KamAZ uzsāk K5 saimes vilcēju ražošanu - iAuto

KamAZ uzsāk K5 saimes vilcēju ražošanu 12

 

Foto: KamAZ

iAuto | 9.februāris 2023 5:43

Krievijas lielāka kravas automobiļu rūpnīca atsākusi K5 saimes automobiļu ražošanu, kas joprojām tiks komplektēti no rietumu ražotāju detaļām.

Krievu izdevums Motor.ru vēsta, ka KamAZ autorūpnīca atsākusi savas jaunākās automobiļu saimes K5 automašīnu ražošanu. Februārī no konveijera noripos 272 mašīnas, bet līdz pirmā ceturkšņa beigām to skaits palielināsies līdz 500 vienībām mēnesī.

Ražotāja preses dienests neatklāj, kādā veidā rūpnīcai izdevies apiet sankcijas, taču modelis KamAZ-54901 joprojām tiks sakomplektēts, izmantojot Daimler tiltus, ZF pārnesumkārbu un Liebherr P6 turbo dīzeļdzinēju.

KamAZ paziņojumā presei teikts, ka no 272 februārī saražotajiem K5 vilcējiem tikai 70 vienības tiks ražotas, "izmantojot Krievijā un draudzīgās valstīs lokalizētas sastāvdaļas". Pamazām pieaugs “pret sankcijām imūno” automašīnu īpatsvars.

Kā KamAZ deviņu mēnešu laikā izdevās "importēt" veselu detaļu plejādi, pagaidām netiek atklāts.

Pēc neapstiprinātām ziņām, KamAZ palīdzēs tērauda pārstrādes cehs Kazahstānā. Kaimiņvalstī krievi gatavojas ražot svarīgākās tiltu komponentes, iekšdedzes dzinēju un ātrumkārbu sastāvdaļas. KamAZ plāns 2023. gadam ir saražot vairāk nekā desmit tūkstošus jaunās paaudzes K5 vilcēju. Laika gaitā K5 kabīne kļūs pieejama arī KamAZ kravas mašīnām, pašizgāzējiem un speciālā aprīkojuma versijām.

K5 saimei izmantotā Kamaz kabīne ir 2012. gada Mercedes-Benz Actros modeļa lokalizēta licencēta kabīne. Vācu auto gigants pagājušajā gadā apturēja sadarbību ar KamAZ, tāpēc Krievijas inženieriem nācās pašiem uzlabot savu flagmani.

 
12 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Vernons 9.februāris 2023 7:50
5 1 Atbildēt

Esmu beidzot laimīgs.

Onsis 9.februāris 2023 8:04
4 0 Atbildēt

Gan jau motors un transmisija ražoti ķīnā!

Fkc 9.februāris 2023 8:46
3 0 Atbildēt

Jo vairāk aizliedz skatīties, jo vairāk ir putinistu apkārt.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Toyota ceļ jaunu automobiļu pārstrādes rūpnīcu Polijā 1

Resursu lietderīgāka izmantošana, pārstrāde un saudzīgāka attieksme pret vidi - līdzīgs uzņēmums Toyota jau ir Lielbritānijā, tagad tāds būs arī Polijā. Lasīt vairāk

 

iAuto.lv janvārī ierindojas starp TOP 20 apmeklētākajiem Latvijas interneta medijiem 10

Saskaņā ar “Gemius” datiem par interneta vietņu apmeklējuma portālu iAuto.lv janvārī apmeklēja 103 472 unikālie lietotāji. Kopumā portāls tika apmeklēts 221 590 reižu, bet raksti un forums skatīti gandrīz 400 tūkstošus reižu. Lasīt vairāk

 

Baltijas valstīs vienīgais tramvaja sliežu sniega tīrītājs jau 72 gadus darbojas Liepājā (+ VIDEO) 7

Liepājā jau 72 gadus darbojas Baltijas valstīs vienīgais tramvaja sliežu sniega tīrītājs, kura pirmsākumi meklējami 127 gadu vēsturē. Vācijā tas tika būvēts kā pasažieru transports, bet vēlāk izmantots arī kūdras ražotnes vajadzībām Latvijā. Tagad "Sniegbaltīte" – kā to dēvē vietējie – šoziem ir labs palīgs Liepājā. Lasīt vairāk

 

Satiksme pie Apšupes krustojuma ar Liepājas šoseju aizvien ierobežota apgāzušās kravas automašīnas dēļ (PAPILDINĀTS 15:00) 10

Satiksme pie Apšupes krustojuma ar Liepājas šoseju, kur trešdienas vakarā sadūrās kravas automašīna un starppilsētu sabiedriskais autobuss, aizvien ir ierobežota, liecina VSIA "Latvijas valsts ceļi" sniegtā informācija. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti