"Zemnieku saeima" aicina autovadītājus būt uzmanīgiem ražas novākšanas sezonā 15

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 17.jūlijs 2026 8:53

Šonedēļ Latvijas reģionos ar ziemas miežu kulšanu ir sākta šī gada ražas novākšanas sezona, tāpēc biedrība "Zemnieku saeima" aicina autovadītājus pievērst īpašu uzmanību drošībai uz ceļa, aģentūru LETA informēja biedrībā.

"Zemnieku saeima" norāda, ka ražas novākšana turpināsies visu jūliju, augustu un, iespējams, līdz pat septembra vidum, jo būs vēl jānovāc vasarāju kultūraugi - vasaras rapsis, mieži, kvieši, griķi un pupas. Šajā laikā uz autoceļiem palielināsies kombainu, traktoru un kravas automašīnu skaits.

Visintensīvākā smagās tehnikas satiksme būs vērojama līdz septembra vidum gan dienas, gan vēlās vakara stundās, atzīmē biedrībā. Tāpat, lai atslogotu lielceļus, lielu daļu no saražotās produkcijas pārvietos, izmantojot dzelzceļu.

Biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš skaidro, ka ražas novākšanā ir iesaistīta liela un smaga tehnika, tāpēc biedrība aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un reaģēt uz tehniku, kas pārvietojas ar oranžajām bākugunīm, lai izvairītos no bīstamām situācijām un novērstu ceļu satiksmes negadījumus.

Viņš piebilst, ka ražas novākšanas tehnika un traktortehnika pa ceļiem pārvietojas salīdzinoši lēni, tāpēc jāņem vērā, ka tehnika ir grūti manevrējama.

Lazdiņš skaidro, ka reizēm, lai veiktu labo pagriezienu, kombaina operatoram ir jāiebrauc kreisajā ceļa pusē, kas nozīmē, ka, pārvietojoties pa ceļu, kombains var būt mazliet iebraucis arī blakus joslā. Situācijā, kad smagajai tehnikai ir ieslēgts kreisais pagrieziena rādītājs, taču tehnika pietuvojas labajai malai, tas nozīmē, ka tā ieņem pozīciju, lai nogrieztos pa kreisi.

Lazdiņš uzsver, ka lauksaimniecības tehnikai pagriezienam ir jārēķina lielāks pagrieziena rādiuss, tāpēc pirms apdzīšanas manevra ir jāpārliecinās, ka ceļš ir pietiekami plats un netuvojas pretimbraucoši transportlīdzekļi.

Viņš arī atzīmē, ka lauksaimniecības tehnika sausā laikā, pārvietojoties pa grants ceļiem, var sacelt putekļus un pasliktināt redzamību.

Biedrība "Zemnieku saeima" ir lauksaimnieku organizācija, kas dibināta 1999. gadā. Tās mērķis ir atbalstīt Latvijas lauksaimniecību un dārzkopību, iestājoties par stabilu un ilgtspējīgu izaugsmi Latvijas lauksaimniekiem. Biedrības biedri ir 800 mazu un lielu saimniecību no visas Latvijas. Biedri kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 6000 darbinieku.

Populārākie komentāri

15 Lasīt visus komentārus →
2 1 Atbildēt

Aiznesīšu tev cīgas un minerālīti uz palātu, bet tu man pastāstīsi kur man piestāt un kā pareizi palaist vieglos!

1 1 Atbildēt

Kaut kāds absurds.  Tā vietā,  lai aicinātu savus biedrus,  būt pieklājīgiem, piestāt kabatās un  neveidot vilcienus uz šosejām, viņi mācīs pārējos,  kā braukt !

1 0 Atbildēt

Neslēpta agresija.  Un tas pats uz ceļiem.

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Arī Mercedes atgriezīs fiziskās pogas, tomēr ekrāni dominēs

Mercedes-Benz atzinis, ka pēdējos gados automobiļu salonos ir pārāk tālu aizgājis fizisko pogu aizstāšanā ar skārienjutīgām vadības ierīcēm. Lasīt vairāk

"Zvaniet prezidentam" - likumsargi Āgenskalnā aiztur agresīvu un, iespējams, iereibušu autovadītāju (+ VIDEO) 2

4. augusta vakarā Rīgas valstspilsētas pašvaldības policijas darbinieki devās izsaukumā uz Āgenskalnu – tur apkaimes iedzīvotāji bija ievērojuši kādu autovadītāju, kurš, iespējams, vadīja transportlīdzekli reibumā. Lasīt vairāk

Tikai 12,8 kWh uz 100 km – Audi e-tron būs visekonomiskākais ražotāja elektroauto (+ FOTO) 3

Audi pakāpeniski atklāj informāciju par jauno A2 e-tron, kura oficiālā pirmizrāde paredzēta šoruden. Ražotājs apgalvo, ka tas būs līdz šim efektīvākais Audi elektromobilis. Lasīt vairāk

Elektriskais Škoda Peaq varēs nobraukt līdz pat 650 km (+ VIDEO) 8

Cik tad sen tas bija, kad pirmoreiz taustījām Škoda mazāko elektromobili Epiq? Tagad esam nonākuši līdz pašam lielākajam. Tas saucas Škoda Peaq, un tika izrādīts visai augstu virs Ženēvas ezera un ar skatu uz Monblānu. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti