Ugunsgrēks apdraud Losandželosas Pasifikpaliseidsas rajonu, buldozers stumda mersedesus un teslas (+ VIDEO) 10

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 8.janvāris 2025 20:35

Losandželosas rajonā Pasifikpaliseidsā otrdien notika paniska iedzīvotāju evakuēšanās savvaļas ugunsgrēku dēļ, kas strauji izplatās.

Vairāki cilvēki guvuši apdegumus, tai skaitā ievainots viens ugunsdzēsējs, ziņoja ASV mediji.

Pasifikpaliseidsā, kas ir luksusa rajons ar miljoniem dolāru vērtiem mājokļiem Santamonikas kalnos, uguns pārņēmusi vairāk nekā 1200 hektārus lielu platību, liekot slēgt svarīgu automaģistrāli un pārklājot rajonu ar bieziem dūmiem.

Vēl viens plašs ugunsgrēks plosās Altadinas apkārtnē, uz ziemeļiem no Losandželosas. Tur liesmas izpletušās 890 hektāru platībā, bet trešais ugunsgrēks deg Santaklaritas apkārtnē.

Pasifikpaliseidsā aizdegušās desmitiem māju. Aktieris Džeimss Vudss pirms evakuēšanās publicēja video, kurā redzamas degoši koki un krūmi netālu no viņa mājas.

Uz ceļiem veidojās sastrēgumi, iedzīvotājiem steidzoties atstāt šo rajonu. Daži cilvēki pameta savus automobiļus, lai dotos prom kājām.

Ugunsgrēks Pasifikpaliseidsā izcēlās otrdienas rītā un strauji izplatījās stipru vēju dēļ. Reģionu piemeklējuši sezonālie Santaanas (Sv. Annas) vēji, kas var kļūt par desmit gadu laikā lielāko vētru. Losandželosas un Venturas apgabalu daļās tiek prognozēts vēju stiprums brāzmās līdz 160 kilometriem stundā (44 metriem sekundē).

Ir gaidāms, ka brīdinājumi par kritiskiem ugunsgrēka draudiem būs spēkā līdz ceturtdienas vakaram.

Losandželosā otrdien uzturējās ASV prezidents Džo Baidens, kurš bija plānojis paziņot par divu jaunu nacionālo pieminekļu izveidošanu, bet šis paziņojums tika atcelts stipru vēju dēļ.

Atcelti arī citi pasākumi, tai skaitās dziedātājas un aktrises Dženiferes Lopesas jaunākās filmas "Unstoppable" pirmizrāde, un Ekrāna aktieru ģildes balvas nomināciju paziņošana, kas bija paredzēta klātienē, aizstāta ar preses paziņojumu.

Getija Villas tuvumā nodeguši koki, bet pati muzeja ēka un kolekcijas nav cietušas. ASV naftas magnāta Žana Pola Getija dibinātais izglītības centrs un mākslas muzejs ir viens no pasaules bagātākajiem mākslas muzejiem.

Ugunsgrēki ir neatņemama ASV rietumu daļa un tiem ir būtiska loma dabas procesos. Taču zinātnieki norāda, ka cilvēka izraisītās klimata pārmaiņas maina laikapstākļu raksturu. Dienvidkalifornijā divas desmitgades valdīja sausums, kam sekoja divi ārkārtīgi mitri gadi, kas izraisīja strauju veģetācijas pieaugumu, un reģions tagad ir bagāts ar materiālu degšanai.
 

 
10 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
imzz 9.janvāris 2025 12:37
6 0 Atbildēt

"Uz ceļiem veidojās sastrēgumi, iedzīvotājiem steidzoties atstāt šo rajonu. Daži cilvēki pameta savus automobiļus, lai dotos prom kājām."

ļoti iespējams, tos sastrēgumus izraisīja tieši elektriskie auto, jo tos nevarēja uzlādēt sakarā ar elektrības piegādes pārtraukumu meža ugunsgrēku dēļ :-/

imzz 10.janvāris 2025 13:40
1 0 Atbildēt

Un kāpēc tieši ? Mana loģika sekojoša: 1. Elektrības tur noteikti nav, pat ja nebūtu atslēgta, jo gaisa līnijas cietušas, ziņās no turienes var redzēt 2. Tā ir Kalifornija, kur vietējie "progresīvie cilvēkus cenšas elektrificēt triecientempā, štats ar lielāko EV skaitu. 3. Augstāk kalnos ir turīgo cilvēku rajoni, kam ir nauda EV iegādei, 4. Attēlā redzami EV, Elektriskais Mersis arī tā izskatās.

janka 8.janvāris 2025 21:38
1 1 Atbildēt

stumda tukšās teslas

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Par 10 500 automašīnām mazāk – Porsche lejupslīde turpinās

Vācijas sportisko luksusa automašīnu ražotājs Porsche arī šogad piedzīvo pārdošanas apjomu kritumu. Lasīt vairāk

 

Tramps apsver iespēju samazināt Vācijā bāzēto karavīru skaitu (+ VIDEO)

ASV prezidents Donalds Tramps platformā "Truth Social" ir paziņojis, ka ASV apsver iespēju samazināt amerikāņu karaspēka skaitu Vācijā. Šāds vēstījums izskanēja dažas stundas pēc tam, kad Tramps aizvadījis "garu telefonsarunu" ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu. Tramps žurnālistiem sacīja, ka ar Putinu apspriedis iespējamu pamieru karā Ukrainā. Lasīt vairāk

 

No nogāzušās vēja turbīnas Bunkas pagastā nozagts ģenerators un krāsainais metāls aptuveni 3000 eiro vērtībā 8

Bunkas pagastā Dienvidkurzemes novadā no nogāzušās vēja turbīnas nozagts galvenais ģenerators un krāsainais metāls, aģentūrai LETA norādīja vēja parku pārvaldošā uzņēmuma SIA "Jaunmiki" īpašnieks Jānis Meisters. Lasīt vairāk

 

Izstādē "Auto 2026" Ķīpsalā dominē auto Ķīnas, bet "Auto Exotica 2026" bez eksotikas; TRĪS DAĻĀS (+ VIDEO) 9

iAuto.lv apmeklē izstādi "Auto 2026" Ķipsalā un pārliecinās, ka Ķīnas autoražotāju klātbūtne Latvijas tirgū ir ievērojami pieaugusi. Attiecībā uz piedāvājumu tie jau sāk pat dominēt – vismaz izstādē. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti