Lietuvas muitnieki novērš divu "Tesla Cybertruck" izvešanu uz Baltkrieviju 9

Ilustratīvs attēls Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 9.maijs 2024 7:47

Lietuvas muitnieki aizturējuši divus automobiļus "Tesla Cybertruck", jo ir aizdomas, ka šos pikapus ar elektrodzinēju bija paredzēts kontrabandas ceļā caur Baltkrieviju ievest Krievijā, tādējādi pārkāpjot Eiropas Savienības (ES) sankcijas.

Abi 2023.gadā ražotie pikapi tika aizturēti 7.maijā Salčininku kontrolpunktā pie robežas ar Baltkrieviju, trešdien paziņoja Lietuvas muita.

Muitnieki atteica eksporta procedūras transportlīdzekļiem, kas, iespējams, bija paredzēti izvešanai uz Baltkrieviju, un sāka pirmstiesas izmeklēšanu par starptautisko sankciju pārkāpšanu un kontrabandu.

Lietuvas amatpersonām ir aizdomas, ka "Tesla Cybertruck" bija paredzēti transportēšanai un reģistrēšanai Krievijā. ES sankcijas vieglo automobiļu eksportam uz šo valsti ir spēkā kopš 2014.gada.

Abi transportlīdzekļi pašlaik atrodas Lietuvas muitas telpās. To vadītāji pēc nopratināšanas tika atbrīvoti.

Katra auto vērtība pārsniedz 200 000 eiro.

Lietuvas muitas amatpersonas norāda, ka ir pastiprināta kontrole attiecībā uz luksusa klases vieglo automobiļu eksportu uz trešajām valstīm.

Pagājušajā gadā amatpersonas konstatēja, ka gandrīz katrs otrais automobilis, kura cena pārsniedz 50 000 eiro un kas no ES eksportēts uz Kazahstānu, Baltkrieviju, Uzbekistānu un citām trešajām valstīm, nonācis Krievijas tirgū.

Populārākie komentāri

9 Lasīt visus komentārus →
2 2 Atbildēt

Fuj, šitos neglīteņus ikurāt vajadzēja šķūrēt prom uz Krieviju!

2 1 Atbildēt

nevis novērš, bet nobremzē piegādi.

1 0 Atbildēt

vai tik nebija plānots sarkanajā laukumā kā trofejas izlikt?

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Ķīniešu elektroauto aizdegas uzlādes laikā (+ VIDEO) 3

Video novērošanas kameras fiksējušas brīdi, kad uzlādes stacijā Ningbo pilsētā, Ķīnā, pēkšņi aizdegās automobilis, kas bija pieslēgts uzlādes iekārtai. Lasīt vairāk

Latvijā gaidāma vētra un ļoti stiprs lietus

Sestdien Latvijā gaidāma vētra un ļoti stiprs lietus, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Lasīt vairāk

Gandrīz 5,3 metri un augstākā līmeņa komforts: Genesis iepazīstina ar jauno flagmani GV90 (+ FOTO) 8

Hyundai luksusa zīmols Genesis prezentējis savu jauno flagmani – GV90, 5,29 metrus garo elektrisko SUV, kas būs pieejams standarta versijā un īpaši greznajā GV90 Neolun. Lasīt vairāk

Svarīga informācija CSDD klientiem – kādi personas dati skarti kiberuzbrukumā 8

2026.gada 10.augustā veiktā komplicētā kiberuzbrukuma rezultātā CSDD IT sistēmai, trešajai pusei bija neatļauta iespēja piekļūt informācijas sistēmās esošajiem maksājumu kvīšu ietvertajiem klientu datiem, tajā skaitā, personas datiem. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti