KamAZ uzsāk K5 saimes vilcēju ražošanu 12

Foto: KamAZ

iAuto | 9.februāris 2023 5:43

Krievijas lielāka kravas automobiļu rūpnīca atsākusi K5 saimes automobiļu ražošanu, kas joprojām tiks komplektēti no rietumu ražotāju detaļām.

Krievu izdevums Motor.ru vēsta, ka KamAZ autorūpnīca atsākusi savas jaunākās automobiļu saimes K5 automašīnu ražošanu. Februārī no konveijera noripos 272 mašīnas, bet līdz pirmā ceturkšņa beigām to skaits palielināsies līdz 500 vienībām mēnesī.

Ražotāja preses dienests neatklāj, kādā veidā rūpnīcai izdevies apiet sankcijas, taču modelis KamAZ-54901 joprojām tiks sakomplektēts, izmantojot Daimler tiltus, ZF pārnesumkārbu un Liebherr P6 turbo dīzeļdzinēju.

KamAZ paziņojumā presei teikts, ka no 272 februārī saražotajiem K5 vilcējiem tikai 70 vienības tiks ražotas, "izmantojot Krievijā un draudzīgās valstīs lokalizētas sastāvdaļas". Pamazām pieaugs “pret sankcijām imūno” automašīnu īpatsvars.

Kā KamAZ deviņu mēnešu laikā izdevās "importēt" veselu detaļu plejādi, pagaidām netiek atklāts.

Pēc neapstiprinātām ziņām, KamAZ palīdzēs tērauda pārstrādes cehs Kazahstānā. Kaimiņvalstī krievi gatavojas ražot svarīgākās tiltu komponentes, iekšdedzes dzinēju un ātrumkārbu sastāvdaļas. KamAZ plāns 2023. gadam ir saražot vairāk nekā desmit tūkstošus jaunās paaudzes K5 vilcēju. Laika gaitā K5 kabīne kļūs pieejama arī KamAZ kravas mašīnām, pašizgāzējiem un speciālā aprīkojuma versijām.

K5 saimei izmantotā Kamaz kabīne ir 2012. gada Mercedes-Benz Actros modeļa lokalizēta licencēta kabīne. Vācu auto gigants pagājušajā gadā apturēja sadarbību ar KamAZ, tāpēc Krievijas inženieriem nācās pašiem uzlabot savu flagmani.

Visi komentāri

5 1 Atbildēt

Esmu beidzot laimīgs.

4 0 Atbildēt

Gan jau motors un transmisija ražoti ķīnā!

1 0 Atbildēt

gan jau paralēlais imports vnk.

3 0 Atbildēt

Jo vairāk aizliedz skatīties, jo vairāk ir putinistu apkārt.

2 3 Atbildēt

Kas tev kremļa trolli te kaut ko aizliedz?, to, ka esi putinists, mēs jau tāpat esam sapratuši lieku reizi agādināt nevajag.

0 0 Atbildēt

-drošības dienests jau Brauc

2 0 Atbildēt

es domāju, RU pārkārtosies uz Ķīnas tehniku, turklāt straujos tempos. Mums 90.gados bija līdzīgi, kad no padomjlaiku s*diem pārgājām uz rietumu tehniku.

3 0 Atbildēt

RU protams ka pārkārtosies uz Ķīnas tehniku, bet KAMAZ izdzīvošanu šajā scenārijā es īsti neredzu. Ķīniešiem pašiem ir pietiekami daudz ražotāju, kas ražo līdzīgu tehniku, līdz ar to Ķīna diezin vai ir ieinteresēta KAMAZ izdzīvošanā situācijā, kad Eiropas konkurenti izvairās no šī tirgus. Kā valsts dotēts pasākums būs ok, varēs ķīnieši pa dārgo savus dzinējus un kārbas tirgot, bet tas arī viss.

2 2 Atbildēt

krievam tikai labāk - šad tad paskatos vienu blogeri, kas agrāk ar smirdošu, kūpošu un katru dienu lūstošu kamaz mocījās - tagad pārsēdies uz ķīniešu FAW -braukšana kā ar vieglo, remonts atkrīt, aizved 3x vairāk - kā saka, prošaj matuška rosija

3 0 Atbildēt

Ja kadam ir interese, pameklejet youtuba video par šito kamazu pec pusgada lietošanas. Un cik viņš jauns krievija maksa. Pedeja cena bija 12 miljonu rubļu - 205000 eiro par veco Actrosu. Jauns ACTROS salona Polijā maksa no 115000 eiro !!!

Kamaz beigts. Kiniešī parņems tirgu.

1 0 Atbildēt

0 0 Atbildēt

Sankcijas strādā, var redzēt.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

3 automobiļu sadursme uz Dienvidu gaisa pārvada. Metāllūžņu vedējs kā pirmais un aiz tā rindiņā (+ VIDEO) 3

Uz Dienvidu tilta saskrējušies trīs transportlīdzekļi - divas vieglās automašīnas un neliels kravinieks ar metāllūžņiem. Lasīt vairāk

Mēneša laikā degvielas cenas samazinājās par 6,7%

Šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2026. gada maiju, vidējais patēriņa cenu līmenis degvielai samazinājās par 6,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Lasīt vairāk

iAuto tests: Japānas sedans "Lexus ES" uzsāk savu cīņu ar Vācijas premium smagsvariem (+ VIDEO) 2

Kamēr budžeta klases sedani no auto tirgus praktiski ir pazuduši, biznesa segmentā ir asa konkurence starp vācu milžiem Mercedes-Benz, Audi, BMW un japāņu Lexus. "Lexus ES" piedzīvo būtiskas izmaiņas un pirmo reizi būs pieejams kā pilnvērtīgs elektroauto. Ar sākumcenu Latvijā no 54 450 EUR. Lasīt vairāk

Alpine pabeidz iekšdedzes motoru A110 ražošanu; turpmāk tikai elektrisks 4

Francijas pilsētā Djepa no konveijera noripojis pēdējais otrās paaudzes Alpine A110 eksemplārs, noslēdzot nozīmīgu posmu Renault sporta zīmola vēsturē. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti