mašīnas jumta bagāžnieka vai piekabē. Lasīt vairāk

 

Avārijā Ķekavas novadā gājis bojā gājējs 1

Vakar ap plkst.18 avārijā Ķekavas novadā gājis bojā gājējs, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk

 

Kravas auto un "aklā zona" (+ VIDEO) 11

Mototransporta vadītājs iebrauc kravas auto aklajā zonā un pakļūst zem riteņiem, taču viņām paveicas palikt neskartam. Lasīt vairāk

 

Pirmajā ceturksnī Rīgā salaboto bedru apjoms ir vairāk nekā 17 800 kvadrātmetru 2

Pirmajos trīs 2021.gada mēnešos Rīgā salaboto bedru apjoms ir 17 813 kvadrātmetru, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departaments. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti