Atpakaļ pie dīzeļiem? - Elektroenerģijas cenām pielāgojas arī pasažieru pārvadātāji (+ VIDEO) - iAuto

Atpakaļ pie dīzeļiem? - Elektroenerģijas cenām pielāgojas arī pasažieru pārvadātāji (+ VIDEO) 4

 
LTV Ziņu dienests | 29.janvāris 2022 13:05

Vai elektriskie autobusi joprojām ekspluatācijā ir izdevīgi? Šādas pārdomas ir pasažieru pārvadātājiem elektroenerģijas cenu pieauguma dēļ.

Pašreizējā situācija rāda, ka elektroautobusu uzturēšanas izmaksas ir gandrīz tādas pašas kā dīzeļdegvielas autobusiem. Taču, ja tiks piedzīvots vēl viens straujš elektrības cenu kāpums, pārvadāt pasažierus ar videi nedraudzīgāku transportu uzņēmumiem izmaksās lētāk.

 
4 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Pļurkt 1.februāris 2022 8:02
2 1 Atbildēt

Elektriķa diplomu Latgalītes tirgū nopirki?

1 litrs dīzeļa = 8450 kcal - gandrīz 10 kW

1 kW = 860 kcal.

Tātad ja dīzelis maksā 1.40 Eur, tad 1 kW ir jāmaksā lētāk kā 0.14 Eur!!! Ierēķinot lietderības koeficienta atšķirības aptuveni 0.28 Eur.

+++++++

Dīzeļdzinējs bez nopietniem remontiem nobrauks reizēs vairāk kā elektriķa aķis!! Tas par izmaksām.

elektriķis 1.februāris 2022 21:23
1 1 Atbildēt

Pļurkt šoreiz tev.

Dīzelim lietderības koeficients ir ap 50%, t.i., puse degvielas aiziet siltumā un citu agregātu "griešanai". Tāpēc "uz riteņiem jūtamā jauda" 100kw dīzelim būs tāda pati kā 50kw elektromotoram.

Dīzelis bez apkopēm nenobrauks pat 50t km. Bet elektro bez apkopēm nobrauks visu savu mūžu. Saļņikus, un gultņus tik jāmaina. Piekare vienādi. Bremzes vidēji 3-4x retāk jāapkopj, jo rekuperācija.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

88 gados nebijis notikums: Volkswagen slēdz Drēzdenes rūpnīcu 4

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen šonedēļ pārtrauks darbu vienā no savām rūpnīcām. Lasīt vairāk

 

Kuru upurēt? – atkal baumas par Stellantis visu 14 zīmolu dzīvotspēju 6

Stellantis zem sava karoga sapulcējis 14 lieliskus spēlētājua, tomēr ne visi var lepoties ar pienesumu, kas garantē dzīvotspēju. Lasīt vairāk

 

Jau otro gadu Rēzeknes novada lauksaimnieki rotā savu tehniku un dodas izbraucienā (+ VIDEO)

Jau otro gadu Rēzeknes novada lauksaimnieki rīko visā Latvijā pamanītu akciju – sagaidot trešo adventi, viņi rotā savu tehniku un dodas izbraucienā. Iniciatīvas autori ir Knipu ģimene no Dekšāru pagasta, lai sagādātu svētku brīnumu sev un citiem, kā arī vēl vairāk saliedētu vietējos iedzīvotājus. Lasīt vairāk

 

Jau no rītdienas: Valsts policija uzsāk automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem 32

No rītdienas, 11. decembra, Valsts policija uzsāks automatizētu lēmumu pieņemšanu par pārkāpumiem, kuri fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, neapturot transportlīdzekli, tādiem kā – pārvietojamie un stacionārie fotoradari, 360 grādu kameru sistēmas un vidējā ātruma kontroles radari. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti