"Tesla" tirgus vērtība nokrītas zem viena triljona dolāru 8

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Nozare.lv | 26.februāris 2025 16:44

ASV elektroautomobiļu ražošanas uzņēmuma "Tesla" akcijas cena otrdien strauji samazinājusies, tā tirgus vērtībai nokrītoties zem viena triljona dolāru, kas skaidrojams ar vājo automašīnu tirdzniecību Eiropā un vadītāja Īlona Maska agresīvo iesaistīšanos politikā.

"Tesla" akcijas cena otrdien tirdzniecības sesijas noslēgumā saruka par 8,4% līdz 302,8 dolāriem, uzņēmuma tirgus vērtībai samazinoties par 89 miljardiem dolāru.

Kompānija Eiropā janvārī pārdeva mazāk nekā 10 000 automobiļu, kas ir par aptuveni 45% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn.

Vienlaikus Masks kļuvis par ASV prezidenta Donalda Trampa padomnieku, kam uzticēta valdības izdevumu samazināšana. Masks arī paudis spēcīgu atbalstu galēji labējiem līderiem Eiropā, tai skaitā nesenajās Vācijas vēlēšanās, izraisot atsevišķu Eiropas politiķu kritiku.

"Tesla" akcijas cena strauji pieauga pēc ASV prezidenta vēlēšanām, investoriem uzskatot, ka Maska pietuvināšanās Trampam palīdzēs viņa uzņēmumam gūt panākumus.

Taču vājie pārdošanas rādītāji Eiropā, šķiet, vismaz pagaidām ir iedragājuši šo optimismu un radījuši bažas, ka tas, kas varbūt ir populārs ASV, patiesībā var kaitēt uzņēmuma panākumiem citur, norāda analītķi.

Tāpat "Tesla" saskaras ar aizvien sīvāku konkurenci, ko rada Ķīnas elektroauto ražotāji.

 
8 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Visi 27.februāris 2025 10:25
4 0 Atbildēt

Mums ir phhuj par tevi, Pļutkainais Teslist Sūdumais!

Onsis 26.februāris 2025 19:58
3 1 Atbildēt

Jau no paša sākuma esmu teicis, ka tesla nav auto!

BMW 27.februāris 2025 8:32
3 0 Atbildēt

Vispār jau akciju tirgus nogāzās pēc Trampa paziņojuma par 25% ievedmuitas ieviešanu ES ražotām precēm. Nav brīnums, ka arī Teslas akciju cena nobruka kopā ar pārējām akcijām.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Volvo dīleri tirgos arī partnera Lynk & Co produkciju

Volvo Cars un Geely Auto ir parakstījuši saprašanās memorandu par jaunu komerciālu partnerību ar Lynk & Co Eiropā. Lasīt vairāk

 

Ciematā Rēzeknes novadā konstatētas nezināmas izcelsmes drona atlūzas

Rēzeknes novada Silmalas pagastā trešdien atrastas patlaban nezināmas izcelsmes drona atlūzas, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

ES enerģētikas komisārs brīdina dalībvalstis gatavoties ilgstošām naftas piegāžu problēmām 7

Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisārs Dans Jergensens otrdien aicināja bloka dalībvalstis gatavoties ilgstošām naftas piegāžu problēmām un saskaņot to atbalsta pasākumus. Lasīt vairāk

 

iAuto tests: Vai jaunais “Renault Clio” ir iekšdedzes alternatīva elektriskajam “5” modelim? (+ FOTO) 5

Tie, kuri vēlējās “Renault 5” modeli ar benzīna dzinēju beidzot var gavilēt, jo jūsu vēlmes ir uzklausītas! Nu, gandrīz uzklausītas, jo klāt ir jaunais “Clio”. Jā, tas nav dzeltens un tam nepiemīt retro šiks kā “Renault 5” modelim, bet tas ir līdzīgā izmērā, brauc tikpat labi un arī pievilcīgi izskatās. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti